zamknij

Wiadomości

A1: autobus uderzył w przyczepę traktora

2018-04-18, Autor: bf

Do takiego zdarzenia nie miało prawa dojść, a jednak. Dzisiaj wczesnym rankiem na autostradzie A1 w kierunku Gliwic/Pyrzowic autobus na ukraińskich tablicach rejestracyjnych uderzył w przyczepę traktora.

Do zdarzenia doszło po godzinie 5.00 za węzłem Żory. W tym czasie drogi w regionie i autostrada A1 były zamglone. Ze wstępnych informacji mundurowych wynika, że autobus uderzył w przyczepę traktora. Tego ostatniego pojazdu nie powinno być na autostradzie.

Reklama

Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale A1 była przez pewien czas zablokowana. Policjanci kierowali ruch przez DW 935. O 7.00 ruch odbywał się jednym pasem, a o 7.15 odblokowane były już dwa pasy ruchu w kierunku Gliwic.

AKTUALIZACJA (godz. 9.45): jak informuje policja autostradowa w Gliwicach, na miejscu dalej czynności wykonują mundurowi. Kierowca ciągnika poruszał się pasem awaryjnym z dwoma przyczepami na dużych kołach. Jedna z nich pełniła funkcję mieszkalną, w drugiej zaś przewożone były zwierzęta. To właśnie ta ostatnia wykraczała poza linię oddzielającą pasy. Kierowca autokaru rejsowego w ostatniej chwili zauważył przeszkodę na drodze.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
  • ~Pan Parasol 2018-04-18 09:05:21

    Traktorem na autostradę.... Szczyt debilizmu.

    55 2
  • ~emen 2018-04-18 09:20:42

    Wg lokalnej stacji radiowej, traktor z 2 przyczepami poruszał się po pasie awaryjnym. Druga przyczepa była szeroka i wystawała na pas autostrady i to w jej naroże uderzył autokar.

    22 0
  • ~master4k 2018-04-18 09:30:14

    @ Pan Parasol

    Facet uznał, że skoro ma traktor Lamborgini, to na autostradzie spokojnie da radę. A może ręcznego nie zrzucił?

    18 4
  • ~Marek Kurtz 2018-04-18 10:20:06

    Jaki debil :) co on nie wiedział że nie może po autostradzie jeździć?

    20 3
  • ~toomann 2018-04-18 10:30:34

    Cyrk jedzie! Z dogi śledzie!!!! Teraz każdy z pasażerów autobusu powinien złożyć pozew cywilny głupiemu traktorzyście. A z doświadczenia wiem, że znakomita większość "cyrkowozów" nie ma świateł z tyłu, tylko trójkąt zawieszony.

    23 0
  • ~siwy-rybnik 2018-04-18 10:36:59

    Gościu od traktora powinien zostać zamknięty na dłuższy czas w zakładzie psychiatrycznym - musiał być nieźle niepoczytalny, skoro wjechał ciągnikiem na autostradę.

    Jeśli nie trafi do psychiatryka, to jak się rozpoczną żniwa, to jeszcze odważy się jechać kombajnem po autostradzie.

    22 2
  • ~toomann 2018-04-18 12:05:26

    Przedtem mogłem się tylko domyślać, ale po obejrzeniu dokładniejszych zdjęć na konkurencyjnych portalach, to już jestem pewien.
    Traktor ma charakterystyczną żółtą tablicę rejestracyjną ze ściętymi górnymi rogami - Republika Czeska. Czyli traktorzysta cyrkowiec, to "Czech narodowości romskiej", czyli cudzoziemiec bez stałego miejsca zamieszkania, czyli nic mu nie zrobią, bo będą się przerzucać czyja jurysdykcja go obowiązuje. Z drugiej strony - jak on dojechał aż do Żor??????

    17 2
  • ~Cuthbert_Collingwood 2018-04-18 12:37:45

    Taaa, straż pożarna mówi, że to był "traktor-cyrkowóz". Zapewne jechał gdzieś z okolicy a i stawiam orzechy przeciwko dolarom, że w okolicy nie było inspekcji/celników (jak to mają w zwyczaju wystawać w Gorzyczkach).

    Eh... jestem tylko ciekaw, czy ktoś kto widział wcześniej tego delikwenta na autostradzie, nie zadzwonił na policję...

    11 0
  • ~tf2 2018-04-18 17:20:19

    Rozumiem, że zwierzęta też nie ucierpiały? Cyrkowiec (pewnie clown) z traktora powinien zostać aresztowany za zajęcie pasa awaryjnego.

    2 1
  • ~Filip Kulesza 2018-04-18 20:14:18

    Kierowca autobus dostał mandat za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych a ten pojazd JCB potrafi osiągnąć prędkość 95 km z ładunkiem i może poruszać się po autostradom tylko czemu jechał pasem awaryjnym .

    0 2
  • ~ursus 2018-04-18 20:20:51

    jeżeli jest zarejestrowany jako traktor, to z definicji nie powinno go tam być, osiągana prędkość maksymalna nie ma tu znaczenia

    5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Rybnik powinien przeznaczać więcej pieniędzy na transport zbiorowy?




Oddanych głosów: 669