zamknij

Biznes

Właściciele Face 2 Face: przechodzimy do ofensywy

2021-04-02, Autor: ww

Wczoraj właściciele zamkniętego klubu Face 2 Face w Rybniku poinformowali o kolejnym postępowaniu, jakie przeciwko nim wszczął Sanepid. Zapowiedzieli, że przechodzą do ofensywy i to teraz oni będą nękać urzędników telefonami i pismami o udostępnienie informacji publicznej.

Reklama

- Dotychczasowe kary to mało. Dostaliśmy pismo z Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarno-Epidemiologicznego w Katowicach o wszczęciu kolejnego postępowania administracyjnego w sprawie niewpuszczenia inspektorów na kontrolę – poinformowała podczas spotkania na żywo z internautami Sandra Konieczny z Face 2 Face.

Drugi z właścicieli klubu – Marcin Koza nie krył irytacji i zapowiedział:

- Stwierdziliśmy, że skończyło się miłe i przyjemne wysyłanie informacji i tłumaczenia się. Będziemy im uprzykrzać życie i masowo wysyłać zapytania o udostępnienia informacji publicznej. Zasypiemy ich pytaniami skoro tak się nudzą. Może Wy zapytacie sanepid o różne rzeczy?

Sandra Konieczny stwierdziła, że przestała wierzyć w dobrą wolę urzędników.

- To czas, w którym przestaliśmy wierzyć w to, że ktoś z sanepidu chce pomóc, jest za nami i tylko wykonuje swoje rozkazy. To co robi sanepid, to absurd i cyrk – uważa właścicielka Face 2 Face.

Dostało się również prezydentowi Rybnika – Piotrowi Kuczerze.

- Prezydent się pochwalił, że będzie walczyć, by pomóc. 17 marca pytaliśmy o pomoc dla przedsiębiorców i do chwili obecnej nie otrzymaliśmy odpowiedzi, mimo że minął ustawowy termin 14 dni, by ustosunkować się i udzielić informacji publicznej – powiedział Marcin Koza.

Właściciele Face 2 Face zapowiadają, że nie złożą broni i będą walczyć o swoje interesy. Zamierzają też pomagać innym przedsiębiorcom, którzy chcą działać pomimo obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Przewidują, że lockdown potrwa co najmniej do połowy roku. 10 kwietnia wybierają się do Warszawy, gdzie będą protestować na Placu Piłsudskiego.

Oceń publikację: + 1 + 866 - 1 - 260

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (90):
 • ~ 2021-04-02
  10:43:22

  Zabrać koncesję i przestaną " mądrować" a ten niby przedsiębiorca ich podpuszcza a oni to " łykają"

 • ~adam.duda.rybnik 2021-04-02
  11:13:06

  Gdy otwarto ponownie Face2Face to podziwiałem właścicieli lokalu i trzymałem za nich kciuki. Z przykrością stwierdzam, że z czasem bardzo się zawiodłem na Pani Sandrze i Panu Marcinie. Czy wy naprawdę macie ludzi za idiotów? Obwiniacie w kółko wszystkich, że nikt wam nie chce pomóc, (inne przedsiębiorcy, prezydent Rybnika itd.) w tzw. "międzyczasie" uprawiacie żebractwo internetowe itd.

  A teraz z premedytacją namawiacie innych do sparaliżowania pracy sanepidu, gdzie normalnie jest bardzo ciężko się dodzwonić. A ciągle wiele osób bez kontaktu z sanepidem nie może liczyć na zdjęcie kwarantanny/izolacji. Będziecie zadowoleni z tego, że inni będą dłużej uwięzieni w domach, jeśli Wy sparaliżujecie dostęp telefoniczny do sanepidu? Nie utrudnicie życie urzędnikom, tylko innym ludziom. Ale widocznie wam to ciężko zrozumieć, skoro widzicie tylko czubek własnego nosa.

  Bardzo trzymałem za was kciuki, ale ostatnimi zachowaniami dajecie do zrozumienia głównie to, że jesteście niewiele wartymi ludźmi. Po prostu zachowujecie się żałośnie. A naprawdę można było was na początku podziwiać. Dziś mi po prostu jest wstyd za takich ludzi.

 • ~Abisall 2021-04-02
  11:17:16

  "Będziemy im uprzykrzać życie i masowo wysyłać zapytania o udostępnienia informacji publicznej. Zasypiemy ich pytaniami skoro tak się nudzą. Może Wy zapytacie sanepid o różne rzeczy?"
  Ja, yhmm - na pewno tym urzędnikowi uprzykrzycie życie
  Urzędnik pracuje od-do, jak go zawalisz bzdurną robotą w postaci odpowiedzi na kretyńskie zapytania, to ci którzy mają faktycznie coś do załatwienia w danym urzędzie będą czekać jeszcze dłużej. Bo państwo byznesmeny ido na wojne

 • ~adam.duda.rybnik 2021-04-02
  11:29:03

  @Abisall - dokładnie jest tak jak piszesz. Urzędnik pracuje w konkretnych godzinach, dla niego jest obojętne od kogo w tym czasie odbierze telefony. Miną godziny pracy i pójdzie do domu.

  Szkoda, że "biznesmeni" typu Pani Sandra i Pan Marcin nie rozumieją, że masowe nękanie telefonami urzędników spowoduje to, że osoby potrzebujące pilnego kontaktu z sanepidem będą mieli pod górkę. Np. niektórym się przez to przedłuży kwarantanna/izolacja.

