zamknij

Wiadomości

Adam Fudali nie chce debatować z konkurentami. Dlaczego?

2014-10-31, Autor: Redakcja
Urzędujący prezydent Adam Fudali jako jedyny nie przyjął naszego zaproszenia do udziału w debacie kandydatów na prezydenta Rybnika.

Reklama

Sprawujący władzę w Rybniku od 16 lat Adam Fudali tak w liście do redakcji uzasadnia swoją decyzję:

„Szanowny Panie Redaktorze,

Serdecznie dziękuję za zaproszenie na debatę kandydatów na prezydenta Rybnika, która ma się odbyć 5 listopada br. i jest organizowana przez redakcję portalu Rybnik.com.pl. Podobnie jednak, jak w innych przypadkach zaproszeń na debaty, informuję, że nie wezmę w niej udziału.
 
Wynika to z faktu, że moja pozycja w stosunku do pozostałych kandydatów jest zupełnie inna. Jestem osobą, sprawującą urząd prezydenta miasta od 16 lat i wszystko, co w trakcie mojej kadencji zdarzyło się w Rybniku, wszystkie inwestycje, przedsięwzięcia, remonty i modernizacje wynikają z programu działania, który kiedyś stworzyłem i konsekwentnie realizuję. Moje kompetencje w zarządzaniu miastem poznał zaś każdy rybniczanin w praktyce.

W tym momencie pozostali kandydaci na prezydenta zostaliby postawieni w trudnej sytuacji. Trudno bowiem przeciwstawić wizje, plany, teoretyczne rozwiązania realnym działaniom, które zostały zrealizowane w Rybniku w ostatnich latach.

Chcąc, aby w debacie zachowana została zasada równych szans, rezygnuję z udziału w niej i proponuję, aby mój czas w debacie został równo podzielony pomiędzy pozostałych kandydatów. Dzięki temu zyskają oni możliwość szerszej prezentacji swoich poglądów. Mieszkańcy zaś zyskają, mam nadzieję, możliwość poznania merytorycznego programu kandydatów zamiast dominujących w kampanii sloganów i ataków.

Kibicuję więc debacie kandydatów na prezydenta Rybnika, ale też pomysłowi debaty młodych. To inicjatywa młodych kandydatów Bloku Samorządowego Rybnik, którzy zaprosili do debaty swoich rówieśników startujących do rady miasta z innych komitetów wyborczych. Udział w niej mieliby wziąć młodzi kandydaci, którzy jeszcze nie sprawowali funkcji w radzie miasta. Ci ludzie w najbliższych latach przejmą stery rybnickiej rady miasta. Warto wsłuchać się w ich głos."

Z szacunkiem,

Adam FudaliOd Redakcji

Szanowny Panie Prezydencie,

czuję się zobowiązany odnieść do Pana odmowy udziału w debacie. Otóż, zgadzam się z Panem, że po 16 latach sprawowania urzędu Prezydenta Miasta Rybnika Pana dokonania i doświadczenie są nieporównywalne z pozostałymi kandydatami na prezydenta miasta.

Niemniej, przeszłość to jedno, a wizja rozwoju miasta na kolejne 4 lata, to drugie. Debata jest doskonałą okazją do poznania również Pana programu dla Rybnika. Tym bardziej, że jak sam Pan komunikuje na swojej stronie internetowej, program Pana Bloku Samorządowego Rybnik dopiero powstaje na bazie ankiet mieszkańców. W efekcie trudno doszukać się - póki co - jakiejś spójnej wizji rozwoju miasta Pana ugrupowania.

A zatem, liczę na to, że przemyśli Pan jeszcze swoją decyzję o nieuczestniczeniu w debacie i da rybniczanom szansę zapoznania się ze swoimi propozycjami na kolejną kadencję. W związku z tym, w środowy wieczór w bibliotece będzie czekało na Pana miejsce. Serdecznie zapraszam!

Z poważaniem,
Wacław Wrana
redaktor naczelny

Czy Adam Fudali powinien wziąć udział w debacie kandydatów na prezydenta Rybnika?
Oddanych głosów: 1457

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (75):
 • ~werona1234 2014-10-31
  11:25:49

  48 0

  Adam Fudali nie chce debatować z konkurentami. Dlaczego? BO SIĘ BOI !!!!!

 • ~jedrek_1_1 2014-10-31
  11:27:46

  96 0

  Panie Redaktorze, ja odpowiem dlaczego. Pan prezydent jest chory. Na takiej debacie byłoby widać jego zły stan fizyczny. Kiedy jest zmęczony (a debata jest wieczorem) pan Fudali nie jest w stanie nawet zapamiętać pytania. Więdzą o tym wszyscy uczestnicy spotkań w dzielnicach. Jak on miałby niby debatować? Zamiast grzecznego Krząkały miałby debatować z bardziej pewnym siebie Kuczerą? Czy pan Fudali może podjąć się dyskusji z doskonale przygotowanym merytorycznie Masłowskim? Dlatego pan Fudali nie jest w stanie podjąć się debaty.

 • ~antyfudali 2014-10-31
  11:32:43

  69 0

  No tak,tradycyjnie wciskanie kitu jako wyjaśnienie. Wszyscy wiedzą,że obecny prezydent nadaje się tylko do ceremonii otwarcia,nic ponadto.

