zamknij

Biznes

Zegar zamiast przepustki

2005-11-30, Autor:
Od 1 grudnia wprowadzone zostają zmiany zasad wjazdu na Rynek od ul. Raciborskiej.

Reklama

Jak poinformował Grzegorz Lisowski - zastępca komendanta straży miejskiej w Rybniku, od początku grudnia, w miejsce dotychczas obowiązujących przepustek, wydawanych przez strażnika miejskiego przy wjeździe na Rynek od ul. Raciborskiej, wprowadzone zostaną zegary parkingowe zezwalające na postój do 30 min.

 

W godzinach:  9.00 - 11.00 i od 17.00 - 18.00 do Rybnickiej Strefy Śródmiejskiej wjeżdżać będą mogły zarówno samochody osobowe jak i ciężarowe dokonujące zaopatrzenia bądź odbioru towaru, klienci banków posiadający zezwolenia i mieszkańcy. Osoba przyjeżdżająca do sklepu czy placówki usługowej zobowiązana będzie do pobrania zegara z danego punktu i ustawienia go w samochodzie w widocznym miejscu.

 

Zegary, w które zobowiązani są zaopatrzyć się właściciele placówek handlowo usługowych, wydawane są w rybnickiej komendzie straży miejskiej przy ul. Hallera, po uprzednim okazaniu wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

 

Nie ulegną zmianie zasady obowiązujące w RSŚ w godz. 11.00 - 17.00, tj. "zakaz ruchu nie dot. ciężarowych pojazdów zaopatrzenia" (rodzaj pojazdu precyzuje zapis w dowodzie rejestracyjnym). W tym czasie obowiązuje również "zakaz postoju pow. 30 min". Czas postoju także jest regulowany za pomocą zegarów parkingowych. 

 

W godz. 18.00 - 9.00 będą obowiązywać dotychczasowe zasady, tj. zakaz ruchu nie dotyczący taksówek osobowych, pojazdów zaopatrzenia oraz mieszkańców. W tym czasie obowiązywać będzie również zakaz postoju dot. pojazdów zaopatrzenia i taksówek osobowych.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Arteks 2005-11-30 14:13:42

    Będąc w Pradze zastanawiałem się jak to jest tam rozwiązane, że jest kilka pięknych szerokich deptaków z eleganckimi 2-3 piętrowymi sklepami, a po deptakach poruszają się wyłącznie piesi. Myślę sobie - SUPER - tylko jak dokonuje się zaopatrzenie tak wykwintnych i dużych sklepów. Na końcu jednego z deptaków znalazłem tabliczkę, że w godzinach 11-19 obowiązuje całkowity zakaz ruchu samochodów za wyjątkiem pojazdów uprzywilejowanych jadących do wypadków i zdarzeń losowych. Zaopatrzeniowcy muszą więc się dostosować i zaopatrywać sklepy albo do 11.00 albo po 19.00. Niestety na rybnickim rynku czasami stoi 5-10 samochodów (skutecznie go oszpecając), a mnie omal nie potrąciłby na Raciborskiej przy Rynku pędzący samochód. Bezpieczniej czuje się na praskich deptakach...

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1116