zamknij

Wiadomości

Adam Fudali: radni, którzy mnie opuścili to zdrajcy

2016-10-03, Autor: Wacław Wrana

- Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Radni, którzy w postanowili opuścić szeregi Bloku Samorządowego Rybnik i przyłączyć się do Platformy Obywatelskiej to zdrajcy – komentuje ubiegłotygodniowe zawirowania w rybnickiej radzie miasta Adam Fudali.

Reklama

Przypomnijmy, w ubiegły czwartek w Radzie Miasta Rybnika doszło do politycznej rewolty. Pięciu radnych Bloku Samorządowego Rybnik, dwóch radnych niezależnych oraz radni Platformy Obywatelskiej zawiązało porozumienie „Wspólnie dla Rybnika. Była to reakcja na dziwne zachowanie przewodniczącego rady miasta – Adam Fudalego. Nowa formacja zapowiedziała już odwołanie przewodniczącego podczas nadzwyczajnej sesji w najbliższy czwartek.

Sam Adam Fudali kilka dni po tych wydarzeniach nie pozostawia na swoich byłych kolegach z Bloku Samorządowego Rybnik suchej nitki. - Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Radni, którzy w postanowili opuścić szeregi Bloku Samorządowego Rybnik i przyłączyć się do Platformy Obywatelskiej to zdrajcy. Nie wytrzymali nerwowo. Pęd do władzy przeważył nad racjonalnym myśleniem. A prezydent Kuczera osiągnął swój cel i wzmocnił Platformę Obywatelską o pięciu radnych – komentuje przewodniczący rady miasta.

Były prezydent przyznaje, że podczas ostatniej sesji rady miasta źle się czuł i to był powód jego niedyspozycji. - Zapewniam jednak, że pomimo kłopotów z wypowiadaniem się mój umysł pracuje normalnie – dodaje.

Adam Fudali zapewnia, że za miesiąc sam chciał zrezygnować z funkcji przewodniczącego rady. - Tryb w jakim teraz się mnie odwołuje świadczy o tym, że w rybnickiej radzie miasta są ludzie, którzy nie tolerują osób niepełnosprawnych – stwierdza.

Co zrobi gdy w czwartek zostanie odwołany z funkcji przewodniczącego rady? - Jeszcze nie wiem. Szesnaście lat poświęconych temu miastu odbiło się na mojej psychice i nie pozwoli mi całkowicie się wyłączyć. Zamierzam konstruktywnie krytykować władze Rybnika, ponieważ niektóre ruchy prezydenta Kuczery niepokoją mnie. Zapowiedzi nowych inwestycji stanowią realne zagrożenie dla budowy drogi Pszczyna – Racibórz. Nie pozwolę na to, aby ta szansa dla miasta została zaprzepaszczona – mówi Adam Fudali.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (20):
 • ~halupczok1 2016-10-03 11:43:31

  Dokładnie tak ZDRAJCY i tyle. Byle tylko przy korycie , podobna sytuacja panuje w naszym państwie wśród tych którzy zmieniają partie jak leci aby tylko do koryta. Ci ludzie to są chorągiewki które powinny zostać rozliczone ze swojego postępowania przy najbliższych wyborach.

  41 61
 • ~Yggdrasil 2016-10-03 11:51:17

  Czytam różne informacje na ten temat i nijak mi się to nie zgadza. Otóż zdradą była ostatnia sytuacja, ale już nie była zdradą decyzja o koalicji z PO, zaraz po wyborach. W tedy było to dla dobra miasta i można było wystawić PIS, teraz jest to oceniane tylko w kategorii pobudek egoistycznych. Zdrada ..., pęd do władzy ..., czyż nie tymi samymi słowami można określić to co zrobił A. Fudali po wyborach ? Chyba nawet taka logika dyskursu pojawiała się na ustach radnych z PIS. Zmiana, która nastąpiła powinna być oceniana nie w kategoriach egoizmu radnych, ale właśnie w kategoriach altruizmu społecznego, moim zdaniem chodziło bowiem o wzrost skuteczności w pracy na rzecz własnych dzielnic, a to jest przecież głównym zadaniem radnego. Nie polityka, nie władza.

  56 11
 • ~piotrekdec 2016-10-03 11:59:24

  ten gość naprawdę nie potrafi godnie skończyć - wyjazd z nieszanowaniem osób niepełnosprawnych jest tak kuriozalny jak zarzucanie wszystkim rasizmu przez Simona Mola

  74 12
 • ~Tomek_81 2016-10-03 12:03:04

  Powtórzę mój wpis sprzed kilku dni bo jest dalej aktualny... "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Niepokonanym." Przed wyborami (po 16 latach rządzenia) był dobry moment żeby powiedzieć dziękuję i rekomendować wyborcom następcę. Tak się niestety nie stało i teraz mamy to co mamy

  69 9
 • ~dr_Moriarty 2016-10-03 12:11:54

  Garść luźnych obserwacji.