  Ewidentnie widać, że Ci "biznesmeni" z Face2Face mają zwykłych ludzi w głębokim ... poważaniu. Naprawdę oni liczą na to, że po kolejnym takim imbecylizmie, ludzie będą ich chętnie wspierać? Pani Sandra i Pan Marcin pokazują coraz bardziej, że są parą egoistów i nikim więcej. Niestety stwierdzam to z wielką przykrością, gdyż na początku kibicowałem im i trzymałem za nich kciuki.

 • ~stam55 2021-04-02
  11:42:45

  hmm,cała gladiatorka zacznie pisać listy,ciekawe czy potrafią,sądzę że instytucje będą miały niezły ubaw czytając te wypociny,przegrali z kretesem.

 • ~mewa74 2021-04-02
  11:58:22

  98 15

  "pięknym za nadobne"... i tak bez końca jedni drugim. Bez sensu.

 • ~Marcin Kuczera 2021-04-02
  12:13:58

  84 78

  @~adam.duda.rybnik - do sanepidu ciężko się dodzwonić, bo oni poprostu nie odbierają telefonów. Często żadnego. Bynajmniej nie dlatego że wszyscy siedzą na słuchawkach i już nie ma więcej wolnych lini..

 • ~Fenrir 2021-04-02
  12:18:19

  Działania policji w kwestii tego klubu przypominają miłe Jarosławowi Karłowatemu lata komuny gdy ZOMO ganiało, pałowało i gazowało ludzi podczas gdy on jako czołowy antykomunista smacznie spał w willi podarowanej przez czerwonych Kaczyńskim za to że dzielnie walczyli z komuną :-D
  Niezależnie od powyższego chyba nikt rozsądny nie wierzy że ta dwójka to prawdziwi właściciele lokalu. Podobnie w Rydułtowach właścicielem Warki podobno jest/był (nie mam aktualnego info) jakiś gołodupiec ex-pracownik hipermarketu.

 • ~Marcin Kuczera 2021-04-02
  12:20:31

  76 74

  @~adam.duda.rybnik - i jeszcze jedno. To nie jest tak, że po urzędnikach to spłynie. Istnieje coś takiego jak KPA (kodeks postępowania administracyjnego) - strasznie wnerwiające od strony petenta (chciało by się rzecz klienta, ale to by trzeba administracyjne mózgi przeorać).

  Tyle, że owe KPA - to broń obusieczna. Jako petent też masz swoje prawa a urzędnik obowiązki. Przy zapytaniu w trybie dostępu do informacji publicznej są konkretne terminy na odpowiedź, a pytania mogą być różne, wymagające np wyciągnięcia danych za ostatnie 5 lat, zestawienie ich i odpowiednie zaprezentowanie (np jak kształtowały się wydaki na węgiel w budynku rybnickiego sanepidu w przeciągu ostatnich 5 lat z rozbiciem miesięcznym).

  Terminy w urzędach są święte. Zawsze mogą odpowiedzieć że "ze względu na skomplikowany charakter sprawy ble ble ble, przedłużamy termin rozpatrzenia" - ale muszą takie pismo wystosować.
  Jak nie przyjdzie odpowiedź, to jest coś takiego jak skarga na bezczynność, skarka na przewłokę itp. I to się składa do Sądu Administracyjnego - dlatego urzędnicy wyjątkowo się tego boją, bo to ma swoje konsekwencje..

  Ergo - tak jak urzędy potrafią paraliżować firmy, tak również firmy są w stanie sparaliżować urzędy. Jak się skrzykną oczywiście.
  W IT takie coś nazywa się DDoS.

 • ~Abisall 2021-04-02
  12:37:43

  59 22

  @~Marcin Kuczera
  Ależ urzędnik pewnie bardzo chętnie się tym zajmie bo to robota gdzie nie musi nic innego zrobić jak wyciągnąć jakieś dane i je udostępnić.
  Zacznie sobie o 7:15 - skończy np o 13 a do 15 zacnie obsługiwać resztę spraw, takich gdzie musi weryfikować informacje, podejmować decyzje, kierować na kontrole, zwalniać z kwarantanny.
  Pan Koza i reszta swoje dostanie za to pan Kuczera na to żeby mu wydali zezwolenie poczeka zamiast 7 dni - 14.

 • ~adam.duda.rybnik 2021-04-02
  12:56:30

  Dla porównania: właściciel InoWino od wielu miesięcy nie może prowadzić normalnej działalności gospodarczej. Co gorsza, na dłuższy czas wtopił kasę po tym, gdy doszło do zawalenia części Świerklańca. Sytuacja nie do pozazdroszczenia.

  Czy właściciel InoWino publicznie wylewa swoje żale za to co go spotkało? Czy próbuje "żebrać" przez internet? Czy atakuje wszystkich wokół (w tym innych przedsiębiorców) i próbuje z siebie robić męczennika? Osobiście o tym nie słyszałem. Co więcej, na rybnik.com.pl postanowił powiedzieć coś takiego: "Cieszymy się, że żyjemy i że jesteśmy zdrowi. Oczywiście szkoda zainwestowanych w Świerklańcu pieniędzy i wykonanej pracy. Pieniądze nie są jednak najważniejsze, jakoś damy sobie radę".

  Czy Pan Paweł Nowak z InoWino wyładował swój gniew na innych, choć znajduje się w bardzo trudnej sytuacji? Jak na jego tle prezentują się Pani Sandra i Pan Marcin z Face2Face, którzy w porównaniu z Panem Pawłem wyglądają na wyrachowany duet egoistów?

