zamknij

Wiadomości

Wiceprezydent w sprawie ulg: będą zmiany w systemie

2013-03-20, Autor: ww
Jest szybka reakcja władz miasta na naszą informację o problemie z ulgami dla 20-letnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wiceprezydent Joanna Kryszczyszyn zapowiada, że od dziś wszyscy uczniowie będą mogli korzystać z ulg.

Reklama

Przypomnijmy, dziś informowaliśmy Was, że uczniowie 4. klas szkół ponadgimnazjalnych, którzy ukończyli już 20. rok życia, nie mogą korzystać z 50-procentowej ulgi na przejazdy komunikacją miejską (czytaj więcej).

Odpowiadająca za komunikację miejską zastępca prezydenta Joanna Kryszczyszyn deklaruje, że uchybienie zostanie szybko naprawione. - Problem nie tkwi w treści uchwały. W myśl jej zapisów ulgą mogą być objęci wszyscy 20-latkowie w danym roku kalendarzowym. Błędne były ustawienia naszego systemu informatycznego, który odmawiał wydania biletu ulgowego uczniom, którzy ukończyli już 20 lat - tłumaczy wiceprezydent.

Od odpowiedzialności za zamieszanie wokół ulg nie odżegnuje się już dyrektor ZTZ - Kazimierz Berger. - Uchwałę przygotował oczywiście Zarząd Transportu Zbiorowego i rzeczywiście przy jej wdrożeniu zabrakło precyzji, za co zainteresowanych przepraszam - mówi dyrektor Berger.

Władze Rybnika deklarują, że ulgowe bilety 20-letni uczniowie będą mogli nabyć już dziś.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~dadon 2013-03-20 10:09:27

  To teraz Pan Dyrektor powinien za zwalenie na innych i niedopatrzenia w podleglej mu firmie nie tylko przeprosic ale tez z własnej kieszeni zwrócić tym którzy już kupili droższe bilety różnice w cenie
  i może wtedy by się przyłożył do pracy
  to jest ogólny problem braku odpowiedzialności w UM i podległych mu firmach
  może szanowna redakcja zapytała by urzędników kto poniósł służbowe i finansowe konsekwencje za
  - niedopilnowanie kontraktu na tablice na przystankach, dopiero jak już wszystkie były zainstalowane to nagle się okazało , że nie są zgodne z przetargiem, afisze wypadają itp
  - za żorską i wodzisławską za opóźnienia, za informowanie że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem co było bzdurą , za złe przygotowanie dokumentacji ( ostatnio sam vice Pan Śmigielski stwierdził, że żorska mogła mieć więcej pasów ruchu i miejsc do wyprzedzania ale taki był projekt - to kto go zatwierdzał ? , )
  to tylko na początek, ale spraw można by wyciągnąć o wiele więcej

  0 0
 • ~ 2013-03-20 10:11:20

  A co ze studentami? Też zostali pominięci?? Brawo.

  0 0
 • ~ 2013-03-20 10:44:12

  Co ze studentami? Zamiast głupio się pytać wystarczy spojrzeć w regulamin ZTZ § 5. ptk. 3!
  I komu bijesz to brawo?!

  0 0
 • ~cavallo 2013-03-20 10:53:39

  A co z ulgą dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi?! Zrobili jedno wielkie świństwo... Teraz darmowy przejazd przysługuje jedynie posiadaczom odznaczenia "Zasłużony Dla Zdrowia Narodu"! Takie coś ma w Rybniku może kilkanaście osób... Skandal, wstyd i ŚWIŃSTWO rybnickich władz...

  0 0
 • ~Katarzynaa 2013-03-20 11:03:38

  studentów jak pisałam w poprzednim artykule mogą pocałować w nos bo tej ulgi zabrać nie mogą ;) o tej uldze decyduje państwo, a nie miasta i chwała im za to bo już studenci byli by w czarnej... dziurze

  0 0
 • ~ 2013-03-20 11:29:23

  a co z ulgami dla : żuli, bijących zony, pijaków, ćpunów, kibiców, chuliganów itd.