  "Doświadczony samorządowiec" zapomniał widocznie już jak sam wystawił do luftu kolegów z rybnickiego PiSu dwa lata temu po wyborach samorządowych? "Adam Fudali nas zdradził" - pisał wtedy pan Łukasz Dwornik. A zatem przyganiał kocioł garnkowi. "W rybnickiej radzie miasta są ludzie, którzy nie tolerują osób niepełnosprawnych". Śmieszny argument. Dobrze, że przewodniczący nie jest czarnoskóry, bo wtedy mógłby się powołać na rasizm albo ksenofobię. Poza tym dlaczego ktoś tak schorowany i niepełnosprawny pcha się na tak odpowiedzialne stołki? Przecież o mało dwa lata temu nie został prezydentem. Jak teraz pełniłby swoje obowiązki?

  "Doświadczony samorządowiec" nie potrafi widocznie przyjąć do wiadomości, że przegrał wybory w roku 2014. I przegrał je w legendarny sposób, bo pomimo ogromnej kampanii (imprezy, deptak, obwodnica, niezliczone ilości reklam, bóg wie co jeszcze), pokonał go człowiek przez większość rybniczan ledwo kojarzony. Na podziw zasługuje fakt, że rybniczanie potrafili się zgrać, żeby pozbyć sięprezydenta, mimo jego sporego, tradycyjnego, wielopokoleniowego, żelaznego elektoratu z UM i beneficjentów tegoż, plus elektoratu PiSowskiego i kościelnego. Zaważyła pewnie arogancja, ignorancja i upór, z jakimi sprzedano park przy ulicy Zebrzydowickiej. Pewna epoka się skończyła. Ale widocznie nic to samorządowcowi nie dało do myślenia.

  Obecny stan w radzie miasta nie mógł się dłużej utrzymać i było kwestią czasu, kiedy układ sił się zmieni. Pan Kuczera z pewnością będzie chciał się pozbyć etykietki bankruta politycznego, jakim obecnie jest PO, a jeżeli nie myśli o karierze poselskiej, to stworzenie lokalnego bloku samorządowego jest najlepszym rozwiązaniem. I tak też się stało. Z kolei podkupienie paru radnych z obozu BSR wydaje się naturalne, a proces ten przyśpieszyły dwa czynniki. Pierwszy - pogarszający się stan zdrowia byłego prezydenta, poddający wątpliwość dalszą "jazdę na tym koniu". Drugi - wodzowski model BSR-u. "Doświadczony samorządowiec" był tam absolutnym liderem. Nie było tam osób "drugich po bogu". Żadnego ewentualnego następcy, który byłby w mieście kojarzony. Dlatego też kiedy lidera zabraknie, to stronnictwo posypie się jak domek z kart. I już się to dzieje. Paru sprytniejszych radnych to wyczuło i stanęło po stronie zwycięzcy. A tym jest obecnie Kuczera.

  Były prezydent trzymał w dłoniach złoty róg. Za jego rządów Rybnik był jednym z najpiękniejszych miast na Śląsku, jeszcze w czasach przed funduszami europejskimi; przez 16 lat był niekwestionowanym liderem lokalnego samorządu; za jego zdrowie podczas choroby modlono się w bazylice. Z czym będzie kojarzony teraz? Z barbarzyńską sprzedażą parku przy ulicy Zebrzydowickiej wbrew woli mieszkańców, którą to sprzedaż komentowała i śmiała się z niej cała Polska, z brakiem reakcji na coraz gorsze powietrze w mieście i smog oraz ze słynnym "dostępnym dla osób niepełnosprawnych" rynsztokiem na Powstańców, który nieoficjalnie nosi już imię naszego samorządowca. Zapamiętany zostanie także jako schorowany, kłótliwy starszy pan, który nie potrafi się pogodzić z utratą władzy w mieście w demokratyczny sposób.

  "Pycha kroczy przed upadkiem".