 • ~ 2014-10-31
  11:33:15

  77 0

  I to powinno dać ludziom sygnał że władze miasta powinny się zmienić. Prezydent miasta jest osobą publiczną, która ma służyć mieszkańcom, więc udział w debacie powinien być jego obowiązkiem....

 • ~ 2014-10-31
  11:34:03

  0 0

  Nie skomentujemy informacji o odmowie debaty , bo po co.... . Natomiast dementujemy informacje zawartą w artykule .Jakoby otrzymaliśmy zaproszenie na debate młodych.Nic nie otrzymaliśmy , a ekipę młodych mamy mocną.Tez brak słow.....i pytanie retoryczne dlaczego akurat my nie otrzymaliśmy.???

 • ~ 2014-10-31
  11:34:39

  49 0

  I to powinno dać ludziom sygnał że władze miasta powinny się zmienić. Prezydent miasta jest osobą publiczną, która ma służyć mieszkańcom, więc udział w debacie powinien być jego obowiązkiem....

 • ~lupa2010 2014-10-31
  11:39:31

  14 0

  A powiem, że bardzo dobrze, bo wszyscy tu krzyczą, że Fudali powinien odejśc. Dobra, to już wiemy, ale teraz niech się postarają inni przekonać nas, któego wybrać ? NIe będzie Fudalego, to będą musieli sami wymyślić coś, co nie jest tylko krytyką prezydenta.

 • ~grzesnick 2014-10-31
  11:40:08

  31 0

  jak znam RNM i ekipę Larysza to nim kogut 3 razy zapieje dostaniemy potwierdzenie ze sztabu BSR, że take te bidoki był zaproszone. Zaś co do debaty. Dziwi was tutaj brak inwestorów? Fudali jest juz ponad szary ludek. 16 lat władzy spowodowało, że jest bardziej natchniony łaską niż papież, i czeka aż go jakiś inwestor odwiedzi.

 • ~Robin Tell 2014-10-31
  11:44:39

  32 0

  Dopasuj do osoby urzędującego, właściwe podkreślić
  1. Pycha.
  2. Chciwość.
  3. Nieczystość.
  4. Zazdrość.
  5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu.
  6. Gniew.
  7. Lenistwo.

 • ~Grisza 2014-10-31
  11:59:15

  25 0

  Uczestniczyłem w debacie 4 lata temu. Wtedy Pan Marek Krząkała "strzelił sobie w kolano" mówiąc, że realizację drogi Pszczyna Racibórz można między bajki włożyć. Tamtą debatę wygrał Pan Adam Fudali konsekwetną polityką odkorkowywania miasta. Mam już dosyć stania w korkach na ulicy Prostej, Świerklańskiej i Chwałowickiej przed rondem Kamyczek tracąc 15-20 minut. Trzeba jak najszybciej wybudować odcinek drogi Pszczyna-Racibórz na odcinku od ul. Chwałowickiej do ul. Jankowickiej tworząc tym samym alternatywny dojazd do centrum od strony wschodniej. Dokumentacja projektowa ma być gotowa w czerwcu 2015 roku. Decyzja, że urzędujący prezydent nie weźmie udziału w debacie to strzał w kolano. Jeżeli zdrowie nie pozwala to proszę wysłać p. wiceprezydenta Śmigielskiego na debatę. Oczekuję merytorycznej dyskusji na ważne tematy - fakty, fakty, fakty a nie obietnice bez pokrycia nowych kandydatów. Bez urzędującego prezydenta lub wiceprezydenta to będzie pseudodebata, ale na której p. Adam Fudali straci. Rada dla kandydatów na prezydenta: Nie krytykować wszystkiego w obecnej władzy, wyłapać dobre rzeczy i je kontynuować oraz wprowadzać świeże nowe realne pomysły.

 • ~alex 2014-10-31
  12:14:37

  47 0

  Ta postawa Pana Prezydenta każe zadać proste pytanie: Czy Prezydent jest jeszcze zdolny do sprawowania swojego urzędu? Może byłoby dobrze, by wszyscy kandydaci przestawili wyborcom zaświadczenie o swoim stanie zdrowia? Debata publiczna to takie miejsce, gdzie wyborcy są to w stanie sami określić, bez zaświadczeń. A uciekanie przed taką debatą, przy śmiesznym tłumaczeniu, musi rodzić poważne pytania.

 • ~Jan R. 2014-10-31
  12:45:56

  11 0

  xalexx mnie głównie chodzi o zaświadczenie o stanie zdrowia psychicznego.

 • ~Sterling 2014-10-31
  13:00:39

  14 0

  Prezydent przyjął takie stanowisko, ze swojego punktu widzenia najlepsze rozwiązanie. Czy mu się to opłaci? Czas pokaże.

 • ~ 2014-10-31
  13:59:29

  5 0

  Panie prezydencie - szkoda, że nie weźmie pan udziału w debacie, na pewno ta debata byłaby o wiele ciekawsza i urozmaiciłaby trochę tą nudną kampanię wyborczą. Ale mówi się trudno.
  Natomiast ten pomysł debaty młodych kandydatów, bardzo mi się podoba i z chęcią zmierzyłbym się z innymi kandydatami. Mam nadzieję, że redakcja rybnik.com.pl podchwyci ten temat i ją zorganizuje w najbliższym czasie.

