zamknij

Wiadomości

„Turystyka narkotykowa” największym problemem pogranicza

2013-01-12, Autor: Wacław Wrana
W Rybniku spotkali się na konferencji przedstawiciele polskich i czeskich służb odpowiadających za bezpieczeństwo w rejonie pogranicza. Funkcjonariusze z obu krajów oceniają, że największym wyzwaniem jest tzw. turystyka narkotykowa

Reklama

W konferencji ,,Wspólna granica - Wspólne problemy” wzięli udział przedstawiciele Komendy Głównej Policji z Polski i Czech, Straży Granicznej, Urzędu Celnego oraz władz samorządowych Rybnika.Najwięcej uwagi poświęcono tzw. turystyce narkotykowej. Źródłem problemu są różnice w systemie prawnym obu krajów. W Czechach bowiem posiadanie narkotyków na własny użytek nie jest przestępstwem, a jedynie wykroczeniem. – Niestety, wielu obywateli naszego kraju wyjeżdża do Czech zarówno nabywać narkotyki, jak i po to, aby się „zabawić”. Polska jest też atrakcyjnym rynkiem dla dilerów zza południowej granicy. O tym, że jest to poważny kłopot, świadczą nie tylko statystyki, ale i informacje operacyjne naszych funkcjonariuszy – tłumaczy Aleksandra Nowara – rzeczniczka prasowa rybnickiej policji. Aleksandra Nowara dodaje jednak, że nie tylko przestępczość narkotykowa jest przedmiotem współpracy służb z obu krajów. – Dzięki dobrej współpracy z naszymi sąsiadami udało się na przykład odnaleźć kilka miesięcy temu zaginionego w Czechach niepełnosprawnego mieszkańca Boguszowic – mówi rzeczniczka.
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~blink 2013-01-12 15:42:46

  Posiadanie niewielkich ilości narkotyków w Czechach nie jest ani przestępstwem, ani nawet wykroczeniem. Nie ma żadnej sankcji.

  0 0
 • ~Inside 2013-01-12 15:58:54

  Tak jak kolega wyżej napisał. A co do tego kto gdzie jeździ się ,,zabawić” g..wno obchodzi policję czy też kogoś innego. Tak lepiej debile w rządzie pozwalają na dopalacze a na maryche nie. Podatek by był a tak inne mądrzejsze państwo zarobi:)

  0 0
 • ~yaman 2013-01-12 19:43:49

  wolne konopie! :D

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Rybnik potrzebuje parku kulturowego?
Oddanych głosów: 469