  W przypadku Pana Pawła mamy do czynienia z prawdziwym biznesmenem, a Ci od Face2Face to klasyczni "biznesmeni".

  Owszem, sytuacja wielu przedsiębiorców jest bardzo trudna (często dramatyczna), ale to nie oznacza, że należy z ludzi robić idiotów, co od pewnego czasu robią Pani Sandra i Pan Marcin. Można - a wręcz należy - walczyć z przeciwnościami losu, ale należy to robić z klasą i godnie, co czyni chociażby Pan Paweł.

  Właściciele Face2Face za bardzo się zapędzili i są gotów utrudniać życie komu tylko się da, w tym zwykłym ludziom, którzy przez nich będą mieli jeszcze trudniej dodzwonić się do sanepidu w pilnych sprawach. Ludzie Was powszechnie podziwiali, a teraz powszechnie wyrażają się o Was z pogardą. Sami na to sobie zapracowaliście.

 • ~Marcin Kuczera 2021-04-02
  13:35:21

  32 53

  @Abisall
  I tak i nie. Bo będą dostawali joby z góry, że są skargi do wyższej instancji i np wojewoda się pieni...
  To, że nie będą chodzili na te zlecane kontrole, to będzie akurat pozytywny efekt uboczny.

 • ~Marcin Kuczera 2021-04-02
  13:36:31

  46 91

  A tak przy okazji pozdrawiam pracowników sanepidu i innych urzędników, dzięki za minusowanie ! :)
  Świadomość braku bezkarności boli, prawda ?

 • ~adam.duda.rybnik 2021-04-02
  14:22:36

  94 24

  @Marcin Kuczera - pracownicy sanepidu i inni urzędnicy nie mają czasu minusować twoich komentarzy, gdyż nie potrafią odpędzić się od tel. wykonywanych przez właścicieli Face2Face oraz ich równie egoistycznych kolegów "biznesmenów". Hehe :)

  A tak w ogóle to już większość urzędników dziś o tym czasie nie pracuje. Ale oczywiście masz prawo czuć się "dowartościowany" minusami od urzędników i pracowników sanepidu.

 • ~Marcin Kuczera 2021-04-02
  14:52:25

  40 52

  @adam.duda.rybnik
  Możesz pisać co chcesz, ale to, że telefonów nie odbierają w sanepidzie to niestety brutalna, zweryfikowana prawda.

 • ~Adas Poland 2021-04-02
  14:59:46

  85 10

  ostatnia wypowiedz w telewizji pani powiedziała zamyka ten lokal i wyjeżdża pani do niemiec cosz z panią jest nie tak

 • ~Franek7 2021-04-02
  15:09:20

  36 87

  Wstyd mi za to bezprawne państwo...

 • ~adamczykhenryk1 2021-04-02
  15:38:48

  48 44

  Rybnik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! która fala waz obudzi :)

 • ~Krus 2021-04-02
  15:40:13

  32 71

  ... widzę, że ewidentnie ktoś wynajął "klakierów"... lub komentarze w inny sposób są minusowane , czy plusowane...

 • ~lolol 2021-04-02
  18:07:56

  57 50

  ...zacznijmy od tego że państwo zamknęło im interes dając za to jakieś śmieszne grosze, tymczasem patola za nic nie robienie tylko stanie w kolejkach po zasiłki wychodzi na tym lepiej :/

  ...ja mam dość żerowania w tym kraju na ludziach co cokolwiek zarobią na ten kraj, politycy i pociotki przywłaszczają nieruchomości i kradną kasę w białych rękawiczka i niema za to kary, a ciebie obywatelu zaj#$ać podatkami i haruj aż zdechniesz, kto nas uczył takiego sk#$%ysyństwa ? rodzice? dziadkowie?

  ...po co była niepodległość ? Ci co stracili życie przecierają oczy ze zdumienia i nie dowierzają tam na górze co się teraz dzieje - żeby człowiek był takim ch**em do drugiego człowieka...

  ...tu na świecie możesz ukraść, zabić i być może Ci się upiecze, tu ludzi wyrolujesz, ale tam na górze na sądzie nie wyrolujesz nikogo i za wszystko zapłacisz !

 • ~artefaks 2021-04-02
  19:06:39

  22 51

  ... widzę, że ewidentnie ktoś wynajął "klakierów"... lub komentarze w inny sposób są minusowane , czy plusowane...
  @Krus. Dojna dobrze płaci i można się nieżle na tym obajtnąć.
  Broniąc cnót demokratycznych , musi Ci wystarczyć tylko Honor

 • ~rybnikus 2021-04-02
  20:41:30

  47 28

  Brawo, na ulice i zarażać w knajpach też a Arteks, znowu zawyje, że PIS i Kaczyński mordują Ślązaków.

 • ~uliczny_obserwator 2021-04-02
  21:16:18

  60 47

  Napiszę tylko raz i przede wszystkim do tych trolii z pisu.

