zamknij

Wiadomości

ZTZ: wzrosną ceny za przejazd autobusem

2011-02-24, Autor: Patrycja Wróblewska-Wojda
Od 1 kwietnia wzrosną ceny za przejazd komunikacją miejską. Zmiany nastąpią również w regulaminie przewozu osób, bagażu i zwierząt.

Reklama

Ceny biletów jednorazowych normalnych wzrosną o 40 groszy, a ulgowych o 20 groszy. Oznacza to, że za bilet normalny w strefie „0” trzeba będzie zapłacić 3,40 zł, a za ulgowy 1,70 zł. W strefie „I” koszt biletu normalnego wyniesie 3,60 zł, a ulgowego – 1,80 zł. W strefie „II” bilet normalny 4,40 zł, a ulgowy 2,20 zł.

Zmianie ulegną również ceny biletów promocyjnych dla osób, które używają e-karty i rejestrują wyjście z autobusu. Tak,  przejazd następnym autobusem w ciągu 15 minut od zarejestrowania wyjścia w poprzednim autobusie, oba przejazdy w strefie 0, to koszt w przypadku biletu normalnego i ulgowego 1.00 zł. Przejazd autobusem dowolnej linii nie przekraczający 2 przystanków w strefie 0, bilet normalny i ulgowy – 1,30 zł. Przejazd autobusem dowolnej linii powyżej 2 przystanków w strefie 0, normalny – 2,60 zł, ulgowy – 1,30 zł. Przejazd autobusem dowolnej linii w strefie I, normalny – 2,80zł, ulgowy – 1,40 zł. Przejazd autobusem dowolnej linii w strefie II z przekroczeniem przystanku granicznego, normalny – 3,20 zł, a ulgowy – 1,60 zł.

 

Od 1 kwietnia średnio o 3 złote wrośnie cena biletów okresowych. Teraz za bilet 7-dniowy normalny trzeba będzie zapłacić 26,00 zł w strefie „0”, 28.00 zł w strefie „I” i 30,00 zł w strefie „II”. Z kolei za ulgowy w strefie „0” – 13,00 zł, „I” – 14,00 zł i „II” – 15,00 zł. Bilet normalny 14-dniowy, strefa „0” – 46,00 zł, strefa „I” – 50,00 zł, a strefa „II” – 56,00 zł. Bilet ulgowy w strefie „0” – 23,00 zł, strefa „I” – 25,00 zł, strefa „II” – 28,00 zł. Za bilet normalny 28-dniowy trzeba zapłacić, strefa „0” – 82,00 zł, „I” – 90,00 zł i „II” – 102,00 złote. Bilet ulgowy w strefie „0” – 41,00 zł, strefa „I” – 45,00 zł, strefa „II” – 51,00 zł.

 

Bilet Gimnazjalny ulgowy (przejazd Gimbusem dla nieuprawnionych do bezpłatnych przejazdów) – 8,00 zł. Bilet Gimnazjalny (przejazd komunikacją miejską uczniów klas sportowych) – 15,00 zł. Bilet Gimnazjalny Gminny (przejazd Gimbusem na terenie Gminy Gaszowice) – 30,00 zł.

 

Urzędnicy tłumaczą, że zmiany cen przejazdu komunikacji miejskiej są spowodowane podwyżką podatku VAT, rosnącą ceną oleju napędowego oraz zmianą minimalnego wynagrodzenia w przedsiębiorstwach komunikacyjnych.

 

Miasto zdecydowało się pomóc rodzinom wielodzietnym. Z tego powodu wprowadzono bilet rodzinny dla rodzin zameldowanych na terenie Rybnika i posiadających więcej niż 4 dzieci w wieku od 0 do 20 lat. W tym przypadku cena za bilet okresowy 28-dniowy dla dzieci wyniesie 4,10 zł.

 

Warto również wspomnieć, że wbrew protestom jednego z pasażerów, nie zmieni się wiek pasażerów uprawniający do korzystania z ulg. W dalszym ciągu na 50% zniżkę mogą liczyć kobiety, które ukończyły 60 lat i mężczyźni po 65 roku życia. Taką decyzję podjęli urzędnicy nie przychylając się do sugestii minister Elżbiety Radziszewskiej – Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Uznano, że pani minister nie ma kompetencji, by o tym decydować. O całej sprawie pisaliśmy tutaj.

