zamknij

Wiadomości

Zmiany na kilku parkingach w Rybniku. W weekendy zostawimy samochody za darmo

2015-12-08, Autor: bf
Dobra informacja dla wszystkich zmotoryzowanych. Parkingi na których zainstalowano bezobsługowy system parkingowy są w weekendy bezpłatne. Podobny punkt powstanie w bliskiej przyszłości na parkingu przy ul. Brudnioka.

Reklama

Z początkiem grudnia zmienione zostało zarządzenie Prezydenta Miasta Rybnika w sprawie opłat na parkingach miejskich. - Zgodnie z nowymi regulacjami parkingi, na których zainstalowano bezobsługowy system parkingowy, będą w soboty od godziny 16.00 oraz w niedziele bezpłatne. Chodzi o parkingi: przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, W. Reymonta, Powstańców Śląskich, T. Kościuszki oraz J. Kotucza – wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu.

Przypominamy, że oprócz tego udogodnienia, na parkingach przy ul. Powstańców Śląskich, T. Kościuszki oraz J. Kotucza jednorazowo pierwsze 90 minut parkowania jest bezpłatne.

To nie jedyne zmiany jakie szykuje miasto. - W pierwszym kwartale 2016 r. na parkingu przy ul. Ks. Brudnioka zainstalowany zostanie bezobsługowy system parkingowy. Z chwilą jego uruchomienia możliwy będzie dodatkowy wjazd i wyjazd z parkingu na ul. Rybnickiego, co pozwoli klientom parkingu uniknąć korków na ul. Ks. Brudnioka i Łony – dodaje Agnieszka Skupień.

>>O nowo wybudowanej drodze dojazdowej do ul. Brudnioka pisaliśmy w osobny artykule<<

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~halupczok1 2015-12-08 19:36:11

  Parkingi bezpłatne - ..."Zgodnie z nowymi regulacjami parkingi, na których zainstalowano bezobsługowy system parkingowy, będą w soboty od godziny 16.00 oraz w niedziele bezpłatne." Fajnie - tak to się wspomaga Rybnickich kupców( nie wliczając w ich szeregi sklepów wielkopowierzchniowych tam handel idzie niemal bez przerwy) ,którzy to akurat w soboty handlują najczęściej do wczesnych godzin popołudniowych 13 - 14.00. Kolejny udany pomysł. POWINNY BYĆ BEZPŁATNE PRZEZ CAŁĄ SOBOTĘ WÓWCZAS MAM NADZIEJĘ ,ŻE ZYCIE WRÓCI NA UL. POWSTAŃCÓW Z PRZYLEGŁYMI ORAZ NA TEN SŁAWETNY DEPTAK.

  32 0
 • ~obserwator00 2015-12-08 19:43:24

  A jakby zrobili bezpłatne w poniedziałki od 8 do 14 to byś wtedy pajacował, że nie wspomagają rybnickich kupców itp bo i tak w tych godzinach to każdy jest w pracy? Koleś ogarnij się bo takiej durnoty to nawet ustawa nie przewiduje! Jak Ci szkoda tych 5 zł na parking to se stać na Tesco na żorskiej i dawaj z buta na deptak albo autobusem jedź... Dasz palec to rękę uwalą kretyni wiecznie z wszystkiego niezadowoleni...

  6 0
 • ~halupczok1 2015-12-08 20:50:37

  ~obserwator00 Cenne te twoje uwagi i sugestie koleś, ale nie radź innym, bo twoje sprawdzone metody z życia wzięte może są dobre dla ciebie a komuś innemu mogą być niepotrzebne.

  8 0
 • ~Arteks 2015-12-08 21:52:49

  Świetnie! Sam wiele razy o to wnioskowałem i prosiłem o to na forum. Po co płatne parkingi w sobotnie wieczory czy niedziele, skoro wtedy jest luźniej na ulicach miasta, a chcemy aby nasze miasto było odwiedzane, a nasze lokale gastronomiczne zapełniane przez gości. Ale... no właśnie, jeśli władze miasta chciałyby działać w myśl zrównoważonego transportu to w zamian powinne iść też inne działania które pokryłyby straty budżetowe jakie poniesiemy na bezpłatnych parkingach w niedziele. Czyli powinno się podnieść
  ceny parkowania w dni robocze, bo wtedy mamy w mieście zbyt duży ruch samochodowy - i dodatkowo wprowadzić w niedzielę bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej. To byłyby działania mające sens. W przeciwnym razie znowu będziemy tworzyć przywilej wyłącznie dla zmotoryzowanych, a przecież "moto-kult" do niczego dobrego naszego miasta nie doprowadzi...

