zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

33 osoby z Rybnika zarażone koronawirusem! Wśród nich dziecko

2020-04-28, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

To niestety rekord w Rybniku pod tym względem. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach informuje o kolejnych zarażonych osobach w województwie śląskim. Aż w 33 przypadkach pozytywny wynik badań wyszedł u mieszkańców Rybnika. Najmłodsza osoba ma 11-lat.

Reklama

Nie mamy dobrych informacji dotyczących Rybnika. ŚUW w Katowicach informuje o 72 zakażeniach, które potwierdzono w ostatnim czasie.

Koronawirusa potwierdzono u 33 rybniczan. Najmłodszy mieszkaniec naszego miasta ma 11 lat. Najstarszy 57. Ponadto wirusem zaraziło się 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (3 młodych i w średnim wieku).

Ponadto obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa:

4 mieszkańców Katowic (2 młodych i 2 w średnim wieku),
4 mieszkańców Lublińca (nastolatek i 3 w sile wieku),
2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (młody mężczyzna i kobieta), mieszkanki Czeladzi w sile wieku,
2 starszych mieszkańców powiatu będzińskiego, mieszkanki Tarnowskich Gór w sile wieku,
2 mieszkańców Raciborza (kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna),
2 mieszkańców powiatu raciborskiego w średnim wieku, mieszkańca Bytomia w średnim wieku,
3 mieszkańców Żor (nastolatek, roczne dziecko, kobieta w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (2 młodych mężczyzn i w średnim wieku),
2 młodych mieszkańców Sosnowca, młodego mieszkańca Piekar Śląskich, mieszkańca Rudy Śląskiej w średnim wieku,
2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (kilkuletnie dziecko i mężczyzna w średnim wieku),
mieszkanki Tychów w sile wieku,
mieszkańca powiatu bielskiego w średnim wieku,
mieszkanki powiatu gliwickiego w sile wieku,
mieszkańca Zabrza w średnim wieku.

Dobrą wiadomością jest, iż 94 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało – pobrane kolejne próbki biologiczne podczas badań genetycznych nie wykazały już obecności Covid-19. Tylko 7 z nich leczyło się w szpitalach, reszta dochodziła do zdrowia w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza chorób zakaźnych. Najmłodszy wyleczony ma 3 lata i jest z powiatu zawierciańskiego, najstarszy 90 i jest mieszkanką Częstochowy.

Łącznie w województwie śląskim mamy 304 osoby wyleczone z koronawirusa.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 100 - 1 - 17

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~Idaho 2020-04-28 10:54:16

  Pewnie KWK Jankowice....Jeśli ktoś myśli, że na innych kopalniach jest inaczej, to może być w błędzie.

  206 8
 • ~agulec 2020-04-28 11:00:41

  Siedźcie na .....w domach

 • ~Zdzisław Czesławski 2020-04-28 11:17:42

  @agulec
  Kto ci tam siedzi w domu? Ludzie normalnie do roboty chodzą. Powinni u nas zrobić prawdziwy krótki lockdown z możliwością pracy tylko w strategicznych sektorach.

  99 29
 • ~Lukasz570 2020-04-28 11:18:09

  Te zakażenia pokazują, że wcale nie jest bezpiecznie i restrykcje mają zasadność non stop. Bedziemy z tym żyć po prostu...

  93 13
 • ~bartezz 2020-04-28 11:21:07

  Takiej ilości to jeszcze nie było za jedym razem! Dalej niech kopalnie są otwarte i dalej fedrujcie to te liczby tylko mogą się mnożyć....przy okazje zarażacie nas bo macie z nami kontakt na codzień w sklepach, w blokach, na ulicy!

 • ~Arteks 2020-04-28 11:36:06

  W czasie kiedy inne kraje co raz bardziej radzą sobie z epidemią i zdejmują ograniczenia, w naszym postęp jest niewielki. A wszystko przez zbyt małą liczbę testów i izolowanie nie tych co trzeba oraz zajmowaniem się wyborami zamiast walką z epidemią przez rządzących. Dzisiaj nie kto inny jak CZŁONEK koalicji rządzącej - Gowin zwracał uwagę, że nie da się za długo utrzymywać takiego reżimu w sytuacji kiedy państwo traci dziennie 1 miliard zł. Namawia do wykonywania testów - ale w zasadzie nie wiadomo kogo bo w przypadku swojego koalicjanta jakoś bardzo słabo mu to idzie. Gowin wspomniał, że w czasach PRL udało się zaszczepić 500 tys. osób w ciągu tygodnia w czasie epidemii Odry - ale... to były "złote czasy" służby zdrowia, a nie takiego bajzlu jak obecnie.