 

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (51):
  • ~kwiatgoja 2011-02-24 00:42:09

    Oczywiscie, jak wszystko w tym kraju, bilety tez zdrozeja... Ciekawe, kiedy nasze pensje bada na tyle wysokie, zeby nas bylo stac na Europejski standard zycia. Za niedlugo nie bedzie nas stac nawet na przejazd autobusem. Gratuluje! Poprostu super wiadomosc! Mam nadzieje, ze po Egipcie, Tunezji, Libii, Grecji itd, przyjdzie i czas na Polske...

    2 0
  • ~Korbak 2011-02-24 07:30:00

    ~kwiatgoja " po Egipcie, Tunezji, Libii, Grecji itd, przyjdzie i czas na Polske..." Dokładnie ta sama myśl mi przeszła przez głowę po przeczytaniu tego niusa. Życie przeciętnego Polaka od zawsze wyglądało beznadziejnie,a z roku na rok jest jeszcze gorzej

    2 0
  • ~martinezco4 2011-02-24 07:40:48

    Jak dotąd wszystko drożeje kilka razy w roku Ciekawi mnie co bedzie w 2012 jak wejdzie euro do polski? ile bede zarabiał??? 500 euro?? Ile chleb bedzie kosztował i jak bedzie wyglądał haracz za mieszkanie prąd gaz itd.No ale nasze glowy państwa niezaprzątaja sobie tym głowy.Wola sie zbijac sektami w sejmie

    0 2
  • ~smertetka 2011-02-24 07:54:54

    Dokładnie to co się wyrabia w naszym kraju jest nie poważne. Zwykli ludzie nie mają szansy na zwykłe spokojne życie bo ciągle wszystko drożeje. Za chwilę każdy będzie na łasce państwa a nasze głowy Państwa ciągle mają mało. I do tego stać ich na wypłacanie ogromnych pieniędzy rodzinom Smoleńska, które już dawno ból schowały i żyją dalej jak każdy po śmierci bliskich. Im taką kasę a nam ani podwyżki płacy ani premii. Jedyną naszą premią jest wzrost podatku!

    0 0
  • ~cavallo 2011-02-24 08:04:03

    ... a "władza" nam codziennie z telewizora wmawia, że przecież pięknie jest i kolorowo..., no i coraz lepiej...!

    1 0
  • ~ 2011-02-24 08:07:32

    Proponuję wam wszystkim zagłosowac w następnych wyborach do sejmu, znowu na liberałów z PO a obudzimy się z ręką w nocniku

    1 0
  • ~mao 2011-02-24 08:46:01

    narzekacie i nic wiecej. mam w dupie kto rzadzi bo i tak nie ma to wplywu na moje zycie. zamiast narzekac i mowic kiedy nam pensje podniosa - jacy oni? - to lepiej wezcie sie do roboty, zmieńcie prace i zarobcie wiecej to sobie podniesiecie standard zycia - i moze nie bedziecie juz jezdzic autobusami. co mam zrobic jesli zycie jest coraz drozsze - plakac jaki ten kraj zły czy zarabiac wiecej? wygodniej jest narzekac jak to nam zle, ze nie ma pracy w posredniaku, ze zasilki niskie, a pensje to w ogole zenada. zenada to takie myslenie. zmiencie je, a bedzie wam lepiej. peace.

    0 0
  • ~widmo 2011-02-24 08:46:49

    Adam i reszta bydła = Muammar al-Kaddafi i reszta bydła

    0 0
  • ~cavallo 2011-02-24 08:47:00

    taaa..., najlepiej na pis... - obudzimy się bez nocnika i nawet bez ręki...

    0 0
  • ~widmo 2011-02-24 08:52:50

    Donald i reszta bydła + Adam & Ewa i reszta bydła = Muammar al-Kaddafi i reszta bydła_____pasuje cavallo?

    0 0
  • ~norton 2011-02-24 09:27:28

    nudni jestescie.
    Komunikacja miejska jest sposobem na zlikwidowanie korkow w miescie.
    A w Rybniku jest coraz drozsza - zreszta za chwile zdrozeje woda, scieki... Co mi po tym, ze Rybnik wygrywa w jakichs tam rankingach jak wszystko to dzieje sie za moje ciezko zarobione pieniadze a przynosi mi wielkie G**** ?