 • ~Obiektywny 2014-10-31
  14:06:46

  56 0

  Przypominam, że Adam Fudali jest jednym z sześciu kandydatów na urząd prezydenta Rybnika w latach 2014-2018. W najbliższych wyborach nie posiada żadnych szczególnych praw. Nie widzę żadnego powodu dlaczego miałby się nie pojawić na debacie. Jego tłumaczenia są absurdalne. Każdy doskonale wie, że nie może sobie pozwolić na udział w takiej debacie, bo wypadłby najgorzej z wszystkich kandydatów. Wtedy ukazałaby się jego obecna wartość jako kandydata na prezydenta w kolejnych latach. Czy jednak taka osoba, która boi się konfrontacji z innymi powinna dalej rządzić tym miastem? To jest pytanie do wszystkich rybniczan.

 • ~Sterling 2014-10-31
  14:52:19

  0 34

  W przypadku Fudalego to jest tak, że kandydat z tak dużym doświadczeniem, wieloma nagrodami i tak dużym poparciem nie musi przedstawiać się mieszkańcom.

 • ~werona1234 2014-10-31
  15:14:07

  36 0

  ~Sterling Zastanów się co piszesz. To po co w całym mieście rozwiesza olbrzymie bilbordy, skoro jest tak znany, szanowany i ma taki dorobek. Gośc nie ma nic do powiedzenia i dlatego boi sie debaty z merytorycznie przygotowanymi kandydatami. Adam Fudali to jest marionetka w rekach Śmigielskiego i całej jego świty. To jest stary schorowany człowiek, który ze wzgledu na pewien UKŁAD musi kandydować.

 • ~rzyt 2014-10-31
  15:24:07

  0 12

  Wiele działań prezydenta Fudalego nie jest z mojej bajki, ale trzeba docenić to co zrobił dla miasta, a nie to czego nie zrobił. Jednak poniżej poziomu jest pytanie się o zaświadczenie o stanie zdrowia psychicznego. Nawet jak masz takie wątpliwości /Jan R./ to możesz posłuchać na 90-tce wywiadu z prezydentem i stwierdzisz wtedy czy mówi od rzeczy. Przypuszczam, że prezydent jest mniej sfrustrowany od Ciebie, a frustracja to niebezpieczne początki choroby psychicznej... Dla mnie wystarczyłoby, gdyby Fudali podał kto będzie jego zastępcami po ewentualnej wygranej. Dotyczy to także innych kandydatów, bo wiadomo że potrzeba mieć fachowców do roboty. By się później nie okazało, że ławka jest zbyt krótka. A Fudali powinien zacząć wychowywać swojego następcę, bo wiem że Śmigielski na to się nie nadaje...z prostej przyczyny; lubi być w świetle chwały i w cieniu, gdy jest odpowiedzialność i porażka. Może pani Kryszczyszyn była by dobra na stanowisko prezydenta bo słyszę z prawa i z lewa o niej tylko pochwały. O Ryszkowej szkoda gadać. P.S. Panie Wrana proszę zapytać kandydatów o ich drużyny.

 • ~ 2014-10-31
  15:31:58

  0 25

  Każdy ma prawo nie pojawić się na debacie. Prezydent z tego skorzystał, a jak to zostanie ocenione - to już inny temat.

 • ~werona1234 2014-10-31
  15:36:09

  33 0

  ~rzyt Po co pytać W przypadku Fudalego sprawa jest prosta. Śmigielski dzięki któremu mamy rozlatujący się przed oddaniem do użytku deptak (podobno codziennie nadzorował osobiscie prace), Kryszczyszyn, która albo jest zupełnie niekompetentna albo z rzadka mówi prawde (wolę to 1 rozwiazanie bo mam nadzieję, że przez te wszystkie lata świadomie nie wprowadzała mieszkańców Rybnika w bład) no i Ryszka o której niewiele można powiedziec bo tak naprawdę nikt (a moze wszyscy) nie wie czym zajmuje sie w Urzedzie.(Hi,hi,hi)

 • ~werkk 2014-10-31
  15:37:16

  53 0

  Pan Adam Fudali musi kandydować bo to jedyna szansa dla wszystkich jego zastępców i naczelników aby nadal siedzieli na posadkach. Pytanie co powoduje że chory człowiek jest tak podporządkowany swojemu zastępcy.

 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-10-31
  16:26:44

  18 0

  Werkk ma rację....Towarzystwo Wzajemnej Adoracji - do tego Rybnicka Partia Emerytów i Rencistów czyli tzw rybnicka droga do sukcesu. Odnoszę się do Pana Prezydenta z szacunkiem,zrobił wiele,ale wiele tez nie zrobił.Byłem jego wyborcom,odpuściłem z prostego powodu. Ma słabe merytorycznie i śmieszne otoczenie..dlaczegóż nie ma miejsca na stanowisko vice kogoś w stylu menagera,"tzw" młodego wilka...tylko pożal się Boże tzw urzędników?

 • ~Sterling 2014-10-31
  16:29:43

  0 19

  werona - myślę, że jedno nie ma związku z drugim. Rozwiesza duże banery, bo pewnie chcę pokazać, że startuję tym ludziom, którzy nie odwiedzają np. rybnik.com.pl:)

 • ~ 2014-10-31
  18:13:37

  20 0

  Nie mogę uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Już lepiej byłoby powiedzieć "nie bo nie". Wydaje się być bardziej taktowne. Cóż za urocza argumentacja.

 • ~Arteks 2014-10-31
  18:30:08

  0 30

  Dziwne to jest dla mnie bo AF zawsze chętnie chodził na organizowane przez portal rybnik.com.pl debaty... @rzyt - jeśli chodzi o pytanie Jana R. to bardziej racjonalne byłoby zapytać czy on sam jest zdrowy na umyśle bo każdy normalny człowiek może mieć różne poglądy ale zawsze powinien mieć jakąś swoją tożsamość czy jakieś cele. Natomiast Jan R. uważa się za rybniczanina ale jego głównym celem jest hejtowanie jego władz i samego miasta. Nigdy nie wypowiada się merytrocznie, a parę razy się zdemaskował. To może być pierwszą oznaką jakichś anomalii psychicznych. Zdecydowanie da się rozróżnić hejting od krytyki. To co robi Jan R. to hejting w jadowitej postaci. Mógłbym się nawet założyć że to mieszkaniec Wodzisławia. A tam się bardzo Rybnika nie lubi. Dlaczego? Bo wiedzie się nam lepiej, a władze miasta są sprytniejsze i ambitniejsze.

 • ~werona1234 2014-10-31
  18:41:55

  19 0

  ~Sterling
  Wychodzi na to, że Adam Fudali ma mieszkańców Rybnika za idiotów, którzy nie wiedzą. że ona kandyduje i dlatego musi rozwiesić wszechobecne bilbordy. Nie rozśmieszaj mnie i mieszkańców Rybnika. Skoro ma tyle zasług to samymi zasługami powinien się obronić. Natomiast w jego przypadku nawet największe bilbordy nie przysłonią partactwa w praktycznie wszystkich inwestycjach i złego stanu zdrowia Prezydenta, który tylko na bilbordach jest w pełni sprawny.

 • ~ 2014-10-31
  19:51:56

  0 46

  Popieram, Panie Prezydencie!!!

 • ~Max 2014-10-31
  21:05:13

  0 38

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~ 2014-10-31
  21:14:17

  24 0

  "Miasto to ja!" Prezydent Słońce.

 • ~ 2014-10-31
  21:21:36

  0 22

  Przecież ma wygraną w kieszeni to nie musi.

 • ~Eberhard Mock 2014-10-31
  21:23:49

  33 0

  Myślę, że Pan Fudali boi się pytań dlaczego za jego kadencji liczba ludności w mieście zmniejszyła się (a hasło wyborcze ma: "Gwarancja rozwoju"...). Jak to jest, że w tak wspaniale rozwijającym się mieście ceny mieszkań są najniższe w regionie, bo nikt ich nie chce kupować. Albo: dlaczego nikt od 10 lat nie chce kupić placu w samym centrum miasta? A program wyborczy z pewnością niedługo się pojawi i większości się spodoba. Tylko sztab opracuje dane z ankiet. Do niedawna politycy zwyczajnie pociskali kiełbę wyborczą, a teraz najpierw uprzejmie pytają wyborców: "Kochani, jaki kit wam wcisnąć tym razem?".

 • ~Arteks 2014-10-31
  21:40:23

  0 35

  @Eberhard - to teraz wiem dlaczego Uszok zrezygnował z dalszego kandydowania na prezydenta bo w czasie kiedy nim był liczba mieszkańców Katowic zmniejszyła się o kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców... ;)

 • ~Eberhard Mock 2014-10-31
  22:38:05

  18 0

  Sorry Arteks, ale marny z Ciebie troll. Niestety trolować też "trza umić", Ty nie "umisz"... Nie wiem dlaczego Uszok zrezygnował z kandydowania w Katowicach, ale wiem, że Rybnik nie rozwija się już od dłuższego czasu. Zostajemy w tyle za takimi metropoliami jak Żory, czy choćby Knurów. Zarówno pod względem infrastruktury i gospodarki. To są bezsprzeczne fakty, a z faktami nie ma co dyskutować. Uprawiaj se swoją forumową demagogię jeśli masz ochotę, ale pamiętaj, że na mało kim Twoja propaganda robi jeszcze wrażenie. Dobranoc.

 • ~Tadeusz Dybala 2014-10-31
  23:52:55

  26 0

  Panie Marcin Musioł nie wiem czym się zasłużył u Pana prezydent, bo u mnie niczym. Szkodzi mojej rodzinie. Kłamie w żywe oczy jak i w mediach, Szkodzi społeczeństwu. Już zaszkodził w przyszłości naszym dzieciom stawiając markety. No ale jak Pan nie widzi tej wielkiej autodestrukcji, przykrytej lampeczkami pierdołkami, to postaw sobie Pan w domu ołtarzyk ze zdjęcie, historia dużo takich przykładów zna.

 • ~Tadeusz Dybala 2014-11-01
  00:02:02

  18 0

  werkk - jak zwykle trafnie. Proszę popatrzeć dokładnie na moje zdjęcie - avatar tam jest miejsce niektórych z nich. Niestety dłuższe rządzenie powoduje zależności, znajomości w różnych kręgach i wtedy przypomina to mafię.

 • ~Tadeusz Dybala 2014-11-01
  01:06:11

  8 0

  Panie maxans, wyraź Pan inną opinię przed szanownym Pana guru i twardo się jej trzymaj, że coś źle robi, to zobaczymy jakim on jest dobrym człowiekiem. Ja jako jego brat katolik oceniam go najgorzej jak tylko można i na dodatek nie widzę aby mogła przyjść poprawa.

 • ~Sterling 2014-11-01
  09:19:27

  0 11

  werona - ja mogę zatem zapytać po co tak na bardzo na ulicach wielu miast reklamuje się WOŚP? Im też to jest niepotrzebne. Zresztą jak na razie reklama Fudalego jest na pewno mniejsza niż cztery lata temu. W ogóle nie widzę go na słupach ogłoszeniowych.

 • ~Kaziaaa 2014-11-01
  09:21:56

  1 10

  Panie Dybała proszę się brać do roboty a nie tylko żerować na mieście... a nie podoba sie to proszę sie wyprowadzić do innego miasta... gdybyś znał się chłopie choć trochę na biznesie to możesz się wypowiadać, markety są po to aby było gdzie kupować :) jak masz ciągle takie problemy to z mieszkaniem to z tym to biorę manatki i ide do innego miasta tu Cię nikt nie trzyma.

 • ~timnet 2014-11-01
  10:36:57

  19 0

  to jest jakaś ciężka paranoja. fudali nie potrafi wziąć udziału w merytorycznej dyskusji bo nie ma na to siły, ciemny lud na niego głosuje bo zapewnia mu igrzyska w postaci światełek i laserów na deptaku, na którym obecnie wypada kostka, jest cała pofarbowana od dupiatej farby, rozpieprza się kasę na nikomu niepotrzebne ozdoby na rondach... kto na tym wszystkim korzysta? cała klika związana z UM oraz czerpiąca kasę z UM -> patrz komitet wspierający fudalego. wszyscy ci ludzie pójdą na wybory obowiązkowo głosować na niego bo boją się zmiany, boją się że stracą kasę i pracę. a jak się na to zapatruje reszta? wkur.. się, ma tego dość i się stąd wynosi. mam taką wizję że za X lat wszyscy mieszkańcy rybnika będą w 100% na utrzymaniu UM, bo pozostali się stąd wyniosą, tylko dlatego ze fudali nie robi nic żeby przyciągnąć do tego miasta firmy czy inwestorów. głosujcie dalej na fudalego - życzę mu dużo zdrowia i długich lat życia, ale się poważnie obawiam czy pociągnie do końca kolejną kadencję - panie Fudali, zrobił pan dla miasta sporo, ale czas na zmiany i świeże nowe pomysły

 • ~orient 2014-11-01
  10:53:14

  0 10

  Eberhardzie Mocku pod jakim względem tobie imponują Żory? Największego zadłużenia w Polsce? Mi też Fudali się znudził ale Rybnik to przyzwoite miasto. W gąszczu zaniedbania i byle jakości Śląska Rybnik to ładne miasto na dobrym poziomie życia którym mogą się pochwalić przed gośćmi także mieszkańcy Knurowa czy Żor bo tam pokazać na miejscu nie ma czego.

 • ~mewa74 2014-11-01
  11:11:51

  0 7

  Dybała, Eberhard Mock napisał, że w Rybniku jest pełno mieszkań, których nikt nie chce kupić. Jest więc szansa, zawsze można jakieś takie okupować, może właściciel się zlituje i odda za darmo. A wszystkie afery wywlekane przez Dybałę od lat jakoś nikt się nie znalazł za kratkami, jak się chce oskarżać kogokolwiek, to trzeba mieć na to porządne dowody inaczej samemu można skończyć tam gdzie chce się wysłać innych. Potem się nie dziwię, że facet nie ma czasu żeby się wziąć do jakiejś pracy, jak myśli, że jest zbawcą miasta.

 • ~Tadeusz Dybala 2014-11-01
  11:37:31

  12 0

  Pani Kaziaaa, jakbym robił tak jak Pani mówi, to byłbym wyzywany od najgorszych tchórzy. Jakby w ten sposób ludzie robili w czasie komuny, to dziś dalej Pani mieszkałaby w takim kraju. Tak troszkę dla Pani prościej. Jakbym był takim człowiekiem jak Pani chce, to np. nie spodobałoby mi się, że żona jest w ciąży i brałbym nogi za pas. Nikt nie będzie mnie wyrzucał z miasta bo pokazuję co naprawdę robią rządzący. Ponadto nie żeruję z miasta, jak to Pani opisuje. Fudali w radio 90 powiedział, że biorę pieniądze na moje niepełnosprawne dzieci. Kłopot w tym, że ja niepełnosprawnych dzieci nie mam, a więc kłamał. Reasumują Pani tokiem myślenia nikt nie ma prawa nic skrytykować, nikt nie ma prawa startować, bo będzie ciągany po sądach itp. Mam nadzieję, że obudzi się Pani zanim na Panią padnie niebyt z gniazda Fudalego, bo to zły człowiek i tyle.

 • ~orka 2014-11-01
  12:23:26

  21 0

  Cos się Panu Fudalemu pomyliło, nie jest królem panującym do śmierci, jest urzędnikiem który jest wybierany w wyborach co jakiś czas, nikt nie dał mu mandatu do sprawowania władzy dożywotnio. Jako obywatele jesteśmy pracodawcami urzędników mamy prawo wymagać, władza nie jest sama dla siebie i swoich interesów ale ktoś już zapomniał o tym po 16 latach rządzenia, i to jest na dziś problem Rybnika.

