Ważna informacja sprzed chwili: rząd przedłuża obostrzenia do 25 kwietnia. Wyjątkami są przedszkola i żłobki. Dzieci wracają do tych placówek już od poniedziałku (19 kwietnia). Minister Niedzielski zapowiedział też powrót sportu na świeżym powietrzu.
2021-04-14 10:39Wiemy już, że żłobki i przedszkola w Rybniku na pewno nie zostaną otwarte do 25 maja. Taka jest decyzja prezydenta Piotra Kuczery. A jak to wygląda w gminach powiatu rybnickiego? Sprawdziliśmy.
2020-05-05 13:00Za nami trzecia edycja powiatowego konkursu pt. „Jesteśmy małymi Europejczykami”. W konkursie uczestniczyły dzieci z przedszkoli: P1, P8 ,P10 z Czerwionki- Leszczyn, Przedszkola z Gaszowic i Czernicy oraz ZSP nr 6, ZSP nr 10 i P25 z Rybnika.
2014-02-20 00:00Nowe oddziały przedszkolne, na które miasto Rybnik otrzymało dotację, zostały już ujęte we wiosennym naborze do przedszkoli. Oznacza to, że na ten moment liczba miejsc w placówkach nie zwiększy się.
2013-08-01 00:00Już wkrótce dziesięć placów zabaw w naszym mieście zostanie wyposażonych w nowoczesne i w pełni przystosowane sprzęty do zabaw. Dzieci będą mogły korzystać m.in. z nowych huśtawek, zjeżdżalni czy karuzel.
2013-07-18 00:00Choć wakacje zaczęły się już na dobre, temat szkolnictwa w naszym mieście wciąż jest aktualny. W czasie ostatniej sesji rady miasta radni zdecydowali o połączeniu kolejnych przedszkoli i szkół podstawowych, które wkrótce mają tworzyć jedną placówkę, czyli zespół szkolno-przedszkolny.
2013-07-05 00:00Przed nami XI edycja Regionalnego Przeglądu Przedszkolnych Grup Tanecznych „Roztańczone Pantofelki” organizowanego przez Dom Kultury w Boguszowicach
2013-04-22 00:00Przed nami druga edycja Powiatowego Przeglądu Twórczości Regionalnej Dzieci „Od Przedszkolaka do Ślązaka” organizowanego przez Przedszkole nr 13.
2013-01-28 00:00Magistrat zachęca do zapisywania dzieci do przedszkoli na okres wakacji. Z tej oferty skorzystać mogą dzieci w wieku 3-6 lat objęte i nieobjęte edukacją przedszkolną.
2012-06-13 00:0030 marca zakończył się elektroniczny nabór do przedszkoli. W tym tygodniu rodzice, którzy zapisali swoje pociechy, szukali na opublikowanych listach nazwisk swoich dzieci. Jak już informowaliśmy, miejsc w przedszkolach zabrakło dla ponad 850 dzieciaków.
2012-04-18 00:00Tragiczny wypadek pomiędzy Żorami a Rybnikiem. Motocyklista zginął na miejscu
64985W sobotę ostatnie piwo w Tawernie. Lokal po 25 latach zostanie zamknięty
25648„Chcemy ciszy, chcemy spać!”. Mieszkańcy Chwałęcic mają dość głośnych imprez przy zalewie
24164Udzieliliście schronienia Ukraińcom? Zmieniły się zasady rekompensaty za pomoc
21445Do Ustki pojedziesz za „grosze”. Zainteresowanie ofertą Intercity tak duże, że zawiesił się system
20086„Chcemy ciszy, chcemy spać!”. Mieszkańcy Chwałęcic mają dość głośnych imprez przy zalewie
35Wychodził chwiejnym krokiem z dwiema zgrzewkami piwa. Kierowca miał 2 promile
29Wjechał z impetem w latarnię. Zapłaci 2 tys. złotych mandatu
23Hanna Kustra w „Dziękuję, nie słodzę”: wkurza mnie hejt na uchodźców
21Tragiczny wypadek pomiędzy Żorami a Rybnikiem. Motocyklista zginął na miejscu
20Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alertCzy z grobu radzieckich żołnierzy (na cmentarzu komunalnym) powinna zniknąć czerwona gwiazda?
Oddanych głosów: 2682