Kultura, rozrywka i edukacja

„Tygiel” drugi w rywalizacji o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty

2014-11-07, Autor:
Zespół Szkół Technicznych w Rybniku zajął drugie miejsce w województwie w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych we współzawodnictwie sportowym o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty.

W poniedziałek, 20 października delegacja „Tygla”, w składzie dyrektor Grażyna Kohut oraz nauczyciele wychowania fizycznego Sabrina Białdyga i Paweł Pluta uczestniczyła w uroczystości wojewódzkiej inauguracji sportowego roku szkolnego 2014/2015, gdzie między innymi podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół w województwie śląskim w poprzednim roku szkolnym.

Popularny „Tygiel” zajął drugie miejsce w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych we współzawodnictwie o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty, przegrywając tylko z Zespołem Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego z Raciborza. Na tak dobry wynik złożyły się wysokie miejsca w finałach wojewódzkich w tenisie stołowym, siatkówce, siatkówce plażowej, konkurencji  „sprawni jak żołnierze”, szkolnej lidze lekkoatletycznej, koszykówce i piłce ręcznej.

Drużyny, które zajęły wysokie miejsca we współzawodnictwie zostały uhonorowane pucharami, dyplomami, oraz nagrodą pieniężną, która zostanie przeznaczona na sprzęt sportowy.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 2