Worek medali dla rybnickich lekkoatletów

2017-06-05, Autor:

W miniony weekend w Wapienicy odbyły się mistrzostwa województwa śląskiego seniorów i juniorów w lekkoatletyce, gdzie rybnickie kluby wywalczyły łącznie 20 medali.

W Wapienicy zawodnicy Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik zdobyli 12 medali. Dwukrotnym złotym medalistą w kategorii U-20 został trenowany przez Łukasz Mikę Oliwier Mutwil, który zwyciężył w biegu na 1500m /4.05.68min/ i 3000m /9.13.30min/, a Paweł Hajduk na tym samym dystansie był trzeci /9.26.99min/. Dawid Malina, który start na mistrzostwach potraktował treningowo (w środę startuje na 5000m w międzynarodowym mityngu w Łomży) pobiegł na krótszych dystansach zwyciężając w biegu na 1500m /3.55.89min/, a na 800m /1.58.66min/ był trzeci.. Natomiast w skoku w dal i trójskoku w kategorii U-20 Alicja Słomka zdobyła srebrne medale.

Cieszą wyniki powracającej do formy po komplikacjach zdrowotnych Julii Polak, która w biegu na 100m /12.11s/ i 200m /24.69s/ w kategorii U-18 zdobyła srebrne medale ulegając nieznacznie o rok starszej Magdalenie Stefanowicz z MKS Bytom, która na obu dystansach wypełniła minima na mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej. Natomiast wyniki Julii Polak predysponują ją do startu w Europejskich Igrzyskach Młodzieży U-17 w węgierskim Gyorze.

Ponadto w konkurencjach seniorskich w skoku w dal Piotr Kustra był trzeci /6.68m/, a Ewa Kucharska druga na 5000m /17.54.94min/.

Medal brązowy zdobyła również Klaudia Warmińska U-18 w biegu na 400m z nowym rekordem życiowym 58.80s.

W mistrzostwach województwa śląskiego zawodnicy sekcji lekkoatletycznej RMKS Rybnik wywalczyli 8 medali. Oto ich wyniki:
1. Katarzyna Szczyrba wywalczyła złoty medal w rzucie młotem 3kg wynikiem 47,14m,
2. Katarzyna Podwojska wywalczyła złoty medal w wieloboju młodziczek wynikiem 2297 pkt ustanowiła rekord życiowy,
3. Aleksandra Bednarek wywalczyła złoty medal w rzucie oszczepem 500g wynikiem 35,11m,
4. Natalia Maćkowiak wywalczyła srebrny medal w rzucie oszczepem 500g wynikiem 33,32m,
5. Michał Węgrzyk wywalczył dwa złote medale - jeden w pchnięciu kulą 5kg wynikiem 13,66m, a drugi w rzucie dyskiem 1,5kg wynikiem 46,71 w dwóch konkurencjach poprawił rekordy życiowe,
6. Dawid Skorupa wywalczył srebrny medal w rzucie młotem 7,26kg wynikiem 53,97m,
7. Kamil Kosowski wywalczył brązowy medal w skoku w dal i ustanowił rekord życiowy wynikiem 6,06m.

Dobry start zaliczył Aleksander Gembalczyk, który trenuje pod okiem Michała Sitarskiego (RMKS Rybnik), uzyskując w skoku w dal 7,13m.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0