zamknij

Wiadomości

Zajęcia dla dzieci i młodzieży zostaną przywrócone. Nieobecności będą usprawiedliwione

2017-01-11, Autor: bf

Jak informuje rybnicki magiastrat, w czwartek i piątek (12-13 stycznia) zostaną przywrócione zajęcia w szkołach i przedszkolach. Decyzja ta zapadła wskutek poprawiajacej się stopniowo jakości powietrza. Dodatkowo prognozuje się wzrost prędkości wiatru.

Reklama

Przypomnijmy, w miniony poniedziałek prezydent Rybnika Piotr Kuczera wyraził zgodę na zawieszenie zajęć w placówkach szkolnych i przedszkolnych. Dzieci oraz młodzież miała więc dwa dni wolne od nauki. >>Smog w Rybniku: we wtorek i środę odwołane lekcje w szkołach<<

Jak informuje Agnieszka Skupień z rybnickiego magistratu, zajęcia zostaną przywrócone jutro. - Dopuszczalne normy stężenia zanieczyszczeń powietrza wciąż jednak są w Rybniku mocno przekroczone, dlatego jeśli rodzice zdecydują o dalszym nieposyłaniu swoich dzieci do szkoły ze względu na smog, będzie to nieobecność usprawiedliwiona na podstawie wewnętrznych procedur określonych w statucie każdej placówki – wyjaśnia.

W czasie dwóch dni zawieszonych zajęć placówki oświatowe zorganizowały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci, którym rodzice nie mogli w tym czasie zapewnić opieki. Z tej możliwości skorzystało 5 procent z 20 tys. wszystkich uczniów rybnickich szkół i przedszkoli.

Oceń publikację: + 1 + 64 - 1 - 19

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~panoczek 2017-01-11 12:33:04

  Uważam, że cała ta akcja z odwołaniem zajęć, nawet jeśli pod niektórymi względami była absurdalna, to dała do myślenia innym miastom i ogólnie pokazała, że nasz prezydent coś chociaż zrobił. Żadne miasto w całej Polsce nie zdecydowało się na jakiekolwiek kroki. Tylko u nas jeździ eko patrol i odwołuje się lekcje. I bardzo dobrze. Co innego może zrobić prezydent bez zgody swoich przełożonych?

 • ~ada24 2017-01-11 15:27:31

  Bardzo rozsądnego i odważnego mamy prezydenta. Ma swoje zdanie i nie liczy się z tym "co robią inni" Podjął decyzję samodzielnie ( notabene bardzo słuszną) i chwała mu za to. Oby więcej takich ludzi. Sam niewiele może zdziałać w dziedzinie smogu bo to wymaga systemowych działań w skali regionu i kraju.

  55 19
 • ~bob 2017-01-11 16:37:48

  Cała ta akcja zamiast pomóc to chyba jeszcze bardziej zaszkodziła naszej kochanej młodzieży bo gdyby byli w szkołach ryzyko wdychania "świeżego luftu"była by w momencie drogi do szkoły a tak zajęć nie było to co mieli robić poszli w miasto dychać tym "świeżym " luftem :)

  32 48
 • ~Roksana Zieleń 2017-01-11 19:01:54

  BOB - tutaj sie nie zgodzę. Bo kto ma trochę oleju w głowie siedział w domu bo wdychac takie świństwo nikomu nie sprawia przyjemności. Sama korzystałam z tego "wolnego" i jakoś po mieście nie chodziłam bez wyższej koniecznosci ;-).
  Takze zdania są podzielone ;-)

  32 9
 • ~Arteks 2017-01-11 20:10:31

  To był świetny pomysł ekipy Kuczery! Pierwszy raz smrodziuchy z domów musiały same tłumaczyć swojemu potomstwu dlaczego te nie mogą iść do przedszkola czy szkoły i jak bardzo to co się działo w powietrzu w pnd i wt jest szkodliwe dla ich zdrowia. Starsze dzieci które będą musiały odrabiać tę zaległość, nie dadzą sobie wcisnąć kitu, że rodziców nie stać - skoro widzą na co dzień na jakim poziomie żyje się w domu. Moim zdaniem prezydent ma prawo do różnych działań restrykcyjnych i powinien je wykorzystywać maksymalnie. Tego oczekują od niego mieszkańcy którzy mają już dość tego smrodu - wynikającego w największej mierze z pazerności i głupoty części społeczeństwa.

  32 14

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1090