 • ~Jan R. 2014-11-01
  14:03:41

  6 0

  Arteks i reszta hejterów. Koń by się uśmiał, jak wy czytacie to co napisałem? Czy wy w ogóle potraficie czytać ze zrozumieniem? W waszej orbicie zainteresowań jest tylko Fudali, dlaczego lekceważycie zdrowie psychiczne pozostałych kandydatów? Czyżbyście wiedzieli coś na temat urzędującego? Przeczytajcie mój wpis jeszcze raz w kontekście wpisu xalexxa, a stwierdzicie, że odnosi się on do wszystkich kandydatów, a nie tylko do uwielbianego waszego bossa. W obecnych wyborach jest on identycznym kandydatem jak pozostali więc dlaczego miałbym go wyróżniać?

 • ~czasnazmiany 2014-11-01
  14:15:08

  22 0

  Drodzy Rybniczanie,
  Każdy swoje wie na temat obecnego Prezydenta i każdy ma swoje zdanie. Wielu z Was uważa, że Prezydent powinien się zmienić. Nie pozostaje nic innego jak 16 listopada wybrać się na jesienny spacerek do OKW i zagłosować, na kandydata, który najbardziej nam pasuje, bo głosować przez internet jeszcze nie można. Wasze komentarze tutaj niewiele zmienią. Jednak spacerek do urny może zdziałać cuda. ;)

 • ~ 2014-11-01
  15:54:24

  4 0

  Jak sie znojdzie kandydat z jasną wizją walki z bezrobociem i sciągniecia inwestorów{oprocz kolejnch mega shopow} do Rybnika to pójda głosować.Teraz to szkoda szczewikow. Tera to każdy chce wdropać sie na stołek bo dodrze płacą.A dworzec na Paruszowcu jak był rozwalony tak je dalij.

 • ~Adaśko 2014-11-01
  19:25:36

  16 0

  Ponieważ z góry jest wszystko ustalone.Fudali już wygrał wybory.P. Fudali poparł PIS,a PIS poparł Fudalego.I taką mamy władze.Rączka,rączkę myje.Człowieka ,aż bierze na wymioty.Wyborcy zastanówcie się!Nie wiem na kogo głosować,nie ma takiego człowieka.To miasto lgnie w długach.

 • ~orient 2014-11-01
  22:25:35

  0 2

  @42topson ty naprawdę wierzysz że w dzisiejszych czasach możnaby sfałszować na dużą skalę wybory? Przesadzasz i to mocno. Nikt nie ma takich możliwości.

 • ~ 2014-11-01
  22:33:29

  1 0

  myślę, że nie ma się co emocjonować - prezydent podjął taką decyzję, nikt go tutaj nie rozliczy, a jak na tym wyszedł to już pokażą wybory

 • ~ 2014-11-01
  23:40:49

  7 0

  Zdrowym objawem przed wyborczym jest zobaczenie przyszłego prezydenta i jego całościowego pokazu mocy wraz z dalszą ochotą do walki. O świeżych pomysłach nie wspominając. W pewnym stopniu, jeśli przyszły prezydent, nie chcę pokazać oblicza odważnego polityka, na obraz który wyborcy zasługują, to mimo zasług, ciężko będzie na takiego głosować.

 • ~fukas1 2014-11-02
  06:48:26

  7 0

  He he wy się tu gorączkujecie , a ludzi z którymi gadam to mówią że nie idą na wybory .Wystarczy stały elektorat prezydenta i wybory wygrane . A tu na forum pokrzyczy po 10 osób za danym kandydatem , na spotkanie przyjdzie po 20 ludzi ze sztabu , a 90 procent rybniczan w ogóle o was nic nie wie . Latają za kasą i żeby było co do garnka włożyć , ciągle się śpieszą i czy ich tam obchodzą jakieś wybory ?

 • ~werkk 2014-11-02
  07:47:00

  8 0

  fukas1 a powinny obchodzić bo tylko duża frekwencja może zmienić ten układ. Odmowa udziału w debacie to nic innego jak całkowita ignorancja wyborców, ale skoro się na takie traktowanie niektórzy godzą to już trudno.

 • ~fukas1 2014-11-02
  09:38:02

  6 0

  Powinni ale ich nie przekonasz tak mentalność .Będą po wyborach za to narzekać że droga woda że to i tamto jest źle .

 • ~ 2014-11-02
  10:03:18

  14 0

  Po co dyskutować z konntrkandydatami, po co dyskutować z mieszkańcami (idiotami) skoro i tak jest się nieomylnym. Fudali prowadził taką politykę w trakcie swojej kadencji i prowadzi nadal. Jego ignorancję wobec mieszkańców było widać w trakcie spotkań w dzielnicach, w trakcie rozmów na wiele gorących tematów w mieście. Najlepszym przykładem totalnego zlania rybniczan była sprawa parku obok Domusu. Twierdził, że w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren ten jest przeznaczony pod usługi i nic nie da sie z tym fantem zrobić, dzisiaj w urzędzie, miesiać po sprzedaniu parku wisi nowy plan dla tego terenu ułatwiający inwestorowi jeszcze większą swobodę działania. Dało się? Dało.

