Żużel: „Rekiny” na podium w rybnickich rundach DMPJ

2019-08-14, Autor:

Na torze w Rybniku zostały rozegrane dwie kolejne rundy półfinałowe Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

We wtorkowej półfinałowej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Rybniku aż trzy drużyny zgromadziły na swoim koncie po 22 i zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Były to ekipy PGG ROW-u Rybnik, Bocar Włókniarza Częstochowa i Francepol Falubazu Zielona Góra.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem pierwszej z dwóch rybnickich rund był Michał Gruchalski z Częstochowy, który wywalczył 11 oczek. Równie dobrze na torze w Rybniku radził sobie Karol Żupiński, który przy swoim nazwisku mógł zapisać 10 punktów. W ekipie gospodarzy najlepszy Robert Chmiel wywalczył trzy „trójki” w czterech startach. Przemysław Giera uzbierał 7 oczek, a Mateusz Tudzież – 6.

W środę na torze przy ul. Gliwickiej odbyła się X półfinałowa runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Tym razem podopieczni trenera Piotra Żyto musieli uznać wyższość juniorów reprezentujących barwy Francepol Falubaz Zielona Góra. PGG ROW Rybnik zajął drugie miejsce. Podium uzupełniła ekipa z Częstochowy.

Do drugiego miejsca rybniczan poprowadził Mateusz Tudzież, który w czterech startach zgromadził 11 punktów. Po pięć oczek dołożyli Robert Chmiel i Przemysław Giera. A do końcowego 22-punktowego dorobku ekipy 1 oczko dorzucił także Dominik Tyman, który w jednym z biegów dostał swoją szansę od trenera Żyto.

IX półfinałowa runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Rybniku – wtorek 13 sierpnia 2019 r.

I-III PGG ROW Rybnik – 22 punkty
1. Robert Chmiel - 9 punktów (3,3,0,3)
2. Mateusz Tudzież – 6 punktów (0,3,2,1)
3. Przemysław Giera – 7 puntów (1,3,2,1)
22. Dominik Tyman – 0 punktów

I-III Bocar Włókniarz Częstochowa - 22 punkty
4. Michał Gruchalski – 11 punktów (2,3,3,3)
5. Bartłomiej Kowalski – 4 punkty (1,2,w,1)
6. Michał Świdnicki – 7 punktów (0,2,3,2)

I-III Francepol Falubaz Zielona Góra – 22 punkty
7. Norbert Krakowiak – 7 punktów (1,2,1,3)
8. Damian Pawliczak – 9 punktów (3,1,3,2)
9. Mateusz Tonder – 6 punktów (1,2,1,2)

IV Aforti Start Gniezno – 21 punktów
19. Kevin Fajfer – 8 punktów (2,d,3,3)
20. Mateusz Błażykowski – 4 punkty (0,2,2,0)
21. Damian Stalkowski – 9 punktów (3,3,3,0)

V Elektrociepłownia Falubaz Zielona Góra – 16 punktów
16. Nikodem Bartoch – 6 punktów (3,0,2,1)
17. Fabian Ragus - 3 punkty (1,2)
18. Jakub Osyczka -5 punktów (1,0,2,2)
19. Nile Tufft – 2 punkty (1,1)

VI Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 14 punktów
10. Karol Żupiński – 10 punktów (2,3,2,3)