zamknij

Wiadomości

Zabawa z ogniem przyniosła 80 tys. złotych strat (wideo)

2020-03-17, Autor: bf

Strażacy apelują, niektórzy nie słuchają. Wczoraj przy ul. Rajskiej w Boguszowicach płonęła trawa. Ogień rozprzestrzenił się na teren hurtowni budowlanej. Zapaliły się materiały, blaszana kotłownia i elewacja budynku. Straty wynoszą około 80 tys. złotych.

Reklama

„Nie wypalaj traw” - ten apel co roku o tej porze przypominają strażacy w całej Polsce, w Rybniku również. Mimo to zawsze znajdzie się ktoś, kto za nic ma słowa strażaków.

Wczoraj po godzinie 17.00 w wyniku pożaru trawy doszło do zapalenia się materiałów budowlanych w hurtowni przy ul. Rajskiej.

- Doszło do spalenia materiałów, blaszanej kotłowni zasilającej w ciepło hurtownię i ocieplenie ściany budynku. Straty oszacowano na około 80 tys. złotych – mówi nam . bryg. Bogusław Łabędzki, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Rybniku.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania zakończyły się około godziny 20.00.

- Prawdopodobnie mieliśmy do czynienia z podpaleniem – dodaje Bogusław Łabędzki.

To nie jedyne zdarzenie związane z wypalaniem traw. Czytelnik informuje nas, że wczoraj przed godziną 21.00 przy ul. Śląskiej (w pobliżu linii kolejowej) paliła się łąka. Zobaczcie wideo:

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~sympatykrybnika 2020-03-17 14:52:46

  Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny m. in. z uwagi na brak kontroli nad błyskawicznie rozprzestrzeniającym się ogniem. Policja podkreśla, że ryzyko jest natomiast ogromne. Wzniecony pożar zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta. Konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby wypalające trawy.
  Wypalanie traw jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5000 zł.
  Z kodeksu karnego wynika, że wypalanie traw, które skończy się pożarem okolicznych zabudowań, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa wskazanych zdarzeń jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
  Dwa głosy z internetu:
  • „W związku z tragicznie niską świadomością ekologiczną naszych rodaków, kary za tego rodzaju przestępstwa powinny być nawet kilkukrotnie wyższe”;
  • „Eko terroryzm trwa w najlepsze”.

  14 6
 • ~neo_mavius 2020-03-18 12:45:44

  jo to robia dla was rybniczanie wypalam zło i morowe powietrze w rejonach ryzykownych trzymajcie kciuki wygram nierówną walke sam bez wsparcia

  1 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2667