Dzisiaj - 18 maja 2025 roku przypada 139. rocznica powstania Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku – jednej z największych i najstarszych placówek psychiatrycznych w Polsce. To okazja do przypomnienia bogatej historii szpitala, spojrzenia na jego rozwój oraz podkreślenia znaczenia zdrowia psychicznego we współczesnym świecie.
2025-05-18 16:00Taka ciekawostka dotycząca Rybnika! Nasze miasto znalazło się w pierwszej „dziesiątce” Indeksu Zdrowych Miast 2024. Co warte odnotowania, Rybnik zwyciężył w obszarze zdrowie. W rankingu znajdziemy też sąsiadujące z nami gminy.
2024-09-25 15:30Dzisiaj (22 maja) na płycie rynku w Rybniku pojawił się Farmakobus. To autorski projekt Śląskiej Izby Aptekarskiej. W Farmakobusie można było wykonać podstawowe badania oraz zasięgnąć porady farmaceutycznej.
2024-05-22 15:00W środę (22 maja) na płycie rynku w Rybniku pojawi się Farmakobus. To autorski projekt Śląskiej Izby Aptekarskiej. W Farmakobusie można sporo się dowiedzieć.
2024-05-12 13:00Mamy komunikat szpitala w Rybniku odnośnie bulwersującej sytuacji na SOR-ze, gdzie udokumentowano pacjentów czekających na korytarzach po kilka, a nawet kilkanaście godzin. Karolina Wałowska, rzecznik WSS nr 3 zapewnia, że dyrekcja „dogłębnie zweryfikuje te wydarzenia”. Zapowiada, że zostaną wyciągnięte konsekwencje, jeżeli doszło do uchybień lub nieprawidłowości.
2023-09-29 13:59W 2022 r. oddziały ZUS w Polsce wypłaciły 42,6 tys. jednorazowych odszkodowań za wypadek przy pracy bądź uszczerbek na zdrowiu z tytułu choroby zawodowej, a wartość zrealizowanych przelewów sięgnęła 294 mln zł. W samym woj. śląskim suma wynosi ponad 16,6 mln zł. Najwięcej odszkodowań wypłacił natomiast ZUS w Rybniku.
2023-09-09 13:33W dniach 17 i 18 września Focus Park organizuje akcję poświęconą zdrowiu. Będzie to okazja, by zadbać o zdrowie swoje i najbliższych!
2021-09-14 08:57Co piąty Polak pije alkohol co najmniej kilka razy w tygodniu. Co dziewiąty Polak pił więcej alkoholu podczas pandemii. Więcej niż co piąty respondent ograniczył lub zrezygnował z alkoholu. Takie i inne odpowiedzi uzyskało Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat z Rybnika, które zainteresowało się zwyczajami prozdrowotnymi Polaków.
2021-06-13 16:00Ratownicy medyczni jeżdżący karetkami pogotowia mają mnóstwo roboty. Przyczynia się do tego pandemia koronawirusa. Zwracają jednak uwagę na jeszcze jeden problem – wezwanie zespołu w sytuacji niezagrażającej życiu. Dlatego też wystosowali do pacjentów ważny apel. Warto go przeczytać.
2021-04-04 14:18"Bandyci" przyjadą do Rybnika. Dlatego zamkną Zalew Rybnicki. Rozmawialiśmy z międzynarodowym klubem motocyklowym
51499Niepełnosprawny syn w centrum rodzicielskiego konfliktu. "Stał się narzędziem do walki"
33482[AKTUALIZACJA] Ewakuowano 250 osób. Sytuacja jest już opanowana
28694„Decyzje trudne, ale konieczne”. Eko-Okna odcinają się od zarzutów o masowych zwolnieniach
25234Została potrącona przez własny samochód. Dramatyczne zdarzenie na parkingu przed szpitalem (wideo)
16461Lokalni działacze PiS przeciwko nielegalnej migracji. "Nie dla paktu migracyjnego, tak dla bezpieczeństwa granic" (wideo)
31Burza o sobotni protest w Rybniku przeciw imigrantom. Prezydent opublikował list zaniepokojonej mieszkanki
30Wolność słowa pod lupą. Najjjka uniewinniona, ale apelacja w toku
23Gaz i odpady w służbie transformacji. List intencyjny między Orlen Termika, PGE i Miastem zapowiada nową epokę dla regionu
15Cisza w Gotartowicach tylko wspomnieniem? Mieszkańcy skarżą się na hałas z drogi regionalnej. UM: będą pomiary hałasu
14Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alertObowiązek jazdy w kasku do 16 roku życia dla kierowców hulajnóg i rowerów. Co o tym sądzisz?
Oddanych głosów: 241