Żużel: zmiany w tabeli po wycofaniu KSM-u Krosno

2012-06-16, Autor:
Nastąpiła weryfikacja tabeli rozgrywek żużlowej II ligi po wycofaniu zespołu KSM Krosno.

Klub KSM Krosno wycofany został z rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo II ligi oraz z rozgrywek o MDMP w sezonie 2012. W związku z tym zweryfikowano drugoligową tabelę w oparciu o regulamin DMP II ligi (art. 754 ust. 6).

Jeżeli klub wycofa się lub zostanie wykluczony z rozgrywek po rozegraniu więcej niż połowy obowiązujących jego drużynę meczów w danej części rozgrywek DM I Ligi oraz w części zasadniczej rozgrywek DM II Ligi wówczas:

1) mecze dotychczas rozegrane przez drużynę tego klubu w drugiej połowie danej części rozgrywek uznaje się za niebyłe, a tabelę koryguje się, odejmując punkty meczowe i biegowe zdobyte przez przeciwników w meczach rozegranych w drugiej połowie danej części rozgrywek z drużyną, która wycofała się / została wykluczona,
2) punkty meczowe i biegowe zdobyte przez przeciwników w meczach rozegranych w pierwszej połowie danej części rozgrywek z drużyną, która wycofała się / została wykluczona, pozostają uwzględnione w tabeli,
3) pozostałe do rozegrania mecze wykreśla się z terminarza rozgrywek.

Przypomnijmy, że żużlowcy ROW-u w 4. kolejce przegrali u siebie z zespołem KSM Krosno 43:47. Z kolei w rewanżu, w 7. kolejce, wygrali na wyjeździe 54:36.