    1 0
  • ~maniola 2011-02-24 09:31:32

    a już się bałam, że przestanę kupować bilety.. a tu tylko taka podwyżka! super dziękuję w imieniu wszystkich bezrobotnych dojeżdżających do pośredniaka! oby tak dalej! trzymamy kciuki ;/

    1 0
  • ~jamaju 2011-02-24 09:39:18

    Z każdą podwyżką podróżowanie KM staje się coraz bardziej nieopłacalne, a powinno się chyba zachęcać do korzystania z tej formy transportu... Jeśli chodzi o podwyżki to niezapominajmy o podwyżce ceny wody o 16 gr i ścieków o ponad 1,52 zł, cena za odprowadzenie ścieków wprawdzie nie wzrośnie formalnie, ale w roku powyborczym prezydent raczej już tak hojny nie będzie i o dopłacie możemy zapomnieć...

    0 0
  • ~dhakarey 2011-02-24 10:11:22

    Minimalna krajowa w tym roku wzrosła o 48zł - to dla tych co tu piszą, że zarobki stoją w miejscu a ceny podnoszą. Może niewiele, ale jest jest. Wejście do strefy euro nie odbędzie się w 2012, zagrożony jest rok 2014, więc jak ktoś tu wypisuje o wejściu w 2012, to niech się nie wypowiada. Po wejściu część cen wzrośnie, ale część cen spadnie (towary obecnie rozliczane w euro) A czy faktycznie ceny wzrosną to zależy od ustaw rządowych (blokujących masowe podnoszenie cen produktów - w Niemczech o to nie zadbali, w Słowacji tak) oraz od samych przedsiębiorców. Przelicznik powinien być w granicach 1 do 4, czyli minimalna krajowa w 2014 granicach 300 euro (teraz pewnie będzie śmiech na sali - bo tak mało, ale obecnie przelicznik wynosi 258 euro jako minimalne krajowa, więc jest nierealne 500 euro. A swoją drogą ktoś jest dumny że zarabia np. 1200 zł, a jak ma dostać 300 euro, to tak mało, a przecież to ta sama kwota!!) "super dziękuję w imieniu wszystkich bezrobotnych dojeżdżających do pośredniaka! oby tak dalej! trzymamy kciuki ;/" a ja trzymam kciuki za wszystkich bezrobotnych, żeby nie musieli już dojeżdżać do pośredniaka, tylko mieli pracę :)

    1 0
  • ~qwerty 2011-02-24 10:20:45

    Przecietne wynagrodzenie tez systematycznie rosnie. Moze w Rybniku slabiej, ale tak to jest w miastach, w ktorych nie trzeba walczyc o pracownika. W Rybniku jest tylko najnizej oplacany hadnel. Potencjalne miejsca pracy sa nisko oplacane. Wiec jesli ktos chce zatrudnic pracownika to dostosowuje sie do oferowanych zarobkow na rynku pracy. Podziekujcie Fudalemu za obranie kursu na "miasto uslugowo-handlowe".

    0 0
  • ~ 2011-02-24 10:23:54

    zaraz przyjdzie madrala arteps i mapisze ze to prestiz mieszkac w takiej drozyznie

    0 0
  • ~MegGrey 2011-02-24 10:55:12

    Czy tylko mnie coś się tutaj nie zgadza?
    Tydzień temu płaciłam za bilet w I strefie 1,80zł, jak to możliwe, że po wzroście ceny o 20 gr ma on wynosić 1,80zł?

    0 0
  • ~adoloran 2011-02-24 10:57:50

    Gosujcie na www.monopoly.pl

    0 0
  • ~mily pan 2011-02-24 11:13:18

    W Polsce, jak i w Rybniku zawsze jest drogo, a wiecie dlaczego, bo my sie nie szanujemy a ONI wiedza ze moga nas doic na dojne krowy.Zadnych protestow w kraju.Zamykamym sie domach i olewamy to wszystko.Mysle ze jednak dla rzadzacych przyjdzie dzien zaplaty i pogonimy tych cwaniakow co narod dymaja.

