Wczorajsza publikacja GUS-u objęła również (oprócz zakresu przynależności narodowo-etnicznej i języka) przynależność do wyznania religijnego. W ogólnopolskim rozrachunku widać spadek liczby zadeklarowanych katolików o 16%. Jak to wygląda z mieszkańcami województwa śląskiego? W porównaniu do wyników Narodowego Spisu Powszechnego z 2011 widać znaczące różnice!
2023-09-29 17:00Aglomeracja śląska, a za nią cały region Górnego Śląska, dramatycznie się wyludnia - takie wnioski wysnuwa Szymon Pifczyk, autor bloga Kartografia Ekstremalna. Nieciekawie wygląda też sytuacja Rybnika. Z naszego miasta uciekają młodzi ludzie, spadła dzietność, a społeczeństwo mocno się starzeje.
2022-10-13 19:0020 września, podczas konferencji prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, podsumowano wyniki Narodowego Spisu Ludności, który odbył się w 2021 roku. Dane obejmują liczbę ludności, gęstość zaludnienia oraz liczbę mieszkań w Polsce. Jak na tle Polski plasuje się województwo śląskie i Rybnik? Oto szczegółowe dane.
2022-09-22 14:49Wczoraj (11 stycznia) dokładnie o godzinie 20:00 za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook opublikowane zostało ogólnośląskie porozumienie stowarzyszeń, organizacji, oraz polityków, osób prywatnych czy blogerów. Wszyscy oni mają cel – promocja Spisu Powszechnego 2021 oraz śląskiej tożsamości etnicznej.
2021-01-12 09:04Ślub jak z bajki w Ochojcu. Para powiedziała „tak” przy prezydencie
38240Znamy ceny biletów pociągów z Rybnika do Rijeki! Ile zapłacimy za przejazd rodziny?
34271Akcja służb pod wiaduktem na Raciborskiej w Rybniku. Mężczyzna trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami (zdjęcia)
26659Wakacyjne pociągi z Rybnika nad Bałtyk, Adriatyk lub w góry. Zobaczcie, gdzie dojedziemy po korekcie rozkładu jazdy!
20939Zamiast scrollować – myje szyby. 15-letni Dawid z Rybnika zbiera na skuter, pracując po szkole
17431Wyniki exit poll: wygrywa Rafał Trzaskowski!
36Radna pyta, „czy można w jednej ręce trzymać różaniec, a w drugiej – szubienicę?”. A. Sączek jeszcze raz przeprasza i mówi o nagonce
27Rok działalności Galerii Sztuki Rzeczna: jakie były przychody z biletów? Ile wyniosło utrzymanie? Sprawdzamy
22To koniec z autobusami z Rybnika do Gliwic. Przewoźnik zawiesza linię
20Rybnik wydłuży linię 34 aż do Gliwic? Radny: połączenia kolejowe nie są idealne
16Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert