zamknij

Wiadomości

Zawieszone zajęcia w szkołach i przedszkolach, 430 nauczycieli na L4!

2020-10-21, Autor: bf

Miasto informuje o aktualnej sytuacji kadrowej w rybnickich placówkach oświatowych. Sytuacja jest dynamiczna – zmienia się z godziny na godzinę. Na chwilę obecną ok. 430 nauczycieli (18 procent w skali miasta) przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Reklama

Jak informuje Anna Kolenda z biura prasowego UM w Rybniku, w związku z brakiem kadry i brakiem możliwości zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zawieszono zajęcia w 4 przedszkolach i dwóch szkołach, tj.:

- Przedszkole nr 1 w Rybniku,
- Przedszkole nr 13 im. Marii Kownackiej w Rybniku,
- Przedszkole nr 32 w Rybniku,
- Przedszkole nr 43 w Rybniku,
- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi nr 23 im. Górniczego Stanu w Rybniku (tylko oddziały szkolne),
- Zespół Szkół nr 6 w Rybniku.

O wszelkich zawieszeniach zajęć informowane jest Kuratorium Oświaty (nadzór pedagogiczny).

Jak dowiadujemy się w magistracie, na chwilę obecną dyrektorzy zmagają się z zapewnieniem przede wszystkim bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W przypadku pojawienia się zagrożenia zarażeniem wirusem COVID-19, będąc w kontakcie z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, zgodnie z procedurami, organizują funkcjonowanie placówek lub nauczanie zdalne.

- Należy zwrócić uwagę, że zagrożenie lub zachorowania spowodowane COVID-19 nie są jedynymi przyczynami nieobecności pracowników szkół i przedszkoli, ponieważ sezon jesienny sprzyja powstawaniu innych chorób m. in. układu oddechowego – dodaje Anna Kolenda.

Jeżeli chodzi o decyzyjność w sprawie postępowania w przypadku pozytywnego wyniku w danej placówce to pracownicy Sanepidu decydują, jakie działania powinna podjąć dyrekcja szkoły, na skutek pojawienia się przypadków zakażenia zarówno pracowników jak i dzieci/uczniów placówki oświatowej.

Oceń publikację: + 1 + 36 - 1 - 58

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~6Cas4ju. 2020-10-21 16:44:30

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  7 13
 • ~pprywatne 2020-10-21 18:45:39

  Covid-19, można poczytać: https://www.naturalnews.com/2020-10-20-covid-19-isnt-a-pandemic-plan-its-an-extermination-plan-for-humanity.html

  11 28
 • ~Macik765 2020-10-21 20:20:53

  ~pprywatne xD srogie brednie...

  16 9
 • ~Franek7 2020-10-21 21:31:00

  A ja tam wierzę premierowi Morawieckiego, że wirusa już faktycznie pokonaliśmy i nie trzeba się go bać. Wierze też byłemu ministrowi Szumowskiemu, że maseczki nic nie dają i niewiadoma po co ludzie je noszą...Rząd ma wszystko pod kontrolą...

  26 26
 • ~corona 2020-10-21 23:33:52

  Franek7 a ja wierzę że opozycja z kolan już
  nie wstanie.

  16 27
 • ~mokujin 2020-10-22 03:12:15

  Ten link do "natural news" pełen jest "medical fascism", "weaponized lockdowns" (ponieważ chyba podczas lockdownu chodniki, hydranty i słupy wysuwają z siebie CKMy jak Transformersy) - na 100% autor tekstu uważa że zrzucenie wagi/ograniczenie cukru/alkoholu to też jest "medical fascism", do tego już przewiduje że w szczepionkach będzie znajdował się COVID-21, który wybije ludzkość - słabo, mógł autor, szanowny Mike Adams wrzucić tu na przykład żelkowe dinozaury. Albo nowe stoliki z Ikei. Ale na początku ma sprytny chwyt mówiący że już rok temu mówił o COVID ale dopiero teraz jego "wykład" został upubliczniony.

  Zastanawia mnie tylko dlaczego pprywatne wrzucił normalnie linka do "ocenionej przez grono ekspertów publikacji" a nie powiedział czegoś w stylu: "wystarczy w internecie poszukać, wyłączyć telewizję, skojarzyć fakty, włączyć samodzielne myślenie" i nie kazał się domyślić o który "artykuł" mu chodziło. Na pewno żydowskojaszczurska dywersja, nie ze mną i moim aluminiowym czepkiem te numery.

  Niżej w artykule są odnośniki do wykładów twierdzących że technologia podróży szybszych od światła to powszechność wśród Obcych. I że Ziemia leży na skrzyżowaniu szlaków w Drodze Mlecznej. I że Obcy, mimo swojej technologii podróży szybszych od światła, obserwują ludzi od kiedy zaczęli próby atomowe, ponieważ, dla Obcych, dla których powtarzam, technologia podróży szybszych od światła jest powszechna, uważają Ziemię za niesamowicie cenną nieruchomość w Kosmosie. I to oni kazali globalistom takim jak Bill Gates opracować plan eksterminacji populacji.

  Ludziom naprawdę brakuje magii w życiu. Gdzie jest Tolkien, Lem albo Pratchett gdy są potrzebni.

  Nie wiem czy o to Ci chodziło pprywatne ale jak widać jestem wysoko nad wrażeniem.

  7 2
 • ~77Monia 2020-10-22 04:05:01

  ~mokujin Ten artykuł wstawiony przez prywatnego trochę jest przesadzony, ale powiem Ci, że jest tam bardzo dużo prawdy. Co powiesz na to:
  https://www.youtube.com/watch?v=WDuzRLr4VVc
  albo
  https://www.youtube.com/watch?v=MCyotLtzmLg

  4 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1052