zamknij

Wideo

Animacja rewitalizacji Powstańców i Sobieskiego

>Kolejne animacje pokazujące plan rewitalizacji ulic Powstańców i Sobieskiego.
2013-10-25 Autor: ww
Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~miastowy 2013-10-25
  15:05:05

  1 0

  Ta wizualizacja dużo lepsza. Widać, że Pan architekt wziął sobie do serca uwagi mieszkańców. Z koncepcji wyleciał przebrzydły biały panel z pleksi. Dalej jednak uważam, że szkoda iż reszta architektów nie mogła przedstawić swojej wizji.

 • ~czarnapuszka 2013-10-25
  21:36:53

  1 0

  Wykonanie animki wporzo. Ale w dzisiejszych czasach- jest to fajne- kolorowe, ruszające się. ale wartościowszy by był porządny jeden rysunek. Obsługa programu jest, kunsztu urb brak.
  Mało przyjazna przestrzeń pod Antonim, pochyłość terenu nie będzie bezpieczna w zimę.
  Za mało analizy urbanistycznej. To jest nadal częśc projektu- samego przedmiotu.
  W koncepcji nastąpił lekki dysonans. "Urbanistyka to ulica, jej estetyka... wystawy sklepowe, fronty domów. Ulica to korytarz od punktu A do B". Powyższa koncepcja zamyka się na krawężnikach, za szybko.! Detal urb katastroficzny.
  Ostatnio zauważyłem, że zamurowali narożnik- podcień na skrz. ul. Powstańców z Łony. Miejsce gdzie były lody, miejsce gdzie się czekało aż przestanie padać, miejsce w miarę bezpieczne i z punktami widokowymi. Parę cegieł i te miejsce znika. Jak można było takie coś puścić ? Panie nowy Naczelniku nie tędy droga! Rewitalizujemy w końcu czy psujemy? Dodajcie hasło rewaloryzacja, bo to "TAM" już coś było, TAM coś żyło, należy to przywrócić, to są "jakieś" wartości- WALORY ! Należy je odnaleźć...

 • ~Teddy 2013-10-26
  02:07:04

  0 8

  Ja pier... ktoś chyba zaćpał potrójna dawkę dopalaczy bo nawet na twardych prochach by czegoś takiego nie wymyślił :-( Zamknąć ruch wokół Bazyliki - absurd. Kolorowe płyty wkomponowane w te oszkliwe budynki na placu Jana Pawła II - obskurne. Place wody, światła, wejścia, zejścia, zajścia - rany co za szmira. Tak będzie wyglądała rewitalizacja jak słynne ożywienie starówki czyli wielki niewypał. A wizja rodem z gwiezdnych wojen. Realizacja pewnie w 2500 roku. Dramat jak wszystko w tym mieście.

 • ~RNM 2013-10-27
  21:12:36

  4 0

  Szkoda, że nie ogołoszona w tym zakresie żadnego konkursu tylko powierzono temat pracowni Top Projekt, która zaprojektowała pl Wolnościi po którym rybniczanie chodzą tylko z przymusu, bowiem nikt normalny nie chodzi tam dla przyjemności. W tym roku miały byc rozpoczęte prace. Jak na razie wydano tylko kupę kasy na pseudo wizualizację przeprowadzoną przez aroganckiego architekta, który uważa, że tylko on wie jak powinien wyglądać Rybnik. Całe szczęście, że za rok są wybory i może dowiemy się dlaczego firma Top Projekt ma monopol na absurdalne wizualizacje.

 • ~Maya 2013-10-28
  09:54:12

  4 0

  Smutny, ponury, betonowy świat... a gdzie drzewa, krzewy... kwiaty..., place dla "cyberludzi"... Najpełniej wypoczywa sie wśród roślinności a nie betonu...

 • ~Arteks 2013-10-28
  11:02:26

  1 0

  @teddy - jakie kolory tych płyt widzisz? Zielono-różnowe?... Szmira? Okolica z Gwiezdnych Wojen? A może wydaje ci się że jesteś Chewbacca z Gwiezdnych Wojen? Prosto z mostu - twoje wpisy to histeryczna sraczka. To ty się idź leczyć a nie projektanci. @Mayaz - kawałek od tego masz zielony skwer. W Rybniku nie brakuje zieleni - każdy kto przyjeżdża do naszego miasta na to zwraca uwagę. Natomiast nie brakuje parkingów zawalonych autami i pustych przestrzeni. Należy dążyć aby miasto zyskiwało pod kątem estetycznym, a jednocześnie rewitalizować zielone miejsca czy przestrzenie które można wykorzystać rekreacyjnie jak np. bulwary koło Nacyny czy "lasek" koło kampusu.

 • ~ 2013-10-28
  11:12:50

  0 0

  Nudne to po prostu, nie wiem jak ten projekt miałby ożywić tą część miasta, nie ma tam absolutnie niczego ciekawego. Polecam zainwestowanie w sztukę, będzie kontrowersyjnie, ale przynajmniej będzie coś się działo. Może miasto ogłosi konkurs? Jeśli brakuje inspiracji to proszę: https://www.google.pl/search?q=city+sculptures&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=3zZuUryJIKmX0AXYzIDoCA&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1600&bih=732

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Sonda

W jaki sposób dojeżdżacie do pracy?
Oddanych głosów: 385