  RTV EURO AGD - firma sprzedająca głównie sprzęt AGD i RTV, jest otwarta w galeriach pomimo tego, że mają zakaz. Uwaga, stwierdzili, że mając w ofercie kawę są sklepem spożywczym, więc mogą być otwarci.
  Czy sanepid, policja, prokuratura czy działacze pis się tym zajęli? Nie!
  Dlaczego? Bo wiedzą, że ta firma ma za sobą grupę prawników, która wyciągnie ich z tego. Dlatego właśnie znęcają się nad działalnościami takimi jak Puby, restauracje, dyskoteki itp.
  Wiedzą, że przedsiębiorca działający w pojedynkę nie ma prawników, nie ma możliwości obrony, więc jest ofiarą ich działań. Przywalić kary, zagrozić sądem i po sprawie.

  Zak i inne osoby, gdzie jest wasza władza w zderzeniu z RTV EURO AGD? Gdzie wasze prawo w stosunku do dużych firm które nie trzymają się obostrzeń? Tyle jesteście warci, zniszczyć małe podmioty, ale jak do walki staje większy, to chowacie ogon pod dupe!

 • ~marys76 2021-04-02
  21:20:06

  61 22

  Dupne Don Kichoty będą wojować pismami. Zapewne znów przycwaniaczą i poproszą o pomoc w formułowaniu treści tych pism i zarazem ogłoszą zrzutkę na znaczki pocztowe! ŻENUA !!!

 • ~kurier 2021-04-02
  22:35:13

  18 55

  Puby i kluby zamknięte a przed nami świąteczne biesiady, pijaństwo, świecenie koszyczków i tłok w kościołach.

 • ~rybnik52 2021-04-03
  02:27:04

  34 38

  Nie kijem go, to pałką. Daj mi człowieka, to znajdę na niego paragraf. Rząd wysyła policjantów/milicjantów i urzędników sanepidu by siłą i bezprawiem wymusili jego bezprawne rozporządzenia. Jeśli przedsiębiorcy nie otworzą swoich biznesów to zbankrutują. Rząd zamyka gospodarkę, szkoły , hoteliki , pensjonaty, odcina Polakom dostęp do leczenia. Warto popierać tych co walczą o swoje biznesy / knajpki, restauracje, pensjonaty i tak dalej. Propaganda telewizji i jazgot pisowskich trolli nie zamydlą nam oczu.

 • ~rybnik52 2021-04-03
  02:36:55

  41 31

  W Warszawie został zatrzymany przedsiębiorca Adrian Szymczyk, hotelarz z Karpacza, jest aktywnym uczestnikiem wielu protestów przeciwko wprowadzaniu sprzecznych z konstytucją ograniczeniom wolności obywatelskich. Chciał wziąć udział w kolejnym, organizowanym w Warszawie. Ledwie jednak wysiadł z samochodu został wylegitymowany i zatrzymany przez nieumundurowanych policjantów. W areszcie policyjnym był 48 godzin. Prokuratura skierowała wniosek o areszt . Sąd na rozprawie wniosek o areszt odrzucił. Telewizje TVP, Polsat i TVN o tym nie powiedzą. Będą tylko mówić o aresztowaniu Polaków na Białorusi. Czy chcecie takiej wolności ?

 • ~Franek7 2021-04-03
  06:59:25

  26 40

  Koniec PiSu bliski. Wstrzymajmy jeszcze trochę:

  Pracownia Kantar wykonała dla tygodnika „Polityka” sondaż, który badał preferencje wyborcze Polaków, jeżeli chodzi o wybory sejmowe, ale i również prezydenckie. Sprawdzone zostało, jaki wynik uzyskałyby partie polityczne, ale i kandydaci na Prezydenta RP z zeszłych wyborów, gdyby wybory odbyły się w tę niedzielę.

  Pierwsze miejsce w wyborach parlamentarnych ciągle zajmowałoby Prawo i Sprawiedliwość – wynik ugrupowania jest jednak zdecydowanie gorszy niż w 2019 r. (43,6 proc.), kiedy miejsce miały ostatnie wybory parlamentarne. W sondażu Kantar bowiem partię rządzącą wskazało jedynie 28 proc. respondentów.

  Drugie miejsce w sondażu otrzymała Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą głos oddałoby aż 25 proc. ankietowanych. To kolejny już sondaż, w którym partia katolickiego publicysty plasuje się na drugiej pozycji.

  Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Zieloni, Nowoczesna, Inicjatywa Polska) mogłaby liczyć jedynie na 17 proc. głosów.

  Na kolejnym miejscu znalazła sie Lewica (Nowa Lewica (dawne SLD), Wiosna, Lewica Razem) z wynikiem 10 proc.

  Poza wyżej wymienionymi partiami, do Sejmu swoich przedstawicieli wprowadziłaby Konfederacja – na to ugrupowanie swój głos zamierza oddać 8 proc. respondentów.

  Nie mogę się doczekać dnia kiedy obudzę się rano i nie będzie PiSu przy korycie...

 • ~Mael 2021-04-03
  07:30:19

  9 2

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~artefaks 2021-04-03
  09:52:38

  13 24

  Robiąc przedświąteczne zakupy zauważylem że nastąpiły ,,przejściowe trudności w zaopatrzeniu". Co szczególnie można zauważyć w grupie towarów luxusowych. Suweren który się naoglądał w qwizji informacji o ,,cudownych właściwościach soku z buraka". Zechciał samemu wypróbować tego dobra. Niestety Wuc nie przewidział takiego szturmu i załamał się cały system dostaw w King Schaisie ,na kolejny po polocokcie produkt którego zabrakło. Dla przypomnienia totalna opozycja wysadziła tu fabrykę polocokty
  Czyżby nasza władza dokonała kolejnego po szczepionkach eksperymentu na narodzie? W tym też się teraz okazało że to nie błąd systemu informatycznego jak twierdzono , ale ktoś (?) wsadził swój długi kłamliwy nos do algorytmów w systemie ( tak mówi min. Dworczyk)

 • ~ 2021-04-03
  09:58:11

  22 22

  @adam.duda.rybnik,
  Dlaczego inoWino siedzi cicho?
  A dlaczego mają krzyczeć skoro dostali 8 krotnie większa pomoc w ramach walki z COVID19 niż F2F (zresztą nie tylko inoWino dostała dużo większa pomoc niż F2F) co łatwo sprawdzić na SEDUP.
  Pytanie powinno brzmieć dlaczego F2F dostał tak mało: nie starali się o więcej czy im się nie należy?

