zamknij

Wiadomości

Zoom na Rybnik: czym w mieście zajmują się służby komunalne i zieleń miejska?

2021-09-30, Autor: Redakcja

Jeśli myśleliście, że praca służb komunalnych sprowadza się do oczyszczania miasta, a zieleni miejskiej do koszenia miejskich trawników – jesteście w błędzie.

Codziennej pracy Rybnickich Służb Komunalnych oraz Zarządu Zieleni Miejskiej jest poświęcone najnowsze wydanie Zoomu na Rybnik.

Dowiecie się m.in. jakie konkretne zadania inwestycyjne realizują RSK, kto jest odpowiedzialny za zarządzanie parkingami, kto projektuje wystrój rybnickich rond oraz jak powstają roślinne dekoracje rybnickich skwerów.

Oglądajcie najnowsze wydanie Zoomu na Rybnik:

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 19

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Maksymilian Popeć 2021-10-01
  09:01:59

  7 21

  Wolałbym ażeby ta cała siła ludzka, sprzętowa i finansowa zamiast koncentracji na kwiatkach i sadzeniu drzewek mimoz, sprzątała tereny zielone ze śmieci...

 • ~polk 2021-10-01
  10:06:23

  26 1

  Maksymilian a ja bym wolał żeby tych śmieci tam nie było i zieleń miejska zajęła się jednak upiększaniem miasta. No ale co począć jak niektórzy ludzie mieszkają w chlewie to i chlew po sobie zostawiają.

 • ~Maksymilian Popeć 2021-10-01
  11:04:58

  5 11

  @Polk - ty o gwiazdce z nieba a ja o realnych możliwościach... Uważam, że powinna być hierarchia wartości - jeśli mamy zasyfione tereny, to wpierw wkładamy siły i środki ażeby to uprzątnąć, a potem, gdy starcza nam jeszcze zasobów, dbamy o upiększanie... Bo tak, to działanie przypomina gospodarza domu, któremy woda kapie na głowę a on co roku maluje od nowa ściany i wymienia wypuczone podłogi.

 • ~polk 2021-10-01
  11:13:36

  15 2

  Ale co da uprzątnięcie terenu jak za chwilę jeden z drugim przyjdzie i będzie tak samo? I tak w kółko.
  Serio chciałbyś żeby Twoje pieniądze szły na sprzątanie po syfiarzach?
  Uprzątnąć to by trzeba było, ale tych syfiarzy.

 • ~Maksymilian Popeć 2021-10-01
  14:47:11

  4 0

  Zdecydowanie bardziej wolałbym, ażeby ludzie nie śmiecili, nie smrodzili z kominów i jeździli kopcącymi dieslami. Jeszcze bardziej wolałbym, ażeby produkty były takie jak za komuny bez tony plastiku, ażeby pralka działała przez 30lat a autem dało się zrobić 1mln km. Ale mamy 2021r i piszę o realnych rzeczach na tu i teraz.
  W kółko miasto robi wiele rzeczy, często zupełnie niepotrzebnych - vide tegoroczne podlewanie kwiatków, gdy następnego dnia cały dzień leje, mycie ulic w letnim sezonie, gdy ulewne deszcze same zmywają problem, koszenie trawników (choć z tym akurat mokrym sezonie przegięli w drugą stronę), dmuchanie w liście nieraz codziennie itd itp. Każdy w domu też codziennie robi pewne rzeczy w kółko i w kółko...
  Tak, chciałbym ażeby pieniądze z miasta szły na edukację dzieci przedszkolnych i szkolnych, bo one śmiecą obecnie bardziej niż pijaczki w parku. Ale równocześnie chciałbym, ażeby środki przeznaczone na kwiatuszki, przystrojenia przedświąteczne itp bzdety szły na sprzątanie terenów zielonych!Od początku Covidu jest MASAKRA, ludziom puściły zwieracze... Sam w tym roku sprzątałem już ze 20 ale sam zwyczajnie nie ogarniam nawet tak niewielkiego terenu przy którym mieszkam i terenów rekreacyjnych nad które jeżdżę.

 • ~exx 2021-10-01
  15:51:40

  6 1

  Już kilka razy w nocy widziałem małą oczyszczarkę która zamiata jezdnię bez polewania wodą. Tuman kurzu na 200m w koło! Co za debil jest za to odpowiedzialny?

 • ~ufo23 2021-10-02
  00:28:52

  5 1

  Muszę przyznać, że jeżeli chodzi o zieleń miejską i osobę, która to wszystko wymyśla i projektuje, jest na najwyższym poziomie! Gustownie i pięknie. Polecam czasem zwolnić i przyjrzeć się, jak to jest wszystko dobrane do siebie. Często gonimy i nie zwracamy na to uwagi. Uważam, że Rybnik jest jednym z ładniej ugotowanych zielenią miast w regionie, jak i w województwie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz Koleje Śląskie za dobrego przewoźnika?


Oddanych głosów: 347