zamknij

Wiadomości

Wybory do Senatu: Leszek Miller w Rybniku rekomendował kandydaturę Piotra Chmielowskiego

2014-09-03, Autor: bf
Rybnik gościł dzisiaj kolejnego polityka z pierwszych stron gazet. Z mieszkańcami naszego miasta spotkał się przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Leszek Miller. Rekomendował on posła Piotra Chmielowskiego, który startuje w wyborach uzupełniających do Senatu.

Reklama

Byli już m.in. Antoni Macierewicz, Jarosław Kaczyński, Janusz Korwin-MikkeJanusz Palikot. Nadszedł czas na kolejnego znanego przedstawiciela polskiej polityki – dzisiaj do Rybnika przyjechał Leszek Miller. - Jestem tutaj by rekomendować Piotra Chmielowskiego – naszego kandydata do Senatu. Jestem przekonany, że pan poseł jest świetnym kandydatem i parlamentarzystą, zna już funkcjonowanie Sejmu. Jest też specjalistą od problemów górnictwa czy ochrony zdrowia. Jeżeli powierzą Państwo panu Chmielowskiemu mandat senatora to na pewno wypełni go z kompetencją i godnością – powiedział lider SLD na rynku.

Głos zabrał poseł Chmielowski. - Chciałem podziękować panu premierowi za wsparcie mojej kampanii, którą prowadzę w powiecie rybnickim i mikołowskim. Zapewniam, że przeniosę te dobre fragmenty swojej pracy z Sejmu do Senatu. Na dzień dzisiejszy nie ma on przedstawicieli SLD, muszę przygotować miejsce tak, aby w następnym rozdaniu wyborczym wielu z nas tam się znalazło – wyjaśnił kandydat na senatora. Piotr Chmielowski dodał również, że w Senacie powinni znaleźć się najlepsi samorządowcy z całej Polski, a ich kompetencje mają się sprowadzać do podziału środków i spraw wewnątrz kraju. – Jednakże dzisiaj ten Senat zajmuje się wszystkim i niczym, ponieważ Sejm może odrzucić wszystko, co zaproponuje – powiedział.

Piotr Chmielowski odniósł się również do tego, co miało miejsce podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Leszczynach. Przypomnijmy: na wydarzenie zaproszeni byli: minister edukacji – Joanna Kluzik-Rostkowska oraz poseł Marek Krząkała. Poseł SLD nie otrzymał zaproszenia. - Nie może być tak, że posłowie z naszego regionu nie zostają przynajmniej poinformowani o tym fakcie. Ta sytuacja jest nie fair. Poinformowałem o całym tym zajściu Wojewódzkiego Kuratora Oświaty – zdradził kandydat na senatora.

Jak przyznał poseł Chmielowski, na co dzień przyjaźni się z Markiem Krząkałą. - Współpracujemy w polsko-niemieckiej grupie bilateralnej, jesteśmy zgranym duetem. Natomiast niezbyt cenię i doceniam jego działania jeżeli chodzi o nasz okręg. Mam tutaj obiekcje czy należy prowadzić kampanię wizerunkową wśród sześciolatków. Polityka weszła już do szkół. Ja bym się nigdy nie zgodził, by jakiś polityk miał wręczyć dziecku „tytę” – dodał nasz rozmówca.

Zdaniem Piotra Chmielowskiego zabrakło podczas tej kampanii wyborczej porządnej debaty, która byłaby w stanie odpowiedzieć na wiele pytań mieszkańców naszego regionu.

Leszek Miller spotka się jeszcze dzisiaj w Boguszowicach ze związkami górniczymi. - Chcę się zapytać jak przebiegają negocjacje z rządem, czy są postępy czy wprost przeciwnie. Z mojego punktu widzenia można pomóc górnictwu, a mianowicie zmniejszyć fiskalizm, który obarczony jest wysoką stawką VAT. Z tego, co mówią mi związkowcy, istnieje ponad 30 czynników które składają się na wysoki koszt wydobycia węgla – powiedział Leszek Miller.

Czy Waszym zdaniem polityka wkracza do naszych szkół? A może już dawno jest ona tam obecna?

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (16):
 • ~rybnikus 2014-09-03 14:40:40

  Po co wpuszczają do Rybnika komuchów czy innych zboczeńców a także tych dla których polskość to niernormalność?
  Przecież Rybnik to porządne miasto!

  0 1
 • ~obserwator444 2014-09-03 15:50:05

  @rybnikus - też nie rozumiem dlaczego wpuścili macierewicza i kaczyńskiego!

  15 0
 • ~Benq 2014-09-03 15:58:37

  ....Leszka Millera, koledzy Leszka Millera.... :D

  0 0
 • ~ 2014-09-03 16:07:09

  Leszek Miller dzisiaj na Rybnickim targowisku zrobił wielką furrorę, rozmawiał z kupującymi ale również sam robił zakupy, Polski Czosnek, Miód i oczywiście jabłka które rozdał później mieszkańcom. Mam nadzieję że pobije PiS i wkońcu nastąpi normalność.