  0 3
 • ~dadon 2015-12-08 22:11:47

  Artex gratuluję głębokich przemyśleń i pomysłów, wg mnie pobieranie opłat na kartofliskach zwanych szumnie parkingami bodajże 1 i 2 czyli na przeciwko targowicka i za UM to jest po prostu kpina, albo niech wreszcie zrobią tam porządek ale niech są darmowe, przez te wszystkie lata miasto zarobiło już na nich tyle, że powinny tam stać wielopoziomowe parkingi z automatycznym systemem parkowania :) i wtedy możemy mówić o jakimś zrównoważonym transporcie itp. Podstawowa zasada najpierw trzeba coś zrobić a potem wymagać, nie ma dużych centrów przesiadkowych poza centrum, nie ma odpowiednio dużych parkingów w centrum to jakiekolwiek gdybania są bezcelowe.

  18 0
 • ~ 2015-12-09 07:36:27

  parkingi powinny być bezpłatne od 17 do 8 rano w dni robocze i całodobowo w weekendy, dodatkowo w weekendy powinna być bezpłatna komunikacja miejska, bo wtedy autobusy by jeździły zapełnione, obecnie w weekendy autobusy jeżdżą puste,,,,,

  19 0
 • ~Arteks 2015-12-09 09:54:14

  @boxer - co do godzin mała uwaga, nie od 17 do 8 bo rano ludzie też przyjeżdżają do urzędów, lekarzy itd czyli taka drobna modyfikacja od 17 do 6 za darmo, w weekendy za darmo ale w zamian droższe parkingi w dni robocze i droższe abonamenty miesięczne dla dojeżdżających do pracy autami. Ale z drugiej strony musianoby zmodyfikować działanie ZTZ bo obecnie z niektórych dzielnic Rybnika nie da się za bardzo używać autobusów. Czyli jednym słowem widzę, że wielu czytelników portalu zgadza się, że zmiany są potrzebne.

  0 7
 • ~borok 2015-12-09 11:26:36

  ciekawe czy w akci weznie udzial parking na szpitalu w Orzepowicach

  3 0
 • ~eljot13 2015-12-09 12:24:41

  Nie bardzo chce mi się wierzyć, że podniesienie opłaty za parkowanie cokolwiek zmieni. To marzenie ściętej głowy. Jeśli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem czterech kółek nic go nie zniechęci aby powozić...za matki komuny były akcje mające pomóc rozwiązać problemy z deficytem paliwa. W dni parzyste jeździły te pojazdy, których ostatnia cyfra w nr rejestr. była parzysta, w dni nieparzyste - nieparzysta. I co?? Problem znikł? W całej Europie parkowanie jest drogie a dodatkowo represje za brak opłaty przyprawiają o ból głowy. W nas nawet, gdyby cały tydzień parkingi były darmowe to usłyszycie, że parking jest za daleko, że za mały, kostka krzywa albo zamiast niej jakieś kartoflisko itp...Mentalność trzeba zmieniać a na to potrzeba ogromnie dużo czasu. Poza tym rozwiązania komunikacyjne w Rybniku są nieprzystające do rzeczywistości. Czy jest to związane z moto-kultem? ~Arteks chyba nie do końca masz rację. Zresztą jeździsz chyba sam samochodem i dostrzegasz zmiany na dobre np. dla rowerzystów. Małymi kroczkami ruch pojazdów jest kierowany poza miasto, powstają jakieś zajawki obwodnic, tyle, że bardzo się to ślimaczy... ale moto-kult to chyba trochę za mocne określenie. No ale to mój punkt widzenia.

  3 0
 • ~kurier 2015-12-09 15:41:29

  W centrach miast czy przy jakichś atrakcjach turystycznych miejsca parkingowe są deficytowe i są źródłem dochodów dla miast. Tak jest wszędzie i to mobilizuje kierowców aby niepotrzebnie nie tarasowali miejsca. Dlaczego w soboty mają być bezpłatne? Dlaczego miasto pozwala na dzikie miejsca postojowe. Ulicą Szczęść Boże ciężko się jeździ bo pełno aut tam stoi - pewnie od tych którzy chca zaoszczędzić na parkowaniu.

  1 0
 • ~ja.neczka 2016-02-05 16:10:47

  Czy pierwsze 15 minut jest gratisowe dla wszystkich parkingów (wiadomo, oprócz Focusa) w mieście?

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2521