  79 8
 • ~Teddy 2016-10-03 12:28:41

  ZDRAJCY?? Cos się Panu Fudalemu pokręciło. Wreszcie poszli po rozum do głowy i uwolnili się od hegemona, który nie liczył się z nikim i niczym oprócz własnego "ja". Teraz powołuje się na traktowanie osób niepełnosprawnych?? Niech przypomni sobie jak traktował niepełnosprawnych za czasów swojej kadencji - miał ich jednym słowem tam gdzie miś ma kod paskowy oprócz dobrych układów jakie dzięki stanowisku zapewniał swojemu synowi. Pozostali niepełnosprawni odbijali się od drzwi jak komary od Rajdu. A jak traktował mieszkańców i ich problemy? Jak ktoś miał problem to nic nie dało się załatwić, ale jak Adam F. miał problem to urzędowi prawnicy znajdowali takie kruczki, że załatwił wszystko co potrzebował. Ten człowiek jest przykładem jak stanowisko potrafi wyprać mózg i pozbawić jakiegokolwiek poczucia honoru i przyzwoitości i jak bardzo można się uzależnić od koryta i korzyści jakie ono niesie. Najwyższy czas, żeby zniknął z miasta i mam nadzieję, że Radni nie zmienią zdania. I znowu potwierdza się, że: "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". I choć nie jestem za PO to przekonałem się, że Prezydent Kuczera potrafi wysłuchać i nawet jeśli nie potrafi nic zrobić to nad problemem się pochyli.

  52 13
 • ~cbabw 2016-10-03 12:57:11

  Wszystko się w życiu wraca. Pamiętam jak Makosz w radiu 90 fm grzmiał o zdrajcach ze swojego obozu, którym Fudali zaproponował wiceprezydentury, co pogrążyło ostatecznie Makosza. Mam jeszcze pytanie co z rozliczeniem ostatniej kampanii wyborczej Fudalego, czy kontrola była i jakie są jej wyniki?

  51 7
 • ~ 2016-10-03 13:24:20

  Oj panie Fudali trzeba było ze sceny zejść kiedy był czas ,TERAZ p.KUCZERA MOŻE MARNOTRAWIĆ POTENCJAŁ RYBNIKA ,MIASTA BOGACZY DO WOLI (bo fudali też tak robił ,NIE RYBNICZANIE ? to czemu kuczera nie moze ? ) I NIECH NAM BĘDZIE KRÓLOWAĆ PLUSKADEŁKO , i nastepne ...... EŁKA tak jak smieszne doniczełki a jak ,z rdzawa płyta (Polish zawsze lubiła zagraniczne nazwy badziewia)

  19 31
 • ~max660 2016-10-03 16:06:25

  Wstyd i hańba Pan Fudali zapomniał jak zniszczył miasto przy pomocy Plazy i Focusa ? A teraz będzie Gwiazdorzyl na obrońcę miasta.Mam nadzieje ze to juz jego ostatnie podrygi w Radzie Miejskiej.

  32 16
 • ~Danuta Wszechpolska 2016-10-03 16:55:25

  Trudno zejść z fotela gdy się do niego niemal przyroslo
  .starość zasługuje na szacunek ale stary człowiek pełen pretensji do życia i żałośnie pełen pychy to żenada ..

  37 11
 • ~LEMUR 2016-10-03 19:03:37

  "...tryb w jakim teraz się mnie odwołuje świadczy o tym, że w rybnickiej radzie miasta są ludzie, którzy nie tolerują osób niepełnosprawnych – stwierdza." - jasne, z całym szacunkiem ale co ma piernik do wiatraka?

  26 5
 • ~argo44 2016-10-03 20:03:00

  Teddy czytaj Wojciech Ch. twoja choroba wkroczyla w stadium katastrofalne . Chodziłaem z Tobą do klasy zawsze Twoja Mama załatwiała tupetem i nie tylko wiele spraw dosłownie wszyscy uciekali przd nią bo Wojtuś biedny itp . Dzisiaj piszesz że Fudali to hegemon a dlaczego ??? Zapomniałeś dopisać że tak fajnie bys miał
  blisko do pracy z Miejskiej 6 do UM dosłownie przez ulicę zale cóż Hegemon nie chciał Wojtusia w UM ... Wszędzie plujesz na PO a tu Kuczera ci jest miły ??? Czyli marzenie Wojtusia w UM będzie spełnione ??? Może kolejny Pełnomocnik d/s nijakich ???. To tyle w twoim temacie swoją drogą Fudali nie potrafi "oddać fartucha " i pomimo choroby dalej nie potrafi tkwi w swoim świecie . Może czas na poszukanie kandydata z jajami który ma juz dom , żone , synów , i posadził dzrzewo a teraz zajmie się Miastem . Bo jak na razie miasto w rękach chopaczków w rurkach schodzi na psy . Ostatnie talenty uciekają do innych miast i im służą . Wydaje mi się że Rybnik tkwi pomiedzy starcem a 40 latkiem osadzonym w realiach starosty I roku studiów anie starosty miasta / powiatu grodzkiego które powinno być przykładem a jest jak na razie pośmiewiskiem

