ALPS: grała przede wszystkim II liga

2016-01-11, Autor:
Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours 2015-2016 - siedemnasta edycja
Aktualności na dzień 8 stycznia 2016 - 15 termin

Po przerwie świąteczno-noworocznej Amatorska Liga Piłki Siatkowej wróciła do gry. W I lidze odbył się tylko jeden mecz, Piaski podejmowały Proxeo. "Prestiżowi" zagrali bez etatowego "sypacza" Jacka Sikory, który się rozchorował. Na wystawie znów zagrał brat Piotr. Proxeo wygrało ważny mecz, a od miejsc 4-6 zrobiło się naprawdę ciasno w tabeli.

Grała przede wszystkim II liga. Do Pszowa przyjechał szczygłowicki TKKF, jednak gospodarze byli mało gościnni, bo pogonili przyjezdnych 3:0. Zwyciężyło doświadczenie, które w tym meczu było po stronie Utikomu. Mecz "podwyższonego ryzyka" na Różańskiego, gdzie Beery podejmowały Albion. MVP "Hubert", a Albiony Damiana wywożą 3 punkty. Beerom w grze zabrakło sportowej złości i waleczności. Do Jankowic przyjechał MUKS i w starciu z miejscowymi ugrał seta. To jego drugi wygrany set w tym sezonie, ale i tak przegrywa 1:3. MUKS nie radził sobie z przyjęciem zagrywki gospodarzy. NORD rozgrywa 5-setowy bój z Verdexem, mało to przyjezdni prowadzili już 2:1 w setach, pachniało wręcz niespodzianką, ale NORD wziął się do roboty w czwartym secie. Piąty to znów zryw gości, 8:5 przy zmianie stron dla Kuźni, ale ostatecznie 3:2 wygrywa NORD. Na daleką wyprawę do Suszca wybrał się Strzelec. Zwycięstwo gości 3:2 i jakby nie patrzeć niespodzianka. Niżej notowany Strzelec wywozi z Suszca 2 punkty. Po raz kolejny MVP meczu zdobywa nowy nabytek Strzelca Łukasz Grzybek. Do sali Fundacji przyjechał lider II ligi, który wygrał szybko 3:0 i umocnił się na czele.