 • ~ 2014-11-02
  12:43:50

  7 0

  Panie Prezydencie, jak Pan zapewne widzi, większość mieszkańców zainteresowanych tematem przyszłości Rybnika jest zdecydowana iż powinien Pań wziąć udział w debacie. W związku z powyższym, Pana nieobecność będzie wyrazem braku szacunku dla własnych podopiecznych z Rybnika jak i wyraźnym znakiem, iż nie liczy się Pan ze zdaniem i tym co myślą mieszkańcy miasta w którym prezydentuje Pan od 16 lat.. Czy tak postępuje sprawdzony i wiarygodny człowiek jakim Pan niewątpliwie jest ?

 • ~Tadeusz Dybala 2014-11-02
  12:49:35

  7 0

  Mam sugestię dla rybnik.com.pl. Przyciągnijcie obecnego prezydenta jak uczniaka za uszy. Debata powinna być jego obowiązkiem. Po za tym tak się powinno robić z kłamcami, za uszy i tłumacz się mieszkańcom.

 • ~lalafit 2014-11-02
  12:54:18

  0 0

  s

 • ~fukas1 2014-11-02
  13:20:25

  2 0

  Dobra inaczej jak wy byście rządzili miastem przez 16 lat , byście pokalkulowali czy iść czy nie na debatę , to co wy bam wyszło , że nie musi iść bo się nikogo nie obawiacie , a dodatkowy można stracić przez jakąś słowo , czy brak wiedzy . A tak to co wy prezydentowi możecie zrobić , oprócz zawodzenia na forum . To stary polityk umie kalkulować . Jesteście za ciency - niestety .Oceniam to co widzę a nie to co by chciał . Chłodna kalkulacja , a nie chciejstwo .

 • ~Kuku 2014-11-02
  13:32:37

  17 0

  Jak dla mnie, to Asam Fudali wcale nie ma już ochoty, ani zdrowia na kolejne lata... Wypychają go do przodu przydupasy i jego świta, która bez niego nie ma żadnych szans. Gdy zabraknie Adasia, co zrobi Pan Śmigielski, Pani Tyl??? Hmmm?

 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-11-02
  13:43:46

  10 0

  Zasadnicza sprawa to pytania o inwestycję,o miejsca pracy o wsparcie przedsiębiorców.Tych pytań boi się Pan Fudali. Prawda jest taka,że miasto nie wyżyje z propagandowe basenu za 40 milionów czy jakieś traktu. Kolejna sprawa,to wbijanie ludziom bzdet o setkach milionów inwestycji.Zgadzam się,ale ważna rzecz jak to przełożyło się po prostu na pobudzenie lokalnej gospodarki?

 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-11-02
  13:54:09

  5 0

  jak_ladnie- dokładnie ;)

 • ~ 2014-11-02
  16:33:06

  5 0

  Widząc sondaż i opinie prezydent może jednak zmieni zdanie.

 • ~roy 2014-11-02
  17:16:41

  2 0

  ~jak_ladnie "kawa na ławę" i pogadane, celny argument

 • ~fukas1 2014-11-02
  18:24:10

  0 0

  Nie żebym bronił prezydenta , ale jak byście żyli w Zabrzu , Chorzowie , Bytomiu , Mysłowicach to dopiero chciałbym widzieć ten krzyk - nasze miasto jest przynajmniej zadbane i przyjazne , takie trochę zachodnie na tle Śląska - ludzie nie potrafią docenić tego co mają . Faktem jest że brak strefy przemysłowej to największy problem , ale mając elektrownie i kopalnie nie trzeba się po prostu naszym włodarza wysilać .Jako całokształt dla miasta dał bym 3 + . Też bym chciał zmian ale teraz jeszcze za wcześnie :(

 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-11-02
  19:51:00

  11 0

  Fukas - zaczyna się ostatnia perspektywa unijna,kupa kasy do wzięcia. Kto z ramienia BSR/FUDALEGO ma o to walczyć? Typowi urzędnicy,czy radni emerytowani górnicy? Kolejna rzecz....Rybnika nie ma przemysłu ,a ma tereny. Inwestycje na Elektrowni to nie wysiłek Pana Fudalego,tylko SŚSE. Ucieka od nas Tenneco , super ziemię w okolicy Chabrowej oddaje się pod nowy kościół! Prezydent ubzdurał sobie budowę odcinka Pszczyna-Racibórz....chce zadłużyć miasto,na to potrzeba 300 milionów zł...niech Pan Michał Ś nie mówi ,że przyciągnie ta droga inwestorów bo kłamie. Mamy w okolicy A1/A4 i jakoś inwestora nie ma. Kompania Węglowa pada,zaraz nie zapłacą lokalnych podatków bo nie bedzie z czego....ale Rada Miasta podniesie lokalne podatki aby nadrabiać! Tu jest potrzebna grupa ludzi,którzy wezmą się za te miasto. Mam nadzieje ,że po tych wyborach BSR/PIS straci władze!

 • ~Arteks 2014-11-02
  19:51:19

  0 6

  @Eberhard Mock - ze mnie marny troll - masz rację bo ja nigdy nie trolluję. Natomiast z ciebie słaby prowokator i hejter pisząc takie głupstwa o Żorach czy Knurowie, miejscowościach które pełnią role tylko sypialniane - jedna dla Rybnika, druga dla Gliwic.

