Za nami V Rybnicki Półmaraton Księżycowy! „Dziś pokonałem swój dystans życia”

2014-06-29, Autor:
W Rybnickim Półmaratonie Księżycowym wzięło udział około tysiąca biegaczy. Mieli oni do pokonania dystans 21,097 km (trzy pętle). Wśród nich pojawili się m.in. członkowie Kabaretu Młodych Panów.

W sobotę 28 czerwca ulicami naszego miasta przebiegli uczestnicy piątej edycji Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego. Imprezę zdominowali Kenijczycy z grupy Benedek Team. Zwyciężył Charles Cheruiyot Toroitich w czasie 01:07:10. Drugi był Marcin Błaziński z Lublińca (01:07:23). Kolejne trzy miejsca zajęli reprezentanci Kenii – Elisha Kiprotich Sawe (01:08:37), Elias Kiptum Muindi (01:10:32) i Philemon Kipchilat (01:12:02). Najlepszy zawodnik z Rybnika – Tomasz Cieplak (01:20:17), uplasował się na osiemnastym miejscu. Tuż za nim był kolejny rybniczanin, Radosław Kasprzak (01:20:23). Obaj reprezentowali klub Chemika Rybnik.

Wśród kobiet wygrała przedstawicielka Kenii, Yadaa Consalater Chemtai w czasie 01:22:09. Wynik ten dał jej 24. miejsce w klasyfikacji Open. Najlepszą z rybniczanek okazała się Agata Pawtel (01:39:08 – 14. miejsce w klasyfikacji Kobiet, 190. miejsce w klasyfikacji Open).

Klasyfikację sztafet wygrała Luxtorpeda Czerwionka w składzie Łukasz Cichocki, Rafał Żak i Wojciech Korzusznik (01:22:36).

W Rybnickim Półmaratonie Księżycowym wzięli udział członkowie Kabaretu Młodych Panów. Cały dystans przebiegł Mateusz Banaszkiewicz, a po jednej pętli Bartosz Demczuk i Robert Korólczyk. – Mateusz od roku biega zawodowo. My z Bartkiem tylko od czasu do czasu – powiedział Korólczyk. Czwarty członek KMP, Łukasz Kaczmarczyk, był rezerwowym. – Łukasz, jak to w sobotę, gdzieś siedzi i czeka. Powiedział, że w razie kłopotów mamy do niego zadzwonić.

W półmaratonie wzięło udział sporo mieszkańców Rybnika, których w wielu przypadkach dopingowali znajomi lub rodzina: – Dziękuję moim przyjaciołom! Przyszli na trasę i dodawali mi otuchy. Gdy ich zobaczyłem, od razu biegło mi się lepiej – powiedział rybniczanin, Piotr Mikołajec.  W podobnym tonie wypowiadał się wspomniany Korólczyk: – Na trasie miałem kryzysy. Wtedy pomagali mi kibice i przestawałem się nad sobą rozczulać. Dziś pokonałem swój dystans życia! Modliłem się, żeby udało mi się przebiec tych 7 kilometrów. Nie interesował mnie czas, choć myślę, że nie był najgorszy.

W klasyfikacji sztafet Kabaret Młodych Panów zajął 18. miejsce (Banaszkiewicz po 7 kilometrze – 00:35:25, Korólczyk po 14 kilometrze – 01:16:13, Demczuk na mecie – 01:57:44). W klasyfikacji Open popularny „Banan” zajął 609. miejsce (01:57:34).

– Rybnicki półmaraton to super impreza. Fajnie, gdy się promuje to, co zdrowe i pozytywne – zakończył Korólczyk. Podobnego zdania byli pozostali uczestnicy biegu, których w tym roku zostało sklasyfikowanych 963.

Warto dodać, że wśród kibicujących byli m.in. członkowie Bractwa Ogniowego Spaleni, którzy swoimi pokazami w widowiskowy sposób urozmaicili imprezę.