zamknij

Wiadomości

Zakończył się IV etap remontu ul. Rudzkiej. Pozostały jeszcze ponad 2 km

2018-05-25, Autor: bf, źródło: UM Rybnik

To koniec remontu IV etapu remontu ul. Rudzkiej. Gotowych jest już ponad 7 kilometrów tej drogi. Do remontu pozostało nieco ponad 2 km.

Reklama

Przypomnijmy, IV etap remontu ul. Rudzkiej rozpoczął się w sierpniu ubiegłego roku. Kierowcy musieli przyzwyczaić się do utrudnień rozpoczynających się przed groblą pomiędzy zbiornikami wodnymi a dzielnicą Chwałęcice. >>Utrudnienia również na ul. Rudzkiej. Rozpoczął się IV etap przebudowy<<

Nie obyło się też bez kontrowersji. Kierowcy narzekali na kiepską organizację ruchu powodującą paraliż komunikacyjny w tym rejonie Rybnika. Nie bez winy byli sami kierowcy >>Dantejskie sceny na ul. Rudzkiej. Robotnicy blokują ruch, a kierowcy ignorują światła (wideo)<<

Przebudowa drogi obejmowała m.in. nawierzchnię jezdni, chodniki i ścieżkę rowerową, zatoki autobusowe, oznakowanie poziome, a także kanalizację deszczową, oświetlenie uliczne i przebudowę sieci teletechnicznej i szerokopasmowej.

Oceń publikację: + 1 + 31 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~foka 2018-05-25 14:35:08

  "Pozostały jeszcze ponad 2 km" - pozostały chyba najtrudniejsze dla kierowców 2 kilometry, od oczyszczalni do pierwszej grobli nad zalewem.
  W tym jedno skrzyżowanie i jedno rondo.Ciekawe jak tam będzie z organizacją

  43 1
 • ~mieszkaniec Ry-K 2018-05-25 14:37:34

  Dlaczego pieszy ma chodzić między rowerzystami i samochodami. Idą z dzieckiem czy psem trzeba podwójnie uważać i na auta i rowery.
  Nie można było inaczej wyznaczyć pasy dla pieszych i rowerzystów?

  70 21
 • ~common 2018-05-25 14:48:02

  Kto zdecydował że pieszy (w większości rodzice z dziećmi) mają chodzić pomiędzy rowerzystami a drogą??

  63 11
 • ~minowa 2018-05-25 15:31:24

  Kiedyś pytałem, dlaczego na wyremontowanej ul. Wodzisławskiej barierki na chodnikach zamocowane są nie od strony jezdni tylko od strony rowu ? Kogo mają chronić ?

  39 4
 • ~Kwinto 2018-05-25 18:35:35

  Bo przykładowo dziecko jadące na rowerze jest trudniej kontrolować niż dziecko idące pieszo. Idąc bliżej drogi bierzesz dziecko za rękę i jest bezpieczne, aczkolwiek dzisiaj tam jechałem i brakuje jakiś fajnych małych płotków odgradzających całość od jezdni. Nie mogę się doczekać remontu tych 2km, wtedy już będzie można ciąć na dwóch kółkach asfaltem od rynku do Stodół.

  27 12
 • ~Marcin Magoń 2018-05-25 23:31:36

  Pewnie dlatego tak sa ulozone pasy dla rowerzystow I pieszych, bo jest to glownie trasa rowerowa. W zdecydowane wiekszosci spotkac tam mozna rowerzystow a nie pieszych. Gdyby bylo odwrotnie rowerzysta wracajacy z zalewu musialby jechac przy drodze a Wszyscy wiemy jak trudno jest kontrolowac dziecko na rowerze, jeszcze na tak obleganej w weekendy trasie, tak jak ktos pisal wczesniej bedac pieszym mozna przez ten czas przejscia przez most wziasc dziecko za reke - bo rowerzysci potem jada sciezka lesna tuz przy zalewie.

  14 7
 • ~luklat 2018-05-26 13:45:10

  Trudne chwile były na tej drodze, ale efekt końcowy jest najważniejszy. Oczywiście jak widać wszystkich się nie uszczęśliwi i nie zadowoli. Ten odcinek ul. Rudzkiej bardzo ładnie komponuje się z plenerem. Jestem bardzo zadowolony.

  10 2
 • ~Dador 2018-05-26 16:24:26

  Z moich obserwacji, jako kierowcy. Wpusty uliczne na nowym odcinku już opadają a wraz z nimi krawężniki. Liczę na to, że miasto wyegzekwuje od wykonawcy poprawki. Druga sprawa, skrzyżowanie z ul. Czecha. Pomimo wymiany nawierzchni, droga dalej się koleinuje. Czy to wina warstwy ścieralnej, tak słabej jakościowo, czy też warstwy wiążącej i podbudowy? Widać było, że wykonano odwierty kontrolne, zatem gdzie wnioski z badań i wdrożenie planu naprawczego? Kto przymyka oko na takie fuszerki?

  11 3
 • ~kedwa 2018-05-26 22:38:04

  Dador - nawierzchnia na Czecha będzie ponownie wymieniana w ramach gwarancji. Na tym odcinku zastosowano nawierzchnię o większej szorstkosci- jak widać nie wyszło.
  Minowa- barierki na ul. Wodzislawskiej mają chronić pieszych przed spadnieciem w skarpie. Te barierki nawet gdybyś były od strony jezdni nie zatrzymalyby samochodu, od tego są bariery ochronne A nie barierki wygradzajace pieszych.

  3 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 330