  2 0
 • ~Benq 2014-09-03 16:32:29

  i jeszcze kiełbaskę u Rogośki kupił

  10 0
 • ~obserwathor 2014-09-03 16:53:25

  wyborczą

  9 0
 • ~Arteks 2014-09-03 17:45:37

  @rybnikus - trochę więcej szacunku, to były PREMIER RP, jedyny który obniżył podatki dla przedsiębiorców przez co zachęcił różnych inwestorów do inwestowania w Polsce.

  10 0
 • ~anna54 2014-09-03 17:49:40

  Też widziałam na targu Leszka Millera,całkiem miły i sympatyczny pan. I goryli miał mniej od Kaczyńskiego.


  7 0
 • ~rejdiol 2014-09-03 19:24:43

  Jestem w klasie maturalnej i dalej do końca nie rozumiem czemu na rozpoczęcie obecnego roku szkolnego do mojej szkoły została zaproszona pani I.Kloc, o ile sama się nie wkręciła. Według mnie szkoła to nie miejsce na kampanię wyborczą. Mimo tego nie wybieram się na wybory.

  25 0
 • ~Jan R. 2014-09-03 20:50:58

  Zastanawiam się dlaczego tacy ludzie jak Leszek Miller mogą swobodnie chodzić i pyszczyć głupoty, skoro od 1945 do 1989 roku zajeżdżali ten kraj pod dyktando Kremla. Paradoksem jest, że kremlowskie zasady wyznaje również tzw. "prawica" czyli PiS. Szkoda, że musimy dokonywać selekcji naturalnej w wyborach. Historia uczy, że są o wiele bardziej skuteczne metody eliminacji komunistycznych darmozjadów.

  0 2
 • ~Arteks 2014-09-03 21:29:14

  @Jan R. - gdyby zostawić utopijny system komunistyczny i spojrzeć na rozmach inwestycyjny po 1945 to był on bardzo spektakularny i wręcz szokujący... Cały przemysł rafineryjny, farmaceutyczny, energetyczny, okrętowy, cementowy, samochodowy - powstał prawie w całości od nowa po wojnie. Polska do 1939 roku wbrew temu co się z sentymentem o niej mówi to był kompletne zacofany kraj który poza węglem niczego nie eksportował... Zupełny zaścianek który został rozwinięty właśnie po wojnie. Znasz chociaż jedno nowe miasto w Polsce wybudowane w ostatnich 25 latach? A za komuny powstało multum różnych miasteczek czy miast prawie od nowa jak chociażby większość naszych sąsiadów - zresztą bardzo za komuny dowartościowywanych. Za czasów Millera zaproponowano system winietowy na autostradach - odrzucony przez POPiS i PSL, za jego czasów powstał rewelacyjny plan ekonomiczny Hausnera - również odrzucony dzięki nielojalnemu koalicjantowi... Za Millera zmniejszyło się bezrobocie mimo, że ludzie nie wyjeżdżali masowo na zachód, to Miller wreszcie ze swoją ekipą odniósł duże zasługi w negocjacjach związanych z wejściem do EU. Warto ludzi oceniać po czynach, a nie po ich poglądach bo chociaż mam z Millerem kompletnie różne poglądy to potrafię gościa docenić. Ale ty lubisz rzucać jadem, taki żmijowaty i w dodatku ciemny człowiek z ciebie.

  3 0
 • ~ 2014-09-04 03:08:03

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~cavallo 2014-09-04 07:04:36

  Chmielowski - został posłem z Ruchu Palikota, a teraz pajacuje z SLD. Stop kabociarzom! Powinien złożyć mandat bo reprezentuje w Sejmie nie tych, którzy na niego głosowali. Przy całym szacunku dla SLD...

  13 0
 • ~cavallo 2014-09-04 07:09:07

  Widzę, że i pan Kornel Pająk się wcisnął do gromadki... Szczuplutki... ;)

  6 0
 • ~hardmark 2014-09-04 21:05:06

  Leszek Miller - wysłał wspólnie z Kwaśniewskim polskich żołnierzy do Iraku, wynajął CIA tajne więzienia.Chmielowski - już chyba wie gdzie leży Rybnik bo jak był w TR to omijał Rybnik z daleka.

  4 0
 • ~Mark44 2014-09-05 11:55:22

  A ja będę głosował na P. Macieja Urbańczyka z KNP, co wniesie do polityki PO czy PiS ? - NIC? czemu obiecanek nie realizują jako posłowie? Co?! będą je realizować jako Senatorowie?. Mydlenie oczu i ściema Q!!!! Głosowanie na PO i PiS jak wiadomo, do dopchanie do sejmu jakieś miernoty !! Ludzie myślcie to nie boli !!!

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3592