 • ~artefaks 2021-04-03
  10:01:00

  15 25

  ~kurier 2021-04-02 22:35:13

  ,,Puby i kluby zamknięte a przed nami świąteczne biesiady, pijaństwo, świecenie koszyczków i tłok w kościołach "

  Na kalwaryjskich dróżkach wczoraj było gęsto. Tylko niesiony krzyż był jakiś cieniutki. Zapomniano że krzyż tu najważniejszy ? czyżby brakowało funduszy ?
  I milicja też jakoś nie pałowała , nie wystawiała mandatów i nie nawoływała ,, jest stan epidemii , prosimy się nie gromadzić "
  Bijąc kobiety i dzieci można być pewny że ci nie oddadzą. A przy ,,prawdziwych polakach " wychowanych w wartościach chrześcijańskich takiej pewności nie ma....

 • ~Franek7 2021-04-03
  10:04:31

  23 23

  Artefaks a ja zauważyłem, że ostatnio dystrybutory na stacjach benzynowych działają jeszcze lepiej. Jeszcze krócej nalewają paliwa za 200zl. Wszystko dzięki PiSowi...

 • ~artefaks 2021-04-03
  10:08:12

  11 26

  Informacja z ostatniej chwili. Sasiad kupił butelkę soku z buraka . Co prawda kiszonego. Ale nie ma co narzekać . Kiedy władza też kiśnie. Trzeba być zadowolony z tego co się ma .Golniemy za zdrowie jedynie słusznej i sprawiedliwej. Oczywiście przy zachowaniu zalecanego dystansu społecznego......

 • ~artefaks 2021-04-03
  10:12:19

  15 26

  ~euk_53 2021-04-02 10:43:22

  ,,Zabrać koncesję i przestaną " mądrować" a ten niby przedsiębiorca ich podpuszcza a oni to " łykają" ""

  Nieuk. Nic nikomu nigdy nie dałeś, A chcesz zabierać ?

 • ~artefaks 2021-04-03
  10:14:21

  8 25

  ~Franek7 2021-04-03 10:04:31

  Artefaks a ja zauważyłem, że ostatnio dystrybutory na stacjach benzynowych działają jeszcze lepiej. Jeszcze krócej nalewają paliwa za 200zl. Wszystko dzięki PiSowi...

  @Franek. Chwalmy naszego Pana. Bo wuc dobry dla nas jest...

 • ~Abisall 2021-04-03
  11:30:19

  12 19

  @~Wojciech Czajka
  "Za gastronomią idę ja powoli na dno tak samo jak wiele innych biznesów. " - to co, nie dostał Pan wsparcia w miejscu gdzie pan miał/ ma zarejestrowaną firmę? Gdzie to było, chyba w USA , prawda?
  Swego czasu w rozmowie był pan zadowolony z siebie że tak sprytnie pan zadziałał, że US nie ma jak się przyczepić.

 • ~artefaks 2021-04-03
  11:50:22

  13 23

  @Abisall. Człowiek się szczerze wypowiada o swoich problemach. A ty szukasz jakiś pozakulisowych spiskowych działań ? Co ma człowiek z zalegającymi balonami zrobić ? Sprzedać je jako kondomy ? Przecież antykoncepcja to jest grzech i to ciężki

 • ~Abisall 2021-04-03
  12:13:10

  12 8

  "A ty szukasz jakiś pozakulisowych spiskowych działań " - ależ skąd - ja jestem pełen współczucia. No może jedynie trochę zdziwiony i odrobinę zazdrosny - wszak Biden ogłosił tak gigantyczny program pomocowy gdzie ma wpompować 1,9 biliona $$ w gospodarkę.
  Gdzie do tych kwot naszej biednej Najjaśniejszej, gdzie raptem można liczyć na zapomogi w wysokości kilkudziesięciu procent z wykazanego dochodu w latach ubiegłych

 • ~artefaks 2021-04-03
  12:25:27

  8 22

  A niektórzy potrafią się doskonale obajtnąć i nie mając odpowiednich przychodów gromadzą majątek tak jakby rosło im na drożdzach.
  A i dla Torunia z każdej puli się grosz znajdzie. Dlatego nie dziw że zamierzają w najbliższym czasie wyciąć większość lasów :
  ,,zobacz kiedy wytna twoj las" jest mapka

 • ~Abisall 2021-04-03
  12:47:44

  9 9

  "A niektórzy potrafią się doskonale obajtnąć i nie mając odpowiednich przychodów gromadzą majątek tak jakby rosło im na drożdzach."
  Oj tam oj tam - czepiasz się.
  Za to nie pochwalisz zaradności polskiego wojska które miało wydać na kompasy 3,5 miliona złotych a potrafiło tak świetnie ogłosić przetarg że kupiła kompasy za niecałe 800 tysięcy zł.

