13. Półmaraton Energetyków: tuż przed metą czekała stacjonata

2015-06-08, Autor:
Ostatniego dnia maja odbyła się 13. edycja Półmaratonu Energetyków zorganizowanego przez SBD Energetyk Rybnik działającą przy Fundacji EDF Polska.

Trasa biegu była wahadłem od Ośrodka Jeździeckiego „Indeks” w Rybniku-Stodołach poprzez zaporę wodną w kierunku Chwałęcic, gdzie miał miejsce powrót w okolice startu. Następnie trasa prowadziła leśną ścieżką do Rud. Tam zawodnicy mieli za zadanie obiegnięcie cmentarza i powrót tą samą ścieżką do mety w ośrodku jeździeckim. Niewątpliwą atrakcją dla uczestników była możliwość skoku przez stacjonatę ustawioną tuż przed metą. Większość biorących udział w zawodach pokonało przeszkodę z wielkim uśmiechem. Na mecie na wszystkich czekały medale, a po zakończeniu rywalizacji nagrody i piknik przy ognisku.

W zawodach na dystansie 21.097 km wzięły udział 93 osoby, dystans 5 km pokonało 18 osób, a rywalizację nordic walking ukończyły 24 osoby. Najlepsi na poszczególnych dystansach okazali się Grzegorz Szymura i Michalina Janowska, Dawid Martini i Karolina Filec oraz Marcin Adamkiewicz i Joanna Kołodziej.

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejny bieg - Maraton Energetyków, który odbędzie się 9 sierpnia.