zamknij

Biznes

Wysokie odszkodowanie

2008-07-08, Autor: 
Władze Rybnika dogadały się z poznańską firmą Hydrobudowa 9, która nie popisała się przy budowie kanalizacji sanitarnej w trzech dzielnicach.

Reklama

Z wysokiego odszkodowania

zadowolony jest prezydent

Adam Fudali. Fot. Archiwum.

Hydrobudowa 9
budowała kanalizację sanitarną w dzielnicach: Niedobczyce, Niewiadom i Paruszowiec – Piaski. Kiedy firma nie dotrzymała dwóch kolejnych terminów na przedstawienie „programu naprawczego” prezydent Adam Fudali 30 stycznia 2006 roku podjął decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Hydrobudową 9 (czytaj więcej).


Władze Rybnika wystąpiły o odszkodowanie w wysokości 11 milionów euro. Skończyło się na kwocie około 7 milionów euro: - Nie mogę powiedzieć dokładnej kwoty, gdyż jest to tajemnica handlowa – tłumaczy Adam Fudali. - W każdym bądź razie uważamy, że całe mediacje zakończyły się sukcesem dla naszego miasta – dodaje prezydent. Pieniądze z odszkodowanie zostaną przeznaczone na zmniejszenie deficytu miasta. Nie będą to środki na dalsze inwestycje.


Wcześniej za zerwanie kontraktów firma Hydrobudowa 9 zapłaciła wysokie odszkodowania miastom SzczecinWrocław.

 

ad

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
  • ~ziupo 2008-07-08
    10:49:58

    0 0

    A podobno mieliśmy nadwyżkę operacyjną przewyższającą dziurę w budżecie oraz dofinansować niektóre inwestycje. Wynosić miała ona 66 378 582 z kolei deficyt wyniósł 54 344 650. Gdy do tego dodam owe ~7mln to wyjdzie nam ~19-20mln na plus. Czy po dopełnieniu wszystkich obowiązków prawnych etc miasto powie Nam w końcu ile dokładnie wynosi odszkodowanie? Uważam, że to nie powinno być tajemnicą w stosunku do swoich mieszkańców (i wyborców).

  • ~Adamus 2008-07-09
    07:11:20

    0 0

    Jak dalej w naszym kraju o wyborze oferty decydować będzie kretyńskie kryteruim najniższej ceny a to często będziemy świadkami takich wydarzeń.

  • ~Adam Fudali 2008-07-10
    21:18:20

    0 0

    Przedstawiony przez "ziupo" sposób „łatania” dziury budżetowej pokazuje jak trudnym tematem jest kwestia finansów publicznych (pomijam już, że w informacji jest mowa o 7 mln euro, a nie złotych)...
    Nadwyżka operacyjna, a deficyt budżetu to dwa różne pojęcia. Nadwyżkę operacyjną stanowi wynik na działalności bieżącej (dochody bieżące minus wydatki bieżące). Przeznacza się ją na spłatę zadłużenia oraz w dalszej kolejności - na inwestycje i z tego względu jej poziom wyznacza stopień samodzielności finansowej miasta. Deficyt z kolei to faktyczny wynik budżetu, który wymaga pozyskania dodatkowych środków finansowych i powoduje wzrost zadłużenia.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.