  18 24
 • ~Ja_2 2016-10-03 21:13:45

  Możecie próbować zakrzyczeć swoje sumienia Panowie Radni. Ale wstyd i brak honoru będzie Wam wypominany dożywotnio. Szybko zapomnieliście lata prosperity ( 16 lat ! ) Rybnika. Dzisiejszy Rybnik swoją pozycję zawdzięcza nie komu innemu tylko Prezydentowi Adamowi Fudalemu ! A Wy teraz korzystacie z tego garściami mogąc dzielić spore środki, które zostały zabezpieczone w budżecie. Kto Wie tylko, czy ich nie roztrwonicie na np. koleżeński biznes pomiędzy baronami PO w Rybniku i przejęciu "Juliusza" przez miasto. Zobaczymy skąd pozyskacie środki na inwestycje jak to potrafił Pan Fudali. Przygotowanie inwestycji o nazwie Droga Pszczyna - Racibórz to wyłączna zasługa poprzedniego prezydenta, tak więc chwalenie się pozyskaniem środków jest nie na miejscu ! Wstyd i hańba Wam, którzy korzystaliście przez lata z Jego poplecznictwa a dzisiaj jak szczury uciekacie z tonącego okrętu. Nie daliście Mu nawet szansy na godne odejście ! Brak honoru i chęć przypodobania się obecnej władzy to typowe dla tych, którzy moim zdaniem niedługo ze wstydem wyrzucą swoje Judaszowe srebrniki po następnych wyborach. Pozdrawiam zdrowo myślących w rybnickim bagienku.

  Egon z Rybnika

  16 24
 • ~Ja_2 2016-10-03 21:46:02

  Żeby było jasne ws. "Juliusza" miałem na myśli pozbycie się kukułczego jaja w postaci nierentownego terenu przez Starostę Powiatu Rybnickiego na rzecz Miasta Rybnika a obecna Rada Miasta Rybnika to przyjęła. Jest to poważna sprawa, gdyż bardzo obciąża budżet miasta.

  Egon z Rybnika

  15 16
 • ~elegant 2016-10-03 22:41:41

  Podłość ma swoją twarz w tym towarzystwie.Widocznie nie ma w tym gronie ani jednej osoby zdolnej do dialogu.Kompletnie pozbawieni kręgosłupa moralnego.Za 16 lat harówy na rzecz Rybnika taka odprawa?Jacy jesteście malutcy Wy w RM i Wy na tym forum.Rybniczanie widzą ten żałosny spektakl i za 2 lata w wyborach odpowiednio Wam podziękują.Maski opadły pozostała chęć zemsty na chorym człowieku.Wstyd mi za Was.Na szczęście opatrzność nierychliwa , ale sprawiedliwa!

  18 26
 • ~Frigg 2016-10-04 23:43:53

  A może właśnie rybniczanie podziękowali we właściwy sposób dwa lata temu ..., skoro 16 lat było takich wspaniałych, to co zadecydowało o zmianie ? Korupcja polityczna ? Nie ... ocena tych właśnie 16 lat. Skoro demokracja, skoro taka decyzja mieszkańców, to chyba należy ją uszanować. Ciskanie się jest nie smaczne.

  15 6
 • ~hub381 2016-10-05 12:02:43

  Tow.Fudali,dość biadolenia,markietów mamy pod dostatkiem więc czas już wreszcie pójść na zasłużoną emeryturę.
  Niech młodzi pokażą co potrafią.

  14 7
 • ~Ja_2 2016-10-05 21:32:20

  Wszyscy dokładnie pamiętamy, że wygrana PO w Rybniku była ogromnym przypadkiem. W pierwszej turze A.F. zabrakło minimalnie a różnica była spora. W drugiej rundzie nie poszła ogromna grupa elektoratu A.F uznając za pewnik jego zwycięstwo. Nastąpiła jednocześnie pełna mobilizacja elektoratu PO i przez taki przypadek mamy to co mamy. Zobaczymy czym pochwali się ta władza za dwa lata i porównamy to do pierwszych dwóch lat prezydentury A. F.. I to dopiero będzie właściwe. Na razie jak dla mnie to te dwa lata są stracone. Tak więc to nie podsumowanie 16 lat A.F. tylko wypadek przy pracy elektoratu A.F. i kropka.

  Egon z Rybnika

  4 11
 • ~ 2016-10-05 22:52:03

  a kto pamięta okoliczności przegranej "doświadczonego samorządowca" - wiele osób głosowała nie za obecnym prezydentem, a przeciw poprzedniemu, m.in. za jego pychę i nie liczenie się z głosem mieszkańców, opcja polityczna kontrkandydata była tu sprawą drugorzędną

  10 1
 • ~bartezz 2016-10-06 12:33:05

  Wiadomość do ~JA_2 - Egon z Rybnika - widzę, że nie potrafisz się z tym pogodzic, że wybory wygrał obecny Prezydent Rybnika ! tak jest i tak miało widocznie być, więc przyjmij to na klatę Egon !!!

  9 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz 2,5 roku rządów prezydenta Rybnika - Piotra Kuczery?

Oddanych głosów: 537