 • ~Jan Korzeński 2020-04-28 11:45:14

  Ludzie opamiętajcie się porównajcie Polskę do kraju o takim samym zaludnieniu i rozwoju gospodarczym a następnie porównujcie jak to dużo jest zakażeń i zmarłych. Jeśli tak dobry i wspaniały prezydent to czemu nikt nic nie powie o tym że ludziom na kwarantannach robi się tylko raz wyniki bez powtórki końcowej .jak powinno to być . Znam taki przypadek że osoba dzwoniła do szpitala i sanepidu czy będzie miała jeszcze raz ,, nie może pani chodzić " na jakiej podstawie ?.

  63 32
 • ~ 2020-04-28 12:35:35

  Cholerne kopalnie, po raz kolejny smierc przychodzi przez kopalnie. Opamietajcie sie, zamknijvie to wreszcie !!!!!

 • ~Xsaw Xsaw 2020-04-28 13:55:50

  jo kupiył wongel z jonkowic ściepnyłech do pywnice i tyż jakoś sie czuja ciu..........lato

  75 28
 • ~artefaks 2020-04-28 16:08:39

  Jeżeli przeliczymy 100 zmarłych w woj. Śląskim na koronawirusa przy średnim wskaźniku umieralności ok.1%. To zakażonych musi być tylko u nas ok. 10 000. A ilu zmarłym wpisano ogólną niewydolnośc oddechową , bo nie zrobiono testów ? Ale luja i do przodu . Najważniejsze są wybory

  44 13
 • ~gruba 2020-04-28 20:35:55

  Arteks że zapytam. Kto rządzi w Rybniku? Dlaczego w ościennych miastach Żory, Gliwice czy Jastrzębie niema takich zakażeń? Artefaks i inni zawsze możecie wyjechać do Francji Hiszpanii czy Włoch. Tam jak zawsze jest "pięknie". Znów to powiem. Rybnik to chore miasto. Pośmiewisko na całą Polskę. Zawsze jakieś afery. Prezydent jeździ m.in. PO alkoholu itp. itp.

  22 24
 • ~Arteks 2020-04-28 21:33:30

  @gruba - a co to ma do rzeczy kto rządzi w Rybniku? Jakby prezydentem Rybnika był Sasin to by nie było koronowirusa? Mogło by go nie być prawie w ogóle w Polsce gdyby np. podjęto w odpowiednim czasie decyzje o zamknięciu granic! Zadajesz pytanie dlaczego u nas są zakażeni, a wokół nie ma. Jak wejdziesz na strony Sanepidów to okaże się, że wszędzie są. Przykładowo w Rybniku 71 (tylko wczoraj przybyło dzięki Kopalni Jankowice 30), w Żorach 28, w powiecie SRB 23. Niestety ale to kopalnia stała się największym roznosicielem wirusa w mieście co mnie nie dziwi. Górnicy stłoczeni na łaźni, w szolach czy kolejkach - to "świetna pożywka" dla zarażania tym wirusem. Dlaczego nikt nie ograniczył pracy w kopalniach do niezbędnego utrzymania zdając sobie sprawę jak łatwo może się on roznosić między górnikami, a potem ich rodzinami? Tym bardziej, że z węglem nie ma za bardzo co robić bo jest go nadmiar. Co na ten temat powiesz zamiast krytykowania władz miasta które sprawnie dokończyły właśnie budowę kilku kilometrów skomplikowanej drogi? Dlaczego nie czepiasz się fatalnego zarządzania górnictwem? Miasto pod kątem finansowym stoi dobrze - górnictwo niestety nie i to mimo, że nasze miasto zwraca kopalniom nadpłacony podatek od wyrobisk.

  14 20
 • ~gruba 2020-04-29 06:50:49

  Arteks! Miasto płaci właśnie podatek kopalniom za nielegalnie pobrany podatek przez rządzących tym miastem! Inne miasta po prostu się zabezpieczyły i tej kasy nie brały do momentu wyroków sądów. Rybnik jest biedny jak mysz kościelna. Ryfama już upadła za chwilę zamkną kopalnie (które tak wszyscy krytykują) i śmierć tego miasta. Tu ludziom wszystko przeszkadza. Smog, kopalnie, koronawirus. Kopalnie? masz rację! TYLKO że takie są prawie na całym Śląsku. I może nie wiesz ale ściany muszą choć trochę fedrować, bo inaczej grozi to pożarem. Jak wszyscy mówią . Obudzimy się w nowej rzeczywistości

  13 7

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 12296