    0 0
  • ~matszw 2011-02-24 11:32:29

    Narzekacie jakby wielka tragedia się stała, patrzcie ile kosztuje teraz litr ON, na bilecie 28dniowym po podwyżce dopłaca się raptem do 1,5litra ON, pewnie i tak 80% płaczków jeździ autobusem raz na rok

    0 0
  • ~$kwarek 2011-02-24 11:33:54

    @widmo - z całym szacunkiem, ale jesteś idiotą porównując jakiegokolwiek naszego polityka do tego pana. Nasi święci nie są, ale bez przesady.

    0 0
  • ~kurier 2011-02-24 11:43:44

    Kolego qwerty - czy ty żyjesz gdzieś w odosobnieniu albo mieszkasz w Rybniku krócej ode mnie? Może malo jeszcze wiem o Rybniku ale wiem to, że zarobki są tu cholernie wysokie np. w kopalniach, energetyce, firmach przykopalnianych, budowlanych itd. Gdyby nie te zarobki handel by się tu nie pchał natomiast oni wiedzą, że tu jest finansowy potencjał. I ci ludzie sobie dobrze poradzą ale gorzej z tymi niżej zarabiającymi albo ludźmi bez pracy. Natomiast o podwyżce biletów mam złe zdanie bo zamiast obniżać ceny biletów aby ludzie mieli motywację do niejeżdżenia zbyt często autami i korkowania miasta to robią tu na odwrót. Np. rodzice plus dwojka dzieci - po co ma jechać gdzieś publicznym autobusem skoro autem wychodzi taniej - absurdalne ale prawdziwe... Natomiast pragnę zwrocić uwagę że trzeba prawicę pozbawić władzy bo wykończy nas finansowo tak jak libijczyków czy egipcjan. Czy ktoś widział o ile zdrożała mąka ziemniaczana w ostatnich tygodniach? Kosztowała 3-4 zł - teraz 7-8 zł. Marchew kupowaliśmy na sok po 1-1,50 zł teraz po 2-2,50. Dobry chleb podrożał o jakieś 30%. To są największe podwyżki jedzenia od lat. VAT i inne koszta to spowodowały. Zachęcam młodych ludzi aby przejrzeli na oczy, że PO czy PiS interesują się swoimi interesami, plotkami i wzajemnym wyniszczeniem czy Smolenskiem. A ich losy społeczeństwa nie obchodzą. SLD jest najlepszą alternatywą!

    0 0
  • ~mily pan 2011-02-24 12:15:37

    kurier wyjasnienie katastrofy samolotu w Smolensku to dla Polakow sprawa honoru to raz a dwa, ja pamietam lata rzadow SLD skonczyli na 10% poparciu i do dzisiaj nie umia sie jeszcze pozdbierac po Millerach Belkach itd

    0 0
  • ~charlie 2011-02-24 12:58:31

    Przecież to normalne. Ceny benzyny windują w górę w arabusom się "demokracji" zachciało. To i ceny za przejazdy transportem publicznym, muszą wzrosnąć, normalna sprawa. Średnie zarobki rosną, no właśnie, ale to są "średnie" zarobki i każdy z nas wie, że nie każdy dostał to niecałe 50 zł. więcej w zeszłym roku. Co do urzędu pracy to z tego co mi wiadomo za okazaniem biletu przejazdu autobusem można otrzymać zwrot kosztu zakupu biletu. Poza tym skończcie w końcu narzekać, i wszystko zwalać na polityków. Politycy nic nie robią bez przyzwolenia społeczeństwa. W końcu żyjemy w "demokracji" i decyzje polityków są decyzjami wyborców. Jak nadal będziecie chcieli żeby politycy za was wszystko robili to na jesień możecie głosować tak jak przez ostatnie 20 lat. Co do euro to im szybciej tym lepiej bo obawiam się, że w 2014 euro może już nie być

    0 0
  • ~josom 2011-02-24 13:05:48

    Za gapowiczów płacimy wszyscy ;)

    1 0
  • ~arturrybnik 2011-02-24 13:18:17

    Czemu se aut nie kupicie ? Młodsi niech jeżdżą skuterkami albo rowerami i olać to przedsiębiorstwo...