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wojska-obrony-terytorialnej-kupily-kompasy-od-sprzedawcy-ogrodowych-grillow/7sk6nx6

 • ~artefaks 2021-04-03
  13:11:16

  5 18

  @Abisall. Wszystko się zgadza. Tylko to nie była sama armia , ale zabawka antka WOT

 • ~Abisall 2021-04-03
  13:32:12

  6 5

  "Tylko to nie była sama armia " - nie nie nie - przetarg ogłosiła elitarna jednostka wojskowa Nil

 • ~Abisall 2021-04-03
  13:43:13

  15 2

  "na co posiadam stosowne dowody wpłaty od początku istnienia mojej firmy . Moja pracownia działa jako startup w oparciu o nadane numery KRS i NIP w polskich urzędach co ma swoje przełożenie w podatkach" Więc jestem pełen uznania ,cieszę się że wywiązuje się pan ze zobowiązań podatkowych i skoro nie otrzymał pan stosownego wsparcia to szczerze współczuję - może warto w takim razie skonsultować się z doradcą? Jest w Rybniku kilku którzy doskonale poprowadzili tego typu procedury dla swoich klientów i otrzymali oni wsparcie pozwalające na przetrwanie okresu zamknięcia.

 • ~ 2021-04-03
  17:18:58

  9 2

  @uliczny_obserwator,
  no i co z tego ze są czynni?

  Od wielu miesięcy działa klub (żadna wielka sieć, po prostu jeden lokal) który prowadzi zajęcia fizyczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych i jakoś nikomu to nie przeszkadza. Wystarczy że ma odpowiedni wpis do PKD.

  Skoro wspomniany przez ciebie sklep ma wpis w PKD że prowadzi działalność spożywczą to może działać.

  Obie sytuacje są takie same. Nie rozumiem co cie dziwi.

 • ~rybnikus 2021-04-03
  19:19:56

  10 7

  ~Franek7, tak podali na soku z buraka, Kaczyński Arabom podniósł ceny ropy.

 • ~artefaks 2021-04-03
  19:56:18

  6 14

  Nareszcie pojawili się wyznafcy soku z buraka .Na zdrowie . Pozdrawiam serdecznie

 • ~rybnikus 2021-04-03
  20:23:22

  9 7

  ~artefaks dowiedz się szczylu co to sarkazm.

 • ~artefaks 2021-04-03
  20:27:38

  9 13

  Rybnikus . Słyszałeś że dzwoni. Ale jak zawsze nie wiesz w którym kościele. Wuc podniósł ceny paliwa , nie arabom. A Polakom na stacjach benzynowych. Mimo że ropa na rynkach światowych jest stosunkowo tania. Don Orleone zadłużył koncern na 12 mld dorabiając się majątku które nie ma pokrycia w dochodach. I wszystko to się dowiadujemy od Rybnikusa który jest uzależniony od soku z buraka. NA ZDROWIE

 • ~artefaks 2021-04-03
  20:35:53

  6 13

  ,,~artefaks dowiedz się szczylu co to sarkazm. "

  @rybnikus. Pewno jesteś świeżutko po spowiedzi ,żalu za grzechy , pokucie ,rekolekcjach i czekasz by jutro przystąpić przed grobem Pańskim do sakramentu. Gratuluję postawy chrześcijańskiej.
  Musisz się dobrze zastanowić czy twoja spowiedź była ,,szczera". Takich jak ty czeka potępienie. I to wcale nie jest sarkazm

 • ~rybnikus 2021-04-03
  20:48:45

  11 8

  ~artefaks i znowu Komsomolcu zakwiczałeś nie na temat.

 • ~artefaks 2021-04-03
  21:03:43

  5 7

  @Rybniku. A ja Tobie Życzę :
  Radosnych Świąt
  Zmartwychwstania Pańskiego
  I Błogosławieństwa Bożego

 • ~rybnikus 2021-04-03
  21:05:38

  8 9

  ~artefaks kłamiesz, jesteś fałszywy jak każdy obrzezany komuch.

 • ~artefaks 2021-04-03
  21:18:50

  5 9

  Czyli jutro jako ,,bezgrzeszny" katolik składamy rączki i przystępujemy do sakramentu ? A Fajkisowi się pewnie czka ?

 • ~rybnikus 2021-04-03
  21:22:28

  9 5

  ~artefaks, kto to jest Fajkis ty Komsomolcu z soku z buraka?

 • ~uliczny_obserwator 2021-04-03
  21:25:08

  8 9

  @kulfoniasty - a właśnie o to, że jedno osobowe działalności, obojętnie jakie pkd wpiszą, będą ścigani przez sanepid, policję i prokuraturę. Przykład RTV EURO AGD, jak sama nazwa wskazuje, sprzedaję sprzęt RTV i AGD, więc gdzie ta oferta spożywcza? Tak właśnie wygląda wasz kraj z dykty i papieru. Dowalić najmniejszym, duzi mają spokój.

  Kolejna sprawa, pub dostaję karę 30 tyś od sanepidu, przepełniony kościół dostaję 20 zł mandatu! K**** mać, aż szkoda słów, ten przykład pokazuje, dzięki komu pis ma władzę.
  Odciąć kk od pieniędzy państwowych i będzie po sprawie. Świeckie państwo wyprowadzi nas na prostą!

