Kultura, rozrywka i edukacja
500-lecie Reformacji: projekcja filmu „Luter”
Wielkimi krokami zbliżają się rybnickie obchody 500-lecia Reformacji. Z tej okazji przygotowano kilka atrakcji muzyczno-filmowych.
Uroczyste nabożeństwo z okazji 500-lecia Reformacji odbędzie się w niedzielę 24 września o godzinie 14:00 w kościele ewangelicko-augsburskim ap. Piotra i Pawła w Rybniku (ul. Miejska 12).
W tym samym dniu w Strefie Juliusza (ul. Miejska 13b) zaplanowano również wydarzenia kulturalne. O godzinie 15:00 w koncercie pt. „Muzyczne Święto Reformacji” wystąpią chór Canto Deo parafii ewangelicko-augsburskiej w Rybniku pod dyrekcją Adelajdy Romańskiej oraz Jarosław Hanik (instrumenty klawiszowe).
Zobacz także
Z kolei o godzinie 16:00 w w Strefie Juliusza zaprezentuje się wokalistka Beata Bednarz, młodszej widowni znana ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Król lew”, gdzie zaśpiewała tytułową piosenkę „Krąg życia”:
Warto dodać, że tydzień później, tj. w niedzielę 1 października, w kościele przy ul. Miejskiej będzie miała miejsce projekcja filmu biograficznego „Luter” (2003 rok; 123 minuty). Słowo wstępne na temat filmu wygłosi Dariusz Wantulok. Początek o godzinie 16:00.
Zobacz zwiastun filmu:
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.
Tagi: parafia ewangelicko-augsburska w Rybniku, Kościół Ewangelicko-Augsburski, 500-lecie Reformacji w Rybniku, Dariusz Wantulok, Mirosław Sikora, Jarosław Hanik, chór Canto Deo, Strefa Juliusza w Rybniku, Strefa Juliusza, Adelajda Romańska, 500 lat Reformacji, Beata Bednarz
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
W tym klubie każdy ma swój styl, ale musi być sympatyczny
12105 -
„Po centrum Rybnika rodzinnie” z przewodniczką Ewą Gatnar
6642 -
Przedszkolaki w dwóch akcjach charytatywnych
6527 -
„Twórcze podróże” w Teatrze Ziemi Rybnickiej
4795 -
ZSP nr 12 w Rybniku: wygrana w ogólnopolskim projekcie „Być jak Ignacy - Nauka to Przyszłość”
3853
Najwyżej oceniane
-
„Rybnik - przedwojenny”. Ten filmik robi furorę!
+955 / -39 -
Nauczyciele IV LO w Rybniku kolędują. Zobaczcie!
+90 / -8 -
„Nie tak głośno” z Rybnika wypuścił singiel. Posłuchajcie!
+59 / -24 -
W tym klubie każdy ma swój styl, ale musi być sympatyczny
+40 / -9 -
„Po centrum Rybnika rodzinnie” z przewodniczką Ewą Gatnar
+17 / -2
Najczęściej komentowane
Alert Rybnik.com.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert