Zapotrzebowanie na usługi ochrony osób i mienia nie maleje. Sięgają po nie zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Nowoczesna agencja ochrony coraz częściej wykorzystuje przy tym potencjał technologii. Ile zapłacimy za skorzystanie z ich usług? Sprawdźmy!
Zwykle ochrona obiektów lub osób kojarzy się z ochroną fizyczną: pracownicy – umundurowani lub nieumundurowani – pełnią więc służbę bezpośrednio w granicach ochranianego terenu lub w jego pobliżu. Taka usługa może mieć charakter stały lub doraźny. W tym drugim przypadku patrol firmy ochroniarskiej przyjeżdża np. w celu podjęcia interwencji po stwierdzeniu naruszenia porządku.
Ochrona fizyczna osób i mienia ma oczywiście pewne zalety: przede wszystkim wpływa na prestiż ochranianego obiektu. Poza tym sama w sobie może zniechęcać do podejmowania wrogich działań. Jednocześnie nie zawsze charakteryzuje się odpowiednią skutecznością i jest kosztowna ze względu na konieczność zaangażowania wielu pracowników. Dużo wyższą skutecznością wyróżnia się ochrona elektroniczna.
Usługi ochroniarskie mogą opierać się przede wszystkim na czynniku technologicznym. Inteligentny system jest w stanie zastąpić wiele czynności podejmowanych standardowo przez agentów ochrony, takich jak robienie obchodów, ewidencjonowanie wejść i wyjść, wydawanie kluczy czy kierowanie ruchem. Gwarantuje przy tym wyższą skuteczność, szerszy zakres działań i niższe koszty.
Montaż kompleksowego systemu monitoringu wizyjnego pozwala na błyskawiczne diagnozowanie zagrożeń. Przyspiesza też podejmowanie decyzji zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa: przykładem firmy skupiającej się na takich metodach działania jest DeltaPrime – agencja ochrony wykorzystująca monitoring wizyjny.
Dzięki temu udaje się nie tylko w odpowiedni sposób zabezpieczyć ochraniany obiekt, ale również minimalizować koszty. W związku z tym to znakomity wybór. Zwłaszcza dla przedstawicieli sektora małych i średnich przedsiębiorstw, którzy poszukują sprawdzonego sposobu na zabezpieczenie swojej infrastruktury.
Wysoka skuteczność agencji ochrony bazującej na systemach elektronicznych wynika z zastosowania inteligentnych rozwiązań. Monitoring wizyjny, w przeciwieństwie do ochrony fizycznej, pracuje nieustannie i przesyła dane do centrum, które zwykle działa 24/7, przez cały rok, także w święta.
Nie należy przy tym obawiać się np. problemów z zasilaniem elektrycznym lub siecią, ponieważ systemy mogą działać również w takich warunkach. Po stwierdzeniu potencjalnego naruszenia klatka referencyjna jest przesyłana do centrum monitoringu w ciągu niespełna jednej sekundy. Po jej analizie operator może właściwie sklasyfikować zdarzenie i podjąć dalsze kroki.
Jeżeli stwierdzi obecność intruza, poprzez system nagłośnienia nada komunikaty wzywające do zaprzestania naruszenia i ostrzegające o wezwaniu policji oraz patrolu interwencyjnego. Fizyczni pracownicy ochrony mogą być dzięki temu zaangażowani zdecydowanie szybciej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Jednocześnie nie ma ryzyka ich bezpodstawnego wezwania.
Koszty usług ochroniarskich mogą być wysokie. Zależą przy tym od wielu czynników, a jednym z kluczowych jest liczba zatrudnionych osób oraz ich kwalifikacje. Im więcej ochroniarzy i im więcej z nich jest wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony, tym wyższe regularne wydatki trzeba ponosić. Mogą sięgać nawet kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych, a jednocześnie nadal nie gwarantują stuprocentowej skuteczności — zwłaszcza gdy porównamy je do profesjonalnej ochrony elektronicznej.
Agencja ochrony, która bazuje na środkach ochrony elektronicznej, pozwala na osiągnięcie 80% oszczędności. Oferowane usługi są natomiast zdecydowanie bardziej rozbudowane i pomagają na równoległą redukcję kosztów w innych obszarach, np. zarządzaniu ruchem, przyjmowaniu transportów, gości czy wydawaniu kluczy pracownikom. Klient nie musi także nabywać samodzielnie drogiego inteligentnego systemu ochrony (choć oczywiście ma taką możliwość). Koszty jego dzierżawy i utrzymania mogą zostać wliczone w comiesięczny abonament.
Tagi: ochrona osób i mienia
„Nie było gwałtu, nikt jej nie zrzucił”. Koleżanki Marceliny opowiadają o wypadku na wakacjach w Turcji
186614On mordował, ona się przyglądała. Tak doszło do tragedii za kąpieliskiem Ruda
43202Samochód roztrzaskał się na drzewie. Podróżowali nim dziadkowie z wnuczkami [AKTUALIZACJA]
37644Samobójstwo w szpitalu. Pacjentka w nocy wyskoczyła z okna
36401Znaleziono zwłoki w szuwarach. Policja ustala ich tożsamość
35480On mordował, ona się przyglądała. Tak doszło do tragedii za kąpieliskiem Ruda
+156 / -14Chabrowa: pijany mężczyzna katował kota. Agresora obezwładnili policjanci
+87 / -5„Nie było gwałtu, nikt jej nie zrzucił”. Koleżanki Marceliny opowiadają o wypadku na wakacjach w Turcji
+137 / -67Ktoś porzucił szczeniaki w Niedobczycach. Przygarnął je strażnik miejski
+71 / -3Szkoła Medyczna w Rybniku ma w końcu wystartować. Potrzeba jeszcze tylko jednej zgody
+66 / -9Kto zatruł Odrę? Premier: milion złotych za wskazanie sprawcy
22Kierowca autobusu przewoził dziecko w swojej kabinie. „Nie miał z kim zostawić syna”
19Neony zawisną na zabytkowej wieży w Zamysłowie. Przetarg na renowację już ruszył
18Śląskie „szoruje” po dnie w rankingu zamożności. Jak jest z Rybnikiem?
16PKP PLK remontuje perony w Rybniku. Koszt dwóch inwestycji przekroczył 8 mln złotych (zdjęcia)
16Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert