zamknij

Wiadomości

„Śląskie do przodu”: Czerwionka lepsza niż Żarki

2013-08-17, Autor: 
Gmina Czerwionka-Leszczyny uczestniczy w Turnieju Europejskim „Śląskie do przodu”. W starciu z Żarkami Czerwionka okazała się lepsza, jednak o jej dalszym losie w turnieju zdecydują jeszcze SMS-y.

Reklama

Przypomnijmy, Czerwionka-Leszczyny znalazła się wśród sześciu gmin w województwie śląskim, które pozyskują najwięcej środków zewnętrznych na realizowane projekty. Wyróżnione gminy rywalizują w Turnieju Europejskim „Śląskie do przodu” (czytaj więcej).

W pierwszym etapie turniej drużyna Czerwionki-Leszczyn rywalizowała w grze terenowej z gminą Żarki. Zmagania uczestników można było zobaczyć na antenie TVP w minionym tygodniu. – W grze nasza gmina zdobyła więcej punktów niż przeciwnicy, jednak o przejściu do dalszego etapu decydują nie tylko punkty, ale równie ilość SMS-ów – mówi Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik prasowa gminy Czerwionka-Leszczyny.


Władze Czerwionki podkreślają, że już sam fakt zaproszenia gminy do udziału w turniej „Śląskie do przodu” jest dużym wyróżnieniem. – To dostrzeżenie efektów naszej pracy, a także szansa na promocję naszej miejscowości. Zostaliśmy wybrani z grona blisko 170 gmin województwa i to nas cieszy – mówi Hanna Piórecka-Nowak.
 
– Dzięki unijnym środkom gmina dynamicznie się zmienia. Nowoczesna hala targowa, Centrum Kulturalno-Edukacyjne, termomodernizacja szkół, budowa boisk, remont Biblioteki Publicznej, a nawet festiwal Around the Rock. To tylko niektóre z już zrealizowanych zadań. Obecnie remontujemy krytą pływalnię i kąpielisko, rozpoczynamy rewitalizację osiedla familoków. Przygotowujemy się także do kolejnych zadań w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej – mówił w czasie turnieju Wiesław Janiszewski, burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~lukaszn84 2013-08-17
  09:16:38

  0 0

  PIĘKNE BAJKI TU PISZĄ. PYTANIE!! A CO Z BEZROBOCIEM ?? NIE MA PRACY, NIE MA NOWYCH MIEJSC PRACY!!! PO CO KOMU ODNOWIONE FAMILOKI PO CO TA NOWA HALA TARGOWA ( jeden wielki niewypał) PO CO TO CENTRUM JAK WIĘKSZOŚĆ BIEDUJE!!!

 • ~ 2013-08-17
  10:20:49

  2 0

  Durne teleturnieje, organizowane przez nie mających pomysłu na prawdziwą rozrywkę "redaktorów" z budżetowej TVP. To wszystko już było. W gminie Cz-L potrzeba myśleć trochę bardziej perpektywicznie: najpierw infrastruktura, drogi, chodniki, sieć gazowa (generalnie w większości miejsc BRAK), bezpieczeństwo .. a potem przyjdą być może inwestorzy i będzie można sie lansować w TV. Jak na razie - zacofanie, brud, dymiące kominy przez cały rok, dziurawe drogi bez krawężnika i chodnika. Jeszcze w zeszłym tygodniu główne drogi przelotowe (np. DW 925) otaczały metrowe trawy, istniejące chodniki są w niektórych miejscach pokryte ziemią i chwastami. Tym się ktoś interesuje?

 • ~ 2013-08-17
  11:07:52

  0 1

  lukaszn84 tak jest w całym kraju,wszystko pięknieje ,budują stadiony autostrady itp a ludzie dalej są biedni jak byli

 • ~ 2013-08-17
  11:09:16

  2 0

  Mam wrażenie, że władze GiM Czerwionka-Leszczyny mocno okopały się w propagandzie (dzisiaj poprawnie wizerunek i promocja), a z rzeczywistością sobie nie radzą. W gminie jest wszystko zaniedbane. Nie ma pieniędzy na wysieczenie poboczy, ludzie nie potrafią przejść chodnikiem, bo gałęzie zasłaniają, strach jechać w nocy rowerem, bo złomiarze kradną metalowe pokrywy kanalizacji. Ze świeczką szukać kosza ulicznego. Oczywiście gigantyczne bezrobocie po zamknięciu kopalni i brak perspektyw dla młodych. Ogólnie nędza, garstka emerytów kopalnianych, bezrobotnej młodzieży i wszechobecny bałagan i kolesiostwo. Powstały nowe inwestycje za środki unijne m.in. wiata targowa, czy sala konferencyjna. Familoki też odnawiane za unijne pieniądze. Podstawowe pytanie brzmi jednak: CO Z LUDŹMI? GDZIE PRACA? GDZIE CHLEB?

 • ~Jan R. 2013-08-17
  13:07:16

  6 0

  Szanowny Pan Andrzej Szulik, Roman Cop i inni, gdybym nie przeczytał artykułu pomyślałbym, że piszecie o sąsiedniej wsi, czyli o Rybniku.

 • ~hindenburgstrasse 2013-08-17
  13:56:31

  5 0

  Panowie Szulik i Cop: komuna już się skończyła. To nie gmina ma zapewniać zatrudnienie, tylko sami mieszkańcy sobie wzajemnie. Też jestem mieszkańcem tej gminy i chociaż nie do końca mi po drodze z obecną władzą (pan Janiszewski wyraźnie faworyzuje Bełk), to nie mogę nie zauważyć, że z każdym rokiem jest coraz lepiej. Wyciągnijcie sobie proszę panowie albumy rodzinne i zobaczcie, jaka bieda jest na zdjęciach z lat 2000-2006. Nie ma porównania do dzisiaj. Między tymi familokami stoją dziś audice, nie ma gdzie zaparkować w okolicach supersamu, chodniki wszystkie uczęszczane odnowiono.

 • ~ 2013-08-17
  17:59:26

  1 0

  Hm...jakkolwiek: Żarki? A co to? Gdzie to? To jakiś rywal??? Dla kogo? Kochani, bądźmy czasem trzeźwi i obiektywni. To naprawdę zdrowsze od małomiasteczkowej propagandy...Niech Czerwionka (a nawet Rybnik) popróbują sił z miastami/miasteczkami np. Austrii, Czech...a nawet Opolem, Sopotem, Rzeszowem, itd. Architektonicznie, ekonomicznie, turystycznie, mentalnie, społecznie. To jest dopiero przedsmak ambitnego wyzwania...;-)

 • ~ 2013-08-17
  20:58:55

  1 0

  Zar

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak wypadnie reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy w Niemczech?

Oddanych głosów: 216