WOPR Rybnik: obronili tytuł mistrzów Polski

2016-12-17, Autor:

Rybnicka drużyna ratownicza, reprezentując śląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, brała udział w VIII Zimowych Mistrzostwach Polski w Szczecinie.

Po raz piąty z rzędu drużynie ze Śląska udało się obronić tytuł drużynowego mistrza Polski, dodatkowo notując zwycięstwo w klasyfikacji kobiet i 3. miejsce wśród mężczyzn.

Śląski WOPR reprezentowali Anna Stefaniak, Julia Kaczmarczyk, Dorota Wencławek, Dominika Kuczera, Alicja Michalak, Jakub Pawlas, Tymoteusz Świecak i Vladislav Bannikov z WOPR Rybnik oraz drużyna WOPR Ruda Śląska.

Indywidualnie zawodnicy z Rybnika spisywali się bardzo dobrze. W indywidualnych konkurencjach medale zdobywali Dorota Wencławek (złoto w kategorii Juniorów Młodszych) i Vladislav Bannikov (brąz w kategorii Młodzik). Anna Stefaniak i Julia Kaczmarczyk po dobrych indywidualnych startach znalazły się w gronie dziesięciu najlepszych zawodniczek w klasyfikacji generalnej w kategorii Open. Pozostałe zawodniczki zostały sklasyfikowane w drugiej „dziesiątce”. Jakub Pawlas i Tymoteusz Świecak wśród najlepszych mężczyzn w kraju znaleźli się na dobrych miejscach (odpowiednio 10. i 12.).

Podczas mistrzostw odbyły się również sztafety, pierwszą było 4x50m z przeszkodami, gdzie dziewczęta zajęły 5. miejsce (Michalak, Wencławek, Stefaniak, Kaczmarczyk). Chłopcy zajęli 4. miejsce (Świecak). Kolejny był rzut liną i tylko parze Pawlas - Bannikov udało się ukończyć tę konkurencję, zajmując 8. miejsce. Na koniec pierwszego dnia zawodów odbyła się rywalizacja w sztafecie 4x25 holowanie manekina. Ppierwszy skład dziewcząt zajął 2. miejsce (w składzie z Julią Kaczmarczyk), drugi skład zajął 4. miejsce (Wencławek, Stefaniak i Michalak), a chłopcy zakończyli rywalizację na 4. miejscu (Pawlas, Świecak). Ostatnia konkurencja zawodów to sztafeta 4x50m z pasem. Dziewczyny zajęły w niej 5. miejsce (Kaczmarczyk, Wencławek, Michalak, Stefaniak). Pawlas i Świecak zasilali skład sztafety męskiej śląskiego WOPR-u , która stanęła na najniższym stopniu podium.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0