 • ~rybnikus 2021-04-03
  21:28:38

  9 4

  ~uliczny_obserwator a było nie kraść!

 • ~artefaks 2021-04-03
  21:33:15

  4 8

  Twój Proboszcz w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 • ~rybnikus 2021-04-03
  21:35:53

  8 6

  ~artefaks nie ma takiego kłamco jak każda czerwona małpa.

 • ~artefaks 2021-04-03
  21:44:33

  2 10

  A jaki jest. Chodzisz tam na trzeźwo ?

 • ~rybnikus 2021-04-03
  21:49:49

  7 6

  ~artefaks robiłeś mu loda aż piana ci z nosa leciała?

 • ~uliczny_obserwator 2021-04-03
  21:50:16

  8 10

  @rybnikus - o co ci chodzi? Wyskakujesz jak Filip z konopii. Kto miał nie kraść? pis?
  Kradną na potęgę wszędzie, usadzają gdzie mogą wszystkich jak leci, byleby tylko po linii partyjnej. Nawet Fogiel przyznał, że nie zatrudniają ekspertów, bo nie idą po linii partyjnej. Komuna pełną gębą. Wszystko jest narodowe, wszystko jest państwowe, więc niczyje, może kraść dowoli.
  Pytam również ciebie, gdzie policja, sanepid i prokuratura w sprawie RTV EURO AGD?

 • ~rybnikus 2021-04-03
  21:52:11

  8 7

  ~uliczny_obserwator, mnie nie pytaj, cwaniaki są wszędzie i takich należy niszczyć siewców śmierci.

 • ~rybnikus 2021-04-03
  21:53:13

  8 8

  ~uliczny_obserwator, co ci PIS ukradł, podaj wyroki sądowe?

 • ~artefaks 2021-04-03
  21:53:24

  4 11

  «Zaprawdę, powiadam ci: Jeszcze tej nocy, zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz»
  Jak to rano usłyszysz pomyśl że to Rybnikus są słowa skierowane bezpośrednio do Ciebie

 • ~rybnikus 2021-04-03
  21:55:43

  8 7

  ~artefaks, jesteś ministrant?

 • ~artefaks 2021-04-03
  21:55:46

  3 11

  ~artefaks robiłeś mu loda aż piana ci z nosa leciała?

  @Rybnikus. Publicznie oskarżasz swojego proboszcza o homoseksualizm ?

 • ~rybnikus 2021-04-03
  21:59:30

  8 7

  ~artefaks, kłamiesz czerwona zboczona małpo, to nie mój proboszcz a ja nie jestem jak ty.

 • ~artefaks 2021-04-03
  22:04:15

  3 10

  ~artefaks, kłamiesz czerwona zboczona małpo, to nie mój proboszcz a ja nie jestem jak ty.
  @Rybnikus. Masz rację . Nie jestem na szczęście takim jak Ty ,elementem ewolucji wsobnej

 • ~uliczny_obserwator 2021-04-03
  22:08:12

  4 8

  @rybnikus - wytyczne z nowogrodzkiej nie przyszły, że piszesz o siewcach śmierci? Nie masz nic innego do napisania?
  Wyroki sądowe? Proszę cię, przy opanowaniu prokuratury i sądów przez pis? Poczekaj, przyjdzie inna władza, zaczną się rozliczenia, wtedy porozmawiamy.
  Przy okazji, nie wyjeżdżaj mi, że jestem totalsem. Nie głosowałem nigdy na po ani na lewicę, więc teraz kombinuj.
  Nie masz nic ciekawego do powiedzenia, tak samo jak i zak, póki nie przyjdą polecenia z w/w siedziby. Koniec dyskusji z tobą, chciałem sprawdzić i sprawdziłem, nie masz żadnych argumentów.
  PS. Spokojnych świąt, trollu.

 • ~rybnikus 2021-04-03
  22:08:36

  9 7

  ~artefaks. Dobrze cię twoja lewacka wyszkoliła według Darwina. Z Wikipedii... W połowie XIX stulecia Charles Darwin sformułował teorię naukową ewolucji ... jak poziom chowu wsobnego i etap cyklu życiowego, w którym populacja jest ...

 • ~rybnikus 2021-04-03
  22:10:11

  10 8

  ~uliczny_obserwator inna władza już była 8 lat, mieli nawet specjalną ministrę od dorsza za 7 zł. I co z tego wynikło?

 • ~uliczny_obserwator 2021-04-03
  22:16:55

  4 9

  @rybnikus - czy ja napisałem coś o poprzednich 8 latach innej władzy? Porównujesz dorsza za 7 zł, do wadliwych i nie dostarczonych wszystkich respiratorach zamówionych i niedostarczonych przez Szumowskiego? Co wy tam bierzecie? Macie wysokie loty, chyba Macierewicz was częstuje.
  Pytam po raz 3, bo widzę że nie doleciało, gdzie policja, sanepid i prokuratura w związku z łamaniem obostrzeń przez RTV EURO AGD?

 • ~rybnikus 2021-04-03
  22:20:11

  7 6

  ~rybnikus, podejrzewasz lokalną klikę? Z tego co piszesz to być może.

 • ~artefaks 2021-04-03
  22:20:23

  4 10

  @ Rybnikus . Darwin twórca teorii ewolucji miał na imię Karol . Tak samo jak Marx którego ideologię wcielasz w życie.
  Wróć do głównego wątku którego jesteś mistycznym specjalistą . Czyli soku z buraka

 • ~rybnikus 2021-04-03
  22:21:47

  9 6

  ~uliczny_obserwator, podejrzewasz lokalną klikę? Z tego co piszesz to być może. Zgadnij kto rządzi w Rybniku.

