ALPS: OKIS Gaszowice urywa punkt Maratowi

2016-12-13, Autor:

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours 2016-2017 - osiemnasta edycja.

Aktualności na dzień 9 grudnia 2016 - 10 termin.

PONIEDZIAŁEK: Kolejny tie break zaliczają chłopcy z Pszowa, a konkretnie Utikom. Ale tym razem zwycięski. Sety wygrywane naprzemiennie, a piąta partia to już dominacja gospodarzy. Utikom cierpliwie gromadzi sobie punkty i póki co plasuje się na 6 miejscu. Prestige Jaruga Rybnik Piaski po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z VRF'em tym razem wywozi tylko punkt.

W II Lidze Top Ten gościł nową ekipę Ligi - Bissel KS Volley Lędziny Centrum. Mecz nie był porywającym widowiskiem. Sety wygrywane dość pewnie. Znakomite zawody rozegrał MVP meczu, atakujący Bartłomiej Galbarczyk. Bissel pomału pnie się w górę tabeli, widać złapali formę i swój rytm gry.

WTOREK: Ubiegłotygodniowe zwycięstwo OKIS'u to wcale nie był przypadek. W tym tygodniu OKIS urywa punkt MARAT'owi. Ta część sezonu w wykonaniu "Motorków" znacznie lepsza. Wreszcie zdobywają punkty a i gra wygląda lepiej.

Dużo więcej grania było w II Lidze.

Swoje wyjazdowe spotkanie pewnie wygrywa vice lider II Ligi Zespół R.Walecka. Potwierdzili w tym meczu dobrą formę i chęć walki o awans. Rywal niezbyt wymagający, Albion ma ten sezon póki, co słaby.

Zapowiadający się jako przebój kolejki mecz "Północnych" z Victorią zakończył się zwycięstwem NORD'ów 3-0. Jednak mimo tej porażki Victoria nie odstaje znacznie od czołówki podobnie zresztą jak NORD. Ale obie ekipy muszą pilnować już punktów…

Beer Team - dziesiąty mecz bez punktów. Ulegli na swojej sali Jedynce Jankowice. Mimo zwycięstwa w pierwszym secie nie poszli za ciosem. Gładko przegrane sety drugi i trzeci, jeszcze zryw w czwartej partii, ale Jedynka nie dała sobie wydrzeć tego zwycięstwa.

ŚRODA: To miał być hit kolejki. Do "Damonsów" przybyły "Jankowice II". Ale tylko pierwszy set godny uwagi. Niestety, pozostałe, dwie partie bez większych emocji.

W drugiej Lidze, szybko rozegrano mecz Strzelca z Albionami. Ciężki to był tydzień dla "synów Albionu". Dwa mecze z drużynami z góry tabeli i dwie porażki.

CZWARTEK: Jedynym i ostatnim meczem tej kolejki było spotkanie lidera II Ligi AKS Rybnik z Fundacją EDF. Mecz w przyjaznej atmosferze, szybka wygrana faworytów.