zamknij

Wiadomości

Akcja w Rybniku. Mundurowi pilnują dzisiaj pieszych

2020-09-09, Autor: bf, źródło: KMP Rybnik

Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy prowadzą dzisiaj działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na te rejony, w których ruch pieszych jest największy.

Reklama

Działania rozpoczęły się o godzinie 6:00. Stróże prawa do godziny 22:00 prowadzić będą wzmożone kontrole miejsc, w których ruch pieszych jest największy.

- Chodzi o to, aby ograniczyć ilość tragicznych zdarzeń, w których biorą udział niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Niezwykle ważne jest także uświadomienie pieszych, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych, dlatego przestrzegamy, że mundurowi nie będą tego dnia pobłażliwi wobec tych, którzy będą łamać obowiązujące przepisy – wyjaśnia asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji.

Mundurowi przypominają, że w starciu z rozpędzonym autem - pieszy ma niewielkie szanse na przeżycie!

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~exx 2020-09-09 10:50:14

  Za telefon przed oczami na przejściu 500 minus!
  Za spacer po pasach, a nie szybkie przejście 200 minus!

  38 7
 • ~blamaż 2020-09-09 12:28:04

  "prowadzić będą wzmożone kontrole miejsc, w których ruch pieszych jest największy."
  Z tego wynika, że aktualnie takie kontrole są prowadzone cały czas. Tylko jest o nich mniej szumu w mediach.

  No to ja chyba jestem wybitnie ślepy, że w pozostałe dni tych kontroli nie zauważam...

  Akcja pt. korzystania przez rowerzystów ze ścieżek rowerowych oraz pieszo-rowerowych (jak również ustępowania pierwszeństwa pieszym na takim trakcie pieszo-rowerowym) gdy taka znajduje się wzdłuż chodnika/ulicy po której porusza się rowerzysta (i w kierunku jego jazdy) jak również przestrzegania znaków i sygnalizacji świetlnej znajdujących się na takich ścieżkach także jest prowadzona cały czas?

  Czy może uznano, że w sumie poruszający się rowerem (nawet po ulicy czy chodniku) to jest tak nikłe zagrożenie (jeśli dobrze pamiętam kolega Arteks notorycznie tak twierdzi) że to bez sensu, a pieszy to zło wcielone bo wchodzi na pasy nawet się nie rozglądając i nie podnosząc wzrostu z ekranu smartfona?

  11 3
 • ~pprywatne 2020-09-09 12:54:03

  ~exx - Lepiej szybka utylizacja telefonu - taka na miejscu.

  13 1
 • ~entropia 2020-09-09 13:26:40

  ~blamaż
  przypomnij mi ilu to pieszych ginie rocznie w Polsce rozjechanych przez rowerzystów na ów traktach pieszo-rowerowych i chodnikach że chciałbyś angażować siły policyjne do takich akcji kontrolnych ? rozumiem że piesi, wózki, hulajnogi i rolkarze pomykający śmiało po ścieżkach rowerowych też będą objęci kontrolami ?

  3 8
 • ~Franciszka Tania 2020-09-09 13:56:28

  Moi kochani mundurowi..Proszę o objęcie specjalnego nadzoru teren obok Plazy. Szczególnie piatek,sobota.Strefa zagrożenia na chodnikach.Dyskotekowicze szaleją.Pluja krzyczą,zaśmiecają taka ich domena.Chodniki wyglądają jak śmietniki.Butelki papiery,wymiociny,mocz,gumy.

  15 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1111