zamknij

Wiadomości

Wkrótce otwarcie Obwiedni Płd. Zobaczcie nowe rondo

2019-10-28, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Już 1 listopada przejezdna będzie Obwiednia Południowa. Byliśmy dzisiaj na (jeszcze) placu budowy. Nowe rondo praktycznie jest już gotowe, na miejscu krzątają się jeszcze robotnicy.

Reklama

Jest nowe rondo na Obwiedni Południowej, które łączy się z Drogą Śródmiejską, są krawężniki, barierki, przy moście nad Nacyną. Położona została również ostatnia warstwa nawierzchni bitumicznej. W momencie, kiedy byliśmy na miejscu, wokół ronda jeździł zamiatacz ulic.

Wszystko wskazuje na to, że od 1 listopada będziemy w końcu jeździli Obwiednią Południową, co wielu kierowcom skróci czas dojazdu do pracy czy domu.

Przypomnijmy, że droga miała być przejezdna już w sierpniu. Jednakże w ostatnich dniach lipca magistrat poinformował, że dojdzie do opóźnienia tego terminu. Jak nieoficjalnie udało nam się wtedy dowiedzieć, powodem „obsuwy” okazał się grząski grunt pod budowanym rondem, który spowolnił tempo robót.

Dodajmy też, że Droga Śródmiejska będzie oddana do użytku razem z Drogą Racibórz-Pszczyna. Kiedy? Agnieszka Skupień tłumaczy, że prace potrwają do końca tego roku.

- W pierwszym kwartale 2020 roku będą trwały odbiory, trudno nam przewidzieć, jak szybko zostaną przeprowadzone, po odbiorach technicznych droga będzie mogła zostać oddana do użytku. Do końca października na całej trasie zostanie zostanie ukończona nawierzchnia bitumiczna, droga na całym 10 kilometrowym odcinku będzie przejezdna, co nie oznacza, że oddana do użytkowania kierowcom, do końca roku będą trwały prace wykończeniowe

- dowiadujemy się.

Oceń publikację: + 1 + 43 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~exx 2019-10-28
  11:34:10

  29 8

  Na te wszystkie remonty dróg przydałby się widok z drona.

 • ~wojto 2019-10-28
  12:49:02

  15 3

  Droga nie oddana, nie znaczy że nie można po niej jeździć ;)

 • ~Janusz_Cebularz 2019-10-28
  13:25:49

  10 9

  Na rondzie zrobiony jest wypust wzdłuż Nacyny. Czy i jeśli tak to kiedy zostanie poprowadzona tam droga łącząca Obwiednią z Młyńską. Może Redakcja się zorientuje w temacie?

 • ~Fiodore 2019-10-28
  17:29:27

  10 3

  ~Janusz_Cebularz - nigdy, zaraz obok masz Jankowicką. Chcesz ruch z trasy głównej puścić między domkami jednorodzinnymi, gdzie obecnie panuje spokój i cisza?

 • ~Janusz_Cebularz 2019-10-28
  20:28:57

  2 4

  ~Fiodore: na zdjęciu nr 4 widać odcinek przygotowany pod drogę w kierunku Młyńskiej. Bez powodu takiego czegoś się nie robi.

 • ~Arteks 2019-10-28
  20:49:19

  11 6

  @Janusz - na szczęście nie będzie tam kolejnej równoległej drogi dla aut. To jest najprawdopodobniej wlot nowej drogi rowerowej która połączy się z tą która kończy się w okolicy targowiska. Kiedyś wspominano, że to będzie pierwsze rondo z wlotem drogi rowerowej.

 • ~tommi 2019-10-29
  06:54:29

  4 0

  Jeżeli chodzi o nawiązanie do ulicy Młyńska to widać na pierwszy rzut oka, że przygotowana jest jako droga połączenie jednokierunkowe i wjazd na rondo bedzie wyłącznie od strony ul Młyńskiej, ale to rozwiązanie przyszłościowe. Droga rowerowa bedzie otwarta ale połączenie dla samochodów z pewnością nie w najbliższej przyszłości. Prawdą też jest,że grunt jest tak umocniony, że gdyby zechciano zrobić w stronę ul Młyńskiej ulice dwukierunkową to wystarczy przebudować krawężniki i położyć asfalt. Jednak na tej drodze stoi okazała wierzba.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy dodatek energetyczny to lepszy pomysł niż dodatek węglowy?
Oddanych głosów: 405