Zawodnicy rybnickich klubów z medalami mistrzostw Polski w ju jitsu

2015-09-20, Autor:
Zawodnicy Monster Akademii Rio Grappling Club Rybnik oraz Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego przywieźli sporo medali z mistrzostw Polski kadetów i młodzieżowców w ju jitsu w Żarnowcu.

Reprezentanci Monster Akademii wywalczyli dwa krążki w ne waza (BJJ). Aleksy Mazur zdobył srebrny medal w wadze -77kg i został wicemistrzem Polski. W tej samej wadze Seweryn Radtke wywalczył brąz.

Aleksy Mazur udowodnił, że będzie się liczył w czołówce krajowej również jako młodzieżowiec. Do tej pory startował z sukcesami w kategorii juniorów. Srebrny medal mistrzostw Polski otworzył mu drogę do kadry Polski na 2016 rok. W walce finałowej uległ na punkty 0:5 aktualnemu wicemistrzowi świata.

Seweryn Radtke po raz pierwszy stanął na podium Mistrzostw Polski, zdobywając brązowy medal. Przegrał tylko jedną walkę eliminacyjną, następnie wygrał wszystkie walki w repasażach. Obaj większość walk wygrali przed czasem zmuszając przeciwników do poddania się.

W Żarnowcu z powodzeniem walczyli również zawodnicy Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego. W ne waza (BJJ) złoto wywalczyli kadeci Agata Zniszczoł, Natasza SiudmokJulia Kuczera. Srebro dorzucił Rafał Szymura. Wśród młodzieżowców najlepsza okazała się Wiktoria Lechowicz. Brązowy medal zdobyła Magdalena Albrecht.

W fighting system, duo system trzy medale wywalczyli kadeci: Dawid Mandrela - złoto, Kacper Wieczorek - srebro, Kamil Sobaszek - brąz. Z kolei młodzieżowcy: Magdalena Albrecht, Wiktoria Lechowicz i Jakub Urbański, przywieźli brązowe krążki. W młodzieżowcach startowali także Marcin Piechaczek (7. miejsce) i Wojciech Spieha (5. miejsce).

Warto dodać, że w dniach 24-27 września zawodnicy Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego: Rafał Szymura, Kamil Sobaszek, Dawid Madrela oraz Kacper Wieczorek, wezmą udział w zawodach Pucharu Świata Kadetów, który odbędzie się w Bośni w Bania Luka. Będą reprezentować Polskę w kategoriach wagowych 41 kg oraz 50 kg. W tym samym czasie juniorzy i młodzieżowcy RKJJS: Paulina Szumska, Szymon Wycisk oraz Jakub Urbański, wezmą udział w zawodach międzynarodowych Bałkan Open, które w tym samym czasie odbędą się w Bośni. Zawodnicy RKJJS są w ostatnim cyklu przygotowań przed zawodami. Jako trener kadry narodowej do Bośni pojedzie także trener rybnickich zawodników, Mariusz Wowra.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 0