    0 0
  • ~smertetka 2011-02-24 13:21:29

    Walka na gapowiczów jednym słowem. Ci którzy nie kupowali biletów bo wydawały im się za drogie teraz po podwyżce cen też ich nie kupią. A kanarków w busie jak na lekarstwo więc po co kupować bilet:p Jeżdżę busem dziennie przez cały miesiąc i kontrola jest w nim hmm raz na 2 miesiące więc nie warto się przejmować hehe

    0 0
  • ~himall 2011-02-24 13:27:54

    Jedna z najdroższych komunikacji miejskich w Polsce ! Kuhwa mać , Podwyżki, podwyżki i podwyżki ,Tylko czekać kiedy naród polski wyjdzie na ulice jak w 1970 r. Ja piehdole .Fuck the system !

    0 0
  • ~konsior 2011-02-24 14:53:22

    Już dawno ludzie powinni tupnąć nogą i rozgonić tą złodziejską bandę na cztery wiatry począwszy od samorządów a skończywszy na warszawskich darmozjadach! Jak to jest możliwe, że w czasie kryzysu politycy podnoszą sobie diety! Nie każdy wie ale taki poseł miesięcznie dostaje ponad 2 tyś zł na samo wyżywienie- kiedy wiele kilkuosobowych rodzin musi wyżyc za 1200zł- Jak to jest możliwe???
    Jestem ciekawy czy polskie społeczeństwo może się tak zorganizować jak ludzie w Egipcie czy Libii?? No kiedy to nastąpi? bo że nastąpi to już chyba przesądzone jak się nic nie zmieni

    0 0
  • ~minges 2011-02-24 15:27:27

    Niektórzy napalają się wydarzeniami w Libii i Egipcie, a ciekawe czy sami chcieliby takich rozruchów w kraju z użyciem wojska, aminucji i szeroko pojętej przemocy! Nie pomyśleliście też, że cały ten rozruch, protesty w świecie arabskim, że to wszystko jest odgórnie i sztucznie nadmuchiwane i rozprzetrzeniane? Zachód wielce wspiera demonstrantów ale tak naprawdę pilnuje swoich interesów w tych krajach, a zwykłych obywateli ma w głębokim poważaniu! Zauważcie, że wobec Kadafiego nie są już tacy twardzi i zwarci jacy byli w stosunku do Mubaraka. A przenoszenie tego na grunt naszej Rzeczypospolitej i porównywanie, że ludzie mają w ten sposób pokazać władzy co potrafią to totalna utopia. Ruszcie tyłki na jesień i idźcie głosować, ale nie tak jak wam każe TVN, Radio Maryja czy inne medium, ale idźcie głosować wg. własnych przekonań i poglądów! Ciekaw też jestem czy osoby, które nie chodzą na wybory przyłączyłyby się do ewentualnych demonstracji przeciw władzy. Skoro nie były na wyborach to niech teraz zamkną się w domu i siedzą cicho. Mieli okazję wpłynąć na wybór rządzących - ale szansa przepadła. Następna będzie jesienią.
    Pozdro.

    0 0
  • ~mprzywoski1983 2011-02-24 17:16:21

    Qr... tego jeszcze brakowało... ZTZ banda darmozjadów..zachowują się jak wielkie wytwórnie..nic nie robią żeby poprawić komfort swoich usług a tylko podnoszą ceny..co mnie obchodzą "zmianą minimalnego wynagrodzenia w przedsiębiorstwach komunikacyjnych" gów** mnie to obchodzi za przeproszeniem..jak darmozjady i złodzieje nic nie robią to w ogóle nie powinni dostawać kasy.. zwłaszcza wspaniały kierownik-kanar 24h jak kocha tak bardzo się uprzykrzać ludziom i ich poniżać to niech za darmo to robi...NIEZGADZAM SIĘ...komunikacja powinna być darmowa..za co podwyżka? za te wieczne spóźnienia? za traktowanie pasażerów jak śmieci? za to że 3/4 albo więcej ich budżetu i tak jest z NASZYCH podatków... MÓWIĘ NIE!!!!

    0 0
  • ~nadia_89 2011-02-24 17:46:17

    To chyba jakaś kpina, nie dość, że w Rybniku są jedne z najdroższych biletów to teraz cena znów wzrośnie ! Już nie komentując tego że, bilet miesięczny ma 28 dni ciekawe w jakim oni świecie żyją...

    0 0
  • ~qwerty 2011-02-24 17:56:57

    Daliscie sie omamic przedwyborczym przedstawieniem Fudalego (remont kilku ulic, doplata do wody), to teraz bedziecie mieli przykrecona srube. Mnie osobiscie to zwisa, autobusami nie jezdze, na droga wode poki co mnie stac ;) A ci co nie byli glosowac niech nie maja pretensji.

    0 0
  • ~mily pan 2011-02-24 18:26:54

    Ja jestem bardzo ciekawy co obieca swoim wyborca teraz Marus KRZAKALA.Powoli zblizaja sie wybory i cos czuje ze Mareczek wroci do zawodu nauczyciela historii.Nie jestesmy juz ZIELONA WYSPA a prawie bankrutem a facet jako posel nie wykazal sie niczym.

    0 0
  • ~qwerty 2011-02-24 18:57:09

    Oj bogdan. nie wiem czy akurat Krzakala uczy historii, ale na pewno uczyl niemieckiego i jest wciaz tlumaczem. Tlumacz to nie sprzatacz czy kasjer i raczej o srodki do zycia martwic sie nie musi.

    0 0
  • ~mily pan 2011-02-24 19:03:02

    przepraszam ciebie i pana Marka

    0 0
  • ~mily pan 2011-02-24 19:09:23

    wiesz co mi sie qwerty podoba, ze wy wyznawcy PO czujecie ze was koniec jest blisko,pozdrawiam

    0 0
  • ~mprzywoski1983 2011-02-24 19:30:54

    "Uznano, że pani minister nie ma kompetencji, by o tym decydować...." - no i jak tu być spokojnym...za to rybnickie urzędasy mają kompetencje żeby podważać taką opinię :/ normalnie nic tylko ich rozgonić w 4 strony świata..no ale cóż jaśnie wielmożny dyrektor-kanar niemoże nawet grosza stracić...dyrektorzyna-kanarzyna powiedział preziowi "niema szans niemozemy im tego dać,za mało będzie kasy do naszych kieszenie.." no i prezio przyklasnął i niebędzie..nic nowego...pasażer nigdy nie był ważny..jak my mamy czelność się czegoś domagać :/ banda złodzieji i krętaczy :/

    0 0
  • ~qwerty 2011-02-24 20:05:43

    byc moze, ze pani minister nie ma kompetencji by o tym decydowac, ale moze podac swoja (czyli ministerstwa) interpretacje danej sytuacji. To oczywiscie nie oznacza, ze jest ona taka sama, jaka ewentualnie uzna sad. Tak czy siak rybnicki Urzad Miasta bezczelnie nie robi sobie nic z pewnych rzeczy, tylko liczy, ze poszkodowanym nie bedzie sie chcialo isc do sadu (vide KARTA POJAZDU). W tym przypadku urzedasy uznaly, ze czlowiek robiacy szum wokol tego przepisu zleje sprawe, bo za kilka miesiecy konczy 65 lat. Zobaczymy jak sprawa sie rozwinie. Mam nadzieje, ze skonczy w sadzie, a jesli mialoby to pomoc, to sam chetnie przeznacze pare zlotych na wsparcie przygotowania pozwu.

    0 0
  • ~KusterMaster 2011-02-25 01:27:23

    Niech sobie Fudali sam jeździ tymi autobusami ! i płaci za parkingi ! może gdyby zarabiał 2000 zł zamiast 15000 zł zaczął by dostrzegać problemy ?

    0 0
  • ~agencjaartystyczna 2011-02-25 08:47:55

    Chciałbym powiedzieć , że podwyżka ceny o 40 groszy - to absurd !!! ZACZNIE SIE ZNOWU FOSZENIE PANÓW WIECZNIE NIEZADOWOLONYCH KIEROWCÓW , ŻE MUSZĄ WYDAWAĆ DROBNE !!! PROPONUJĘ OD RAZU 50 GR !!! Wiem, teraz znajdzie się milion tłumaczeń , że do autobusu trzeba wsiadać z odliczonym . Tylko, to jest napisane w regulaminie, który nie wisi przed wejście do autobusu - tylko już w autobusiei to w miejscu nieczytelnym, przed dokonaniem zakupu usługi . Nie każdy jeździ na tye często , żeby posiadać kartę miejską a kupowanie jej dla sporadycznych przejazdów nie ma sensu .Pozdrawiam olanych przez ZTZ mieszkańców Ochojca !!! gdzie ostatni autobus raca w niedzielę o 20:37 a potem już tylko taksówki. Wiem pomyśleli i taksiarzon też dają zarobić @ Brawo ZTZ , kolejne stracone pieniądze za nocne kursy.