 • ~ 2014-11-02
  20:47:14

  5 0

  Nie dostałem zaproszenia na debatę młodych kandydatów.. A więc nie tylko RNM nie dostał powiadomienia, pozdrawiam.

 • ~xxxx 2014-11-02
  21:03:09

  0 0

  ta z lewej ze zdjęcia to kto ?

 • ~Arteks 2014-11-02
  21:11:00

  0 9

  @Stefan Siarzewski - angażujesz się dość mocno politycznie, występujesz często przeciw Fudalemu a nie znasz nawet obecnej sytuacji Rybnika ... Tak trudno sprawdzić fakt, że przemysłu w naszym mieście jest bardzo dużo (więcej niż jakaś polska przeciętna, skoro mamy w Polsce już sporo miast, które w ogóle nie mają już w ogóle zakładów pracy zatrudniających ponad 1000 osób i to nawet wojewódzkich), a za to terenów inwestycyjnych pod zakłady przemysłowe mamy niewiele. Strefa przy EDF jest już prawie pełna... No i zachodzi drugie pytanie - czy warto w XXI wieku stawiać na wytwórczość w sytuacji kiedy przeważnie nowe zakłady wytwórcze inwestujące w Polsce wybierają nasz kraj tylko ze względu na tanią siłę roboczą, niższą niż w Chinach? Właśnie przykład sąsiedzkich inwestycji np. Nifco pokazuje, że oferty pracy i socjalu są tam naprawdę na tak niskim poziomie że jest tam gorzej niż w wyśmiewanej do niedawna sieci handlowej Biedronka... Jeśli faktycznie można coś władzom miasta sugerować, to przyłączenie do SSKE jakichś terenów nadających się pod inwestycje biurowe, które mogłyby generować pracę w usługach, dające o wiele bardziej perspektywiczne i lepsze miejsca pracy od produkcji. Natomiast poza tym władze miasta mają dość mocno ograniczoną rolę jeśli chodzi o miejsca pracy. Mamy dość słaby lobbing polityczny jeśli chodzi o pozyskiwanie strategicznych inwestorów. Zapytajcie się dlaczego np. wielka inwestycja WV powstaje w Stargardzie, a nie np. na Śląsku...

 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-11-02
  21:46:47

  2 0

  Lobby polityczne? Dobre stwierdzenie,obecny Prezydent oraz Ci jego ludzie z RM nie wiedzą o co się rozchodzi. To samo tyczy się PO,która teraz robi się taka przejęta "biznesem" Fudali wolał koalicję z Moherami niż z PO! PO ma narzędzia w ręku ws ewentualnych inwestycji, cały Tomczykiewicz jest /był wiceministrem gospodarki,Bieńkowska ze Śląska,Buzek,Olbrycht....czy ktoś w Rybniku,w BSR czy PO próbował lobbować ?Co do VW w Swarzędzu,powiem krótko! VW zawsze był i będzie w Wielkopolsce i to od 1990r i to nie dzięki staraniom politycznym tylko dzięki Kulczykowi,a potem już były następstwa tych decyzji czyli np budowa fabryki VW! Arteks,a co powiesz nt budowy fabryki Tenneco w Stanowicach i innych potwierdzonych projektach w tej gminie? Powiem tak,plusem był nie tylko dostęp do A1!!!

 • ~Arteks 2014-11-02
  22:00:31

  0 12

  @Siarzewski - pytasz co powiem o Tenneco - sądzisz, że władze miasta są na tyle niezdarne, że nie wiedziały o tym, że firma chce się rozbudowywać? Oczywiście że nie. Problem w tym, że teren jaki im proponowano był dla nich za mały. Znaleźli większy, tańszy i położony zarówno blisko autostrady, jak i blisko macierzystego zakładu i wypada się cieszyć, że ograniczą w ten sposób bezrobocie w Czerwionce gdzie jest ono o wiele większe niż w Rybniku. Natomiast co do koalicji Fudalego z PO to zgadzam się z tobą że byłoby z niego więcej pożytku dla miasta niż z PiS. Przy czym tę sprawę zawalił Krząkała który zresztą zawiódł całą rybnicką PO na manowce...

 • ~kajzer 2014-11-03
  08:36:47

  10 0

  Zasadnicze pytanie Panie Prezydencie Fudali..
  To pytanie o stan fizyczna i kondycje zdrowotną pana..??
  Czy to nie jest tak że urzędniczy UM miasta ludzi którzy obawiają się o stołki .. I chcą jakiś czas na nich pozostać
  Czy to nie jest tak że Pan nie bierze udziału w debacie tylko dlatego że fizycznie nie jest możliwe.. Bo ujrzeli by wszyscy że Pan fizycznie nie potrafi sprawować tego urzędu..???

 • ~Sterling 2014-11-03
  15:44:23

  1 0

  Do debaty pozostały dwa dni. Być może jednak Fudali się tam pojawi. Nie wiem czy są na to jakieś szanse, ale kto wie.

 • ~Wuipe 2014-11-04
  11:25:44

  1 0

  Kiedy i gdzie ma być ta debata młodych? Bo chętnie się przejdę przepytać narybek. Żeby tylko się nie okazało, że to debata wewnętrzna jak ankiety i sondaże :]

 • ~ 2014-11-11
  18:08:06

  2 0

  jak widać Adaś ma w dupie nawet Portal rybnik.com żenada...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2317