zamknij

Wiadomości

2-letni Szymek ma guza mózgu. Rodzice proszą o pomoc

2020-06-06, Autor: bf

Kiedy Szymon miał nieco ponad rok, zdiagnozowany został u niego złośliwy guz mózgu. Leczenie chemioterapią w Polsce nie przyniosło efektu, Szymonka czeka operacja. Jedyna nadzieja w badaniach molekularnych guza i operacji w Niemczech. Na to jednak potrzeba pieniędzy.

Reklama

"Szymon to nasze największe szczęście, ogromna duma i źródło nieskończonej miłości. Od momentu, w którym zobaczyliśmy go pierwszy raz, wiedzieliśmy, że zrobimy wszystko, aby był szczęśliwy i bezpieczny.

Nasza bajka nie trwała jednak długo. Szymon miał nieco ponad rok, kiedy zdiagnozowano u niego złośliwy guz mózgu. Nie było czasu na rozpacz, trzeba było szybko działać! 27 listopada 2019 roku odbyła się pierwsza operacja usunięcia guza. Tak miało skończyć się nasze cierpienie... Miało.

Pół roku później, jak grom z jasnego nieba trafiła nas informacja o wznowie nowotworu. Chemioterapia nie pomogła. Kolejna operacja wyznaczona na 8 czerwca została już przesunięta na połowę czerwca. Lekarze nie nastrajają nas pozytywnie co do przyszłości. Szansą dla Szymona jest leczenie i operacja za granicą. Jesteśmy przerażeni i bezsilni.

Niezbędne jest także przeprowadzenie badań, które pozwolą na dokładne określenie molekularne guza. Można je przeprowadzić w Niemczech. To jedyna droga, żeby dowiedzieć się, z czym przyszło nam walczyć. Mamy już informację że lekarze z Tubingen podejmą się operacji Szymka, czekamy jeszcze na dokładny termin i kosztorys operacji (informacja ok. 15 czerwca). To może być dla niego życiowa szansa, jednak bez zebrania określonej kwoty, nigdy się tego nie dowiemy.

Błagamy, pomóż nam uratować nasze dziecko!

Rodzice Szymona

Zbiórka pieniędzy na Szymka prowadzona jest na stronie siepomaga.pl.

Oceń publikację: + 1 + 33 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~pprywatne 2020-06-06 13:41:08

    Co tydzień zrzutka na jakieś leczenia, NFZ już nie istnieje? Może za to by się wziął europoseł Kohut zamiast zajmować się bzdurami. Ma szansę się wykazać za co bierze pieniądze.

    40 6
  • ~RMG 2020-06-08 00:08:40

    ~pprywatne Zanim doczekamy się aby NFZ coś dał, możemy działać. Nikt Ci nie każe dawać na "jakieś leczenia" ale miło byłoby jakbyś się dorzucił , liczy się każda złotówka. Wiedziałeś o tym? Nigdy nie wiemy kiedy my będziemy w potrzebie, oby nigdy.

    4 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 4196