zamknij

Wideo

Eko Serwis- wydanie 75

>W kolejnym programie o tym jak smog wpływa na nasze zdrowie. Porozmawiamy z lekarzem i sportowcami o tym jak zanieczyszczane powietrze wpływa na nasze zdrowie.
2016-03-31 Autor: Redakcja
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~lukrecja50 2016-03-31
  20:54:18

  3 0

  Kilka dni temu rada miasta Krakowa ustaliła,że od września wszystkie dzieci szkoły podstawowej będą mogły jeździć autobusami bezpłatnie, nawet w dni wolne od nauki szkolnej. Prezydent Krakowa sie pod tym podpisał bo jest to akcja ograniczająca zanieczyszczenie powietrza czyli przeciw smogowi. Autobusy tak czy tak kursują, a bezpłatne korzystanie z komunikacji przez dzieci wyeliminuje dowożenie dzieci do szkół samochodami przez rodziców. A co na to pan Kuczera????

 • ~Arteks 2016-03-31
  21:35:25

  2 0

  @lukrecja50 - jest to jakiś pomysł. Na pewno wszyscy w Rybniku zauważyli, że jak są ferie świąteczne, zimowe czy wakacje - na ulicach w godzinach rannych czy popołudniowych jest dużo mniej aut. Dowożenie dzieci autami poza zagęstnianiem ruchu jest zwyczajnie niewychowawcze i niezdrowe dla dzieci którym ruch bardzo się przydaje. W moich czasach to byłoby totalnie niepojęte i bardzo krępujące, że ktoś z rodziców przyprowadza czy przywozi nas do szkoły. ;) Zasuwaliśmy do szkoły sami od 1 klasy a nierzadko to było odległości większe niż 1-2 km, a wtedy były prawdziwe zimy, nie to co teraz. Jeśli miałyby w tym pomóc bezpłatne autobusy to jestem za.

 • ~lukrecja50 2016-04-01
  08:51:41

  2 0

  Jestem w Krakowie od jakiegoś czasu, słucham lokalnych wiadomości, tutaj na 3 programie co dnia podawane są wartości zanieczyszczenia powietrza. Od prawie 2 miesięcy nie spotkałam się z tym by wartości dopuszczalne były przekroczone, zazwyczaj jest to od 50 - 75 % dopuszczalnej normy. Kiedyś podawali że w Krakowie chcą zakazać palić w piecach, tyle że Kraków ma raczej mało domków, więcej jest tutaj osiedli, uczelni w centrum, a wiadomo te są podłączone do sieci ciepłowniczej ( podobno starej nieekonomicznej) i władzom Krakowa bardziej zależy by ludzie podłączali się do nowszych "technologii ogrzewania". Smog w Krakowie to problem wynikający właśnie z zakorkowania miasta samochodami. Z tego co słyszałam od mieszkańców to w Krakowie jest dużo samochodów, a dodatkowo dochodzą samochody z innych miast przejeżdżające przez miasto by np. nie korzystać z płatnej autostrady. Pomysł z autobusami dla uczniów uważam za dobry! No i co jeszcze jest pozytywne - bilet komunikacji miejskiej na przejazd (jedną linią ) do 20 minut kosztuje 2,80 zł. Autobus dojeżdżający do centrum około 12 minut z dzielnicy miasta kursuje co 20 minut, w autobusach są automaty by kupić bilet.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Sonda

Jak wypadnie reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy w Niemczech?

Oddanych głosów: 278