Aktywna gra rybniczan przyniosła efekty. Piłkarze ROW-u wygrali z Olimpią

2017-03-10, Autor:

Piłkarze ROW-u, po dobrym spotkaniu, pewnie pokonali Olimpię Zambrów 2:0. Gole zdobyli Dawid Bober i Przemysław Brychlik.

Dziś na stadionie przy ul. Gliwickiej rybniccy piłkarze zmierzyli się z Olimpią Zambrów. Po remisie w pierwszym meczu rundy wiosennej w Stargardzie, podopieczni trenera Piotra Piekarczyka bardzo liczyli na zgarnięcie pełnej puli w starciu z Olimpią. Dlatego od pierwszych minut rzucili się do ataków. Po pół godzinie ROW powinien prowadzić kilkoma bramkami, jednak dobre okazje marnowali Sebastian Musiolik, Marian JarabicaPrzemysław Brychlik. Ten ostatni trafił nawet w słupek!

Przełamanie przyszło w 33. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwięcej zimnej krwi w polu karnym Olimpii zachował Dawid Bober, który z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi gości. Chwilę później ROW powinien prowadzić 2:0, ale dobre podanie Musiolika zmarnował Dominik Budzik. Na przerwę rybniczanie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron piłkarze ROW-u nie zamierzali się bronić, tylko szukali drugiej bramki. W pamięci mieli z pewnością ostatni mecz w Stargardzie, w którym stracili gole w ostatnich 10 minutach. Szczęście uśmiechnęło się do nich w 68. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego znakomicie zachował się Brychlik, który strzałem głową z kilkunastu metrów ustalił wynik na 2:0.

Do końca spotkania goście nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Daniela Kajzera. Rybniczanie zagrali mądrze w obronie, nie dopuszczając do niebezpiecznych sytuacji w swoim polu karnym. Bardzo aktywnie zagrali napastnicy, Musiolik i Brychlik, którzy już na połowie rywala przeszkadzali w rozgrywaniu akcji.

Szkoda tylko, że meczu z Olimpią nie zobaczyli kibice skupieni wokół sektora IV, którzy postanowili zbojkotować to spotkanie i każde kolejne rozgrywane w Rybniku w piątki. – Ten temat od lat wzbudza w naszym mieście spore emocje. Każda ze stron ma swoje racje. Trzeba dojść do jakiegoś porozumienia – powiedział dyplomatycznie trener Piekarczyk. Jaki będzie finał tej sprawy? Czas pokaże.

Przed piłkarzami ROW-u dwa spotkania przed własną publicznością. W kolejne piątki do Rybnika przyjadą Kotwica Kołobrzeg (17 marca) i Raków Częstochowa (24 marca). Oba mecze rozpoczną się o godzinie 18:00.

Wypowiedzi pomeczowe:

Sebastian Musiolik – ROW 1964 Rybnik

Cały mecz przeważaliśmy. Tydzień temu w końcówce straciliśmy dwa gole, dziś byliśmy bardziej czujni, a na dodatek udało nam się strzelić drugą bramkę, które nieco uspokoiła mecz. Dobrze gra się dwójką w ataku. Przemek odciąża mnie od niektórych funkcji. Dzielimy się obowiązkami.

Jan Janik – ROW 1964 Rybnik

Mamy powody do radości. Dziś bardzo zależało nam na trzech punktów. Znaleźliśmy przełamanie w meczu u siebie. Zagraliśmy dobry mecz i zasłużyliśmy na zwycięstwo. W końcu udało się wygrać pierwszy mecz z Olimpią. Gramy systemem 4-4-2 i to na razie dobrze wygląda. Chłopaki w ataku zostawiają dużo serca na boisku i walczą także w defensywie.

Piotr Rzepka – trener Olimpii Zambrów

Był to typowy mecz walki. Oba zespoły zostawiły dużo serca na boisku, które z minuty na minutę coraz gorzej się zachowywało. Muszę pochwalić napastników ROW-u, którzy cały czas straszyli naszych obrońców. Szkoda, że straciliśmy bramki po stałych fragmentach. Nasza sytuacji nie jest ciekawa. Przegraliśmy na wiosnę dwa mecze i robi się nerwowo. Powoli zaczynamy spoglądać w dolne okolice tabeli.

Piotr Piekarczyk – trener ROW 1964 Rybnik

Dziękuję moim piłkarzom za energię i wysiłek włożony w dzisiejszy mecz. Gdybyśmy dziś nie wygrali, to środek tabeli mógłby nam uciec na niebezpieczną odległość. Z Olimpią nie zagraliśmy jakoś specjalnie finezyjnie. Prostymi środkami dążyliśmy do celu. Szkoda, że w pierwszej połowie zmarnowaliśmy tyle dobrych sytuacji, których było więcej niż w kilku naszych wcześniejszych meczach razem wziętych.

ROW 1964 Rybnik – Olimpia Zambrów 2:0 (1:0)
1:0 - Dawid Bober (33), 2:0 - Przemysław Brychlik (68)

ROW: Daniel Kajzer - Jan Janik, Marian Jarabica, Dawid Bober, Dawid Gojny, Dominik Budzik (86’ Damian Koleczko), Mariusz Zganiacz, Szymon Jary, Paweł Jaroszewski (85’ Sebastian Siwek), Sebastian Musiolik (90’ Kamil Spratek), Przemysław Brychlik (90’ Marek Gładkowski)

Olimpia: Arkadiusz Fabiański, Hubert Kotus, Błażej Cyfert, Michał Kołodziejski (45’ Daniel Michałowski), Łukasz Grzybowski, Karol Zieliński (71’ Kacper Falon), Michał Kuczałek, Bartosz Osoliński (76’ Rafał Włodarczyk), Jakub Bach, Marcin Przybylski, Fabian Piasecki

Żółte kartki: Bober, Jary, Brychlik (ROW), Piasecki (Olimpia)