zamknij

Wiadomości

14-latek przez wiele miesięcy znęcał się nad kolegami

2014-12-17, Autor: mk; źródło: KMP Rybnik
Policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich zatrzymali 14-latka, który przez kilka miesięcy znęcał się nad kolegami ze szkoły. Nastolatek został wczoraj doprowadzony do sądu, a materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił na umieszczenie go w schronisku dla nieletnich.

Reklama

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich zatrzymali 14-latka, który na terenie szkoły znęcał się psychicznie i fizycznie nad rówieśnikami. Kopał, popychał i ranił uczniów używając szpilek.

 

- Kiedy szkoła dowiedziała się o tym procederze, natychmiast powiadomiła policjantów. Śledczy zgromadzili w tej sprawie obszerny materiał dowodowy - okazało się że nieletni popełnił co najmniej 10 czynów karalnych - relacjonuje Aleksandra Nowa z rybnickiej komendy.

Wczoraj 14-letni sprawca został doprowadzony do sądu rodzinnego, który zdecydował o umieszczeniu go w schronisku na 3 miesiące. Gimnazjalista może trafić nawet do zakładu poprawczego.
Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Benq 2014-12-17 10:36:10

  Teraz w tym poprawczaku starsi koledzy powinni zrobić mu to samo.

  47 0
 • ~Sinax 2014-12-17 12:27:46

  No tak.. Po co podjąć się prób wychowawczych przez pedagoga, poprzez rozmowę z nieletnim itp. Lepiej od razu zawiadomić policję, która go wsadzi do schroniska? Dlaczego?! Bo żyjemy w Polsce i można. Czy szkoła przypadkiem też nie jest od tego aby wychowywać? Nie wiem co za ludzie tam pracują, skoro grupa dorosłych pseudo "wykształconych" ludzi nie potrafi sobie poradzić z JEDNYM 14-sto latkiem :) Kwestie dobrego nauczania chyba przeleciały gdzieś niezauważone.

  0 67
 • ~szolkatyju 2014-12-17 13:03:49

  Sinax, szkoła nie jest od wychowywania, tylko od nauki!
  Racje przyznaje Ci z policją, najpierw powinno się takiemu spuścił łomot gumowymi pałami, żeby sobie po wegetował w łózko przez tydzień i dopiero w razie braku poprawy swojego zachowania, wzywać policje i "straszyć" poprawczakiem, gdzie dopiero będzie rozwijał swoje "zdolności". Niestety nielegalne.

  33 0
 • ~jojo 2014-12-17 13:03:57

  Sinax skoro znęcał się od kilku miesięcy to z pewnością nie od razu zawiadomiła szkoła policję ale najpierw sama chciała rozwiązać problem i dopiero teraz zostało to zgłoszone.

  43 0
 • ~Sinax 2014-12-18 13:20:27

  jojo bardzo prawdopodobne lecz wynikałoby z tego, że redaktor tego portalu słabo potrafi pisać okazując sprawę w jasny sposób '- Kiedy szkoła dowiedziała się o tym procederze, natychmiast powiadomiła policjantów.'
  szolkatyju skoro szkoła jest TYLKO od nauczania, to wielka szkoda, że nie potrafi spełniać swojego zadania a wszystkie egzaminy końcowe jak egz po podst, gimnazjalny i w szczególności matura, to totalna tandeta, którą potrafi zdać każdy uczeń bez szczególnej wiedzy. Wystarcza odrobina logicznego myślenia jak i umiejętności czytania ze zrozumieniem.

  0 0
 • ~boguszowiczanin 2014-12-19 10:56:57

  Cieszymy się z kolejnego sukcesu rybnickiej policji. Teraz zapraszamy do Boguszowic w celu zrobienia porządku z zagłębiem dopalaczy który tutaj mamy. Przecież to farsa. Łatwiej znaleźć na ulicy działkę niż spotkać policjanta. Nie wspomnę o tym, że tajemnicą poliszynela jest kto diluje i gdzie można nabyć towar. Co się musi stać, albo inaczej jaka tragedia musi się wydarzyć by ktoś wreszcie coś zrobił ???

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 3041