Złoty medal rybnickich szpadzistów w drużynowych mistrzostwach Polski juniorów młodszych

2016-05-10, Autor:
Zespół RMKS-u Rybnik okazał się bezkonkurencyjny w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Impreza w Olsztynie była jednocześnie drużynowymi mistrzostwami Polski juniorów młodszych (17 lat).

Turniej w Olsztynie był ostatnią imprezą dla tej kategorii wiekowej. Kwalifikacje indywidualne i drużynowe odbywają się przez cały sezon, czyli od września do kwietnia. W OOM mogło wystartować tylko 42 zawodników i zawodniczek oraz 12 drużyn szpady męskiej i kobiet. Rybnicka drużyna męska w składzie: Maciej Białas, Ryszard Kałuziński, Jarosław Fajkis i Tomasz Wąsiewicz po fantastycznych meczach zdobyła złoty medal.

Po turnieju indywidualnym drużyna RMKS-u Rybnik została rozstawiona była z numerem 4.

Wyniki rybniczan:

• ćwierćfinał: RMKS - Piast Gliwice 45:32,
  • półfinał: RMKS - Zerwikaptur Kraków 45:38,
  • finał: RMKS - Kolejarz Wrocław 45:41.

W turnieju indywidualnym szpady męskiej i kobiet nie RMKS nie zdobył medalu. Najlepszym zawodnikiem rybnickiego klubu był Maciej Białas, który zajął 13 miejsce, Ryszard Kałuziński był 17, Jarosław Fajkis - 35, a Tomasz Wąsiewicz - 40.

W szpadzie dziewcząt rybnickie młodziczki walczyły dzielnie, ale o 3-4 lata starsze przeciwniczki jeszcze były poza ich zasięgiem. Trzeba jednak dodać, że sama kwalifikacja Patrycji Frystackiej (30 miejsce), Kingi Zgryźniak (32 miejsce) i Beaty Pękały (38 miejsce) to duże osiągnięcie.

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 0