    0 0
  • ~WciagamWasNosem 2011-02-25 11:39:20

    Jak coś nie odpowiada to na hulajnoge...

    0 0
  • ~Arteks 2011-02-25 16:39:52

    Wcale nie popieram tej podwyżki bo uważam, że ludzie powinni mieć motywacje do jeżdżenia trasnsportem zbiorowym, a najlepszą motywacją jest cena przejazdu. Z drugiej jednak strony rząd podwyższając VAT dał zielone światło na uzasadnienie każdej podwyżki. A co do tej minister Romaszewskiej i tego niedowartościowanego starego awanturnika to dajcie spokój. Jeśli ona ma jakieś wonty do cen biletów to powinna zabiegać o zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Jak równość to równość. A on mógł zostać górnikiem to już dawno byłby emerytem. A jeśli nie to niech się odczepią. Zresztą po co takie groteskowe ministerstwa jak to ds. równouprawnienia? Przecież z tego pożytek jest jeszcze mniejszy niż z posła Krząkały ;P

    0 0
  • ~minka21 2011-02-26 10:19:06

    wzrosna ceny,
    acha to o to chodzilo! nic nowego pod sloncem.

    0 0
  • ~dyzio 2011-02-26 22:13:57

    Tylko taka mała sugestia w Krakowie cena biletu wynosi 2.50 a mozliwosci korzystania jest mnustwo a w Rybniku ??

    0 0
  • ~pit75rk 2011-02-26 23:42:19

    To jest CHOOOOOOORE !!!!!!!!!!!!

    0 0
  • ~wilhelm 2011-02-27 00:54:08

    dotychczas rowerem jeździłem rekreacyjnie,... w tym roku stanie się on dla mnie pełnoprawnym środkiem komunikacji po mieście. To jest jakaś masakra. Transport publiczny nie jest od tego żeby na nim zarabiać, to rodzaj subwencji który ma przyczyniać się do uelastyczniania rynku pracy, poprawy dostępu do edukacji, odkorkowywania dróg, czy przeciwdziałać wykluczeniu ekonomicznemu. To ile kosztuje transport publiczny pokazuje że nie wszyscy to rozumieją. Jeśli dwie osoby nie korzystające ze zniżek mają gdzieś jechać to taniej im wychodzi jazda samochodem niż jazda transportem zbiorowym. Bo u nas komunikacja miejska służy do zarabiania na tych, których na samochód nie stać. Mam też inne obiekcje do ZTZ np o trasy nocnych autobusów, ale to temat na osobną długą dyskusję.

    0 0
  • ~fan007 2011-02-27 13:10:37

    walczmy z tyrania
    wyjdzmy na ulice
    i obalmy prezydenta
    FUDALI MUSI ODEJSC

    0 0
  • ~fan007 2011-02-27 13:12:18

    PREZYDENCIE WYREMONTUJ DROGI ALBO KUP KAZDEMU PO FURMANCE

    0 0
  • ~steve53 2011-03-01 19:53:22

    Proponuję wam wszystkim zagłosować w następnych wyborach do sejmu, znowu na "uczciwych inaczej" z PO a od razu staniemy bantustanem... z tym wspaniałym, płemiełem i gajowym...

    0 0
  • ~Mila 2011-03-02 18:17:04

    Mam nadzieję, że podwyżka będzie spożytkowana na zmianę treści wyświetlanych na tych ŻENUJĄCYCH MONITORACH. Najpierw żenomonitory informowały nas, ze kierowca autobusu, którym waśnie jedziemy jest złodziejem i bandytą. Aktualnie wyświetla się informacja, że to pasażerowie są złodziejami i kombinatorami, ale na najbliższym przystanku nas zdemaskują i ukarzą.

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?




Oddanych głosów: 1214