 • ~rybnikus 2021-04-03
  22:22:53

  9 7

  ~artefaks nie mam do czego wracać, to nie moje szambo.

 • ~artefaks 2021-04-03
  22:23:49

  6 12

  ~rybnikus, podejrzewasz lokalną klikę? Z tego co piszesz to być może.
  @Rybnikus. Gadasz ze sobą na dwa głosy ? Może za bardzo jesteś łapczywy i za dużo chłepczesz soku z boroka ?

 • ~uliczny_obserwator 2021-04-03
  22:26:39

  6 11

  @rybnikus - szykujecie dla siebie jakieś kliniki? Te które stwierdzą, że jesteście nie poczytalni i nie odpowiecie za swoje decyzje?

  Pytam 4 raz, co robi policja, sanepid i prokuratura w sprawie RTV EURO AGD?

 • ~rybnikus 2021-04-03
  22:28:00

  8 11

  ~artefaks, buraku wracaj do swojego soku i tam już sobie zostań.

 • ~artefaks 2021-04-03
  22:29:41

  5 11

  artefaks nie mam do czego wracać, to nie moje szambo.
  @Rybnikus . Ale z lubością się jak świnka blondynka w nieczystościach tarzasz. I jesteś od tego uzależniony

 • ~rybnikus 2021-04-03
  22:30:23

  7 10

  ~uliczny_obserwator, sylabizuj ze zrozumieniem, takie pytania to do swojej kliki kieruj.

 • ~artefaks 2021-04-03
  22:41:42

  5 12

  Idź chłopie spać i nie truj. Musisz wcześnie wstać i byc na godzinkach i na jutrzni .

 • ~Pjani33 2021-04-04
  00:01:45

  23 7

  Chcieli wojny to ją mają robią jakąś popisówke przed wszystkimi jacy to oni biedni są inne kluby puby w Rybniku pozamykane i nikt nie płacze i nie żali się w telewizji poprostu trzeba było oszczędzać na zarobkach a nie przewalać Bóg wie na co

 • ~orient 2021-04-04
  10:48:55

  13 2

  @artefaks @rybnikus nie macie nic sensownego do napisania, skaczecie sobie do gardeł i psujecie portal nawet w okresie świątecznym.

 • ~rzyt 2021-04-04
  12:24:21

  8 5

  Dyskusje zamknięte /dwuosobowe/ to wygląda jakby na ten portal, to forum zawitał Józef Bąk.

 • ~ 2021-04-04
  19:00:04

  2 6

  @uliczny_obserwator,
  A co mnie obchodzi czy są ścigani przez kolokolwiek czy nie? Są czynni to są czynni i robią to wszystko w zgodzie z prawem. A skoro żadnej kary nie dostali to co im po takich kontrolach? Mogą prowadzić zajęcia? Mogą, bo rozporządzenie ich nie obejmuje. Gdyby było inaczej to albo by się sami zamknęli w obawie przed konsekwencjami karnymi albo dostaliby administracyjna decyzję zamknięcia.
  Więc skoro jakoś malutka firma, zatrudniająca kilka osób, radzi sobie od wielu miesięcy bez problemu to dlaczego nie może sobie radzić w analogiczny sposób sklep AGD?

  Pomyśl trochę. Czy to wina właścicieli firmy? Nie. Mieli prawo zrobić sobie takie wpisy w PKD? Tak. To rozporządzenie wymienia które konkretne branże które mają ograniczyć działalność a te których nie wymienia mogą spokojnie działać.

  Ja problemu nie widzę.
  To czy takie coś jest sensowne pod kątem epidemiologicznym to już inna sprawa. Ale dyskusja jest o działalności zgodnie z prawem.

  To jest trochę tak jak rejestracja auta osobowego jako ciężarowe bo ma kratkę.

 • ~Zbigniew Kwiatkowski 2021-04-05
  19:38:41

  3 12

  ~adam.duda.rybnik.. Żeby zabrac głos w dyskusji, należy przynajmniej "liznąć" tematu... Wiesz człowieku o co chodzi z "zapytaniami o udostępnienie informacji publicznej" Nie musisz odpowiadać, bo widzę, że nie wiesz! Ale jedziesz po biednych przedsiębiorcach, jak po burej kobyle. A tymczasem taką ignorancją robisz z siebie tego, co u konia wisi pod brzuchem... Chyba, że jesteś z sanepidu, to wszystko tłumaczy...

 • ~Kinga Gąszczak 2021-04-05
  21:22:55

  7 24

  Głupcy! Czy Wy nie widzicie jak jesteście manipulowani!? Face2face ma rację! Trzeba te zakichane hordy urzędasów zagonić do roboty aby miały mniej czasu na znęcanie się nad innymi. O to chodzi! Pierniczycie głupoty bo jeszcze Was ten zaszczyt nie kopnął? Na co czekacie? Aż stracicie pracę i nie będziecie mieli co do gara włożyć? Na to ci zdrajcy czekają. Żebyśmy stracili wszystko aby potem za jedzenie zgodzić się na wszystko. Uruchomcie mózgi.

 • ~stam55 2021-04-05
  23:12:12

  5 9

  Kinga Gąszczak jest Pani bardzo mądrą kobietą ? ;)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.