  0 0
 • ~dzebla 2013-03-20 11:37:32

  To co władze miasta zrobiły z ulgą dla Honorowych Dawców Krwi jest po prostu zwykłym kurestwem. Z tego co wiem w 2012 roku w Rybniku nikt nie otrzymał odznaczenia " Zasłużony Dla Zdrowia Narodu"

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2013-03-20 12:23:20

  Nie tylko jest winien dyrektor ZTZ, ale przede wszystkim radni, przecież oni powinni pilnować naszych interesów, no ale jak się tylko podnosi ręce bez zastanowienia na czym to tak jest. Ciekawe czy pan Jaszczuk znalazł czas, żeby chociaż przeczytać za czym podnosi rękę, przecież mówi że skończył prawo, to powinien wychwycić bubla. Jak już pisałem, jak się zajmuje tyla stanowisk i funkcji co on, to nigdzie dobrze nie będzie wykonywał zadań nałożonych na niego. A. Wojaczkowi się nie dziwię, bo przecież on to tylko ładnie się potrafi tylko uśmiechać, oceniam go jako radnego bardzo źle a jako przewodniczącego to tragedia.

  0 0
 • ~dadon 2013-03-20 13:33:51

  Panie Tadeuszu , sam się sobie dziwię ale tym razem wezmę radnych w obrone, jak jest napisane powyżej w artykule sam regulamin jest poprawny tylko w systemie ktoś to źle ustawił, więc tym razem oni nie powinni oberwać

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2013-03-20 13:58:03

  Może i Pan ma rację, ale ja sobie to sprawdzę, bo jakoś w tłumaczenia nie wieżę. Pamiętam jak radni byli potężnie oburzeni, jak dostarczyłem im pismo - informacje, że w Rybniku prezydent sprzedaje budynki wraz z lokatorami a potem czynsz idzie nawet 400% w górę. Oburzano się do tego stopnia, że zapowiedziano mi sprawę sądową, do dziś mnie nikt nie podał, gdyż dowody w postaci dokumentów miałem w rakach. Z związku z powyższym niech Pan wybaczy, ale nie mam zaufania do prezydenta rady miasta, a tym bardziej do ich tłumaczenia się. Jak powiedziałem sprawdzę sobie, co faktycznie jest wadliwe, tym bardziej, że jest również artykuł "Radni uchwalili bubla. Najstarsi uczniowie bez ulg"

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2013-03-20 13:59:59

  Wierzę bo wiara - byka walnąłem ;)

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2013-03-20 14:47:31

  "Kazimierz Berger – dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego winą za wadliwą uchwałę obciąża urząd miasta i radnych. Rzecznik dodaje, że intencją władz Rybnika nie było pozbawienie ulg najstarszych uczniów. – Urząd Miasta Rybnika z pewnoscią dokładnie przyjrzy się zapisom tej uchwały – mówi.Przewodniczący Rady Miasta Rybnika, Andrzej Wojaczek o tym, że radni przyjęli wadliwy regulamin ZTZ, dowiedział się od nas. – Pierwsze słyszę, że jest taki problem. Jeśli rzeczywiście jest jak pan mówi, z pewnością pochylimy się nad tym tematem – powiedział w rozmowie z Rybnik.com.pl przewodniczący. http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,radni-uchwalili-bubla-najstarsi-uczniowie-bez-ulg,wia5-3266-19747.html" A więc jednak uchwała.Jakby wystarczająco radni pochylili się nad tą uchwałą, to wykryliby uchybienie. Musiał to jednak zauważyć mieszkaniec, to po co nam radni.

  0 0
 • ~dadon 2013-03-20 17:45:25

  ale powyżej mamy :
  "Problem nie tkwi w treści uchwały. W myśl jej zapisów ulgą mogą być objęci wszyscy 20-latkowie w danym roku kalendarzowym. Błędne były ustawienia naszego systemu informatycznego, który odmawiał wydania biletu ulgowego uczniom, którzy ukończyli już 20 lat - tłumaczy wiceprezydent." a ponieważ ten tekst jest późniejszy, do tego jszcze "Od odpowiedzialności za zamieszanie wokół ulg nie odżegnuje się już dyrektor ZTZ - Kazimierz Berger. - Uchwałę przygotował oczywiście Zarząd Transportu Zbiorowego i rzeczywiście przy jej wdrożeniu zabrakło precyzji, za co zainteresowanych przepraszam - mówi dyrektor Berger."
  czyli w sumie wychodzi na to, że nie radni ;)

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2013-03-20 18:12:05

  Jak napisałem, może i tak jest, ale należy to i tak sprawdzić, gdyż jakoś nie wierzę w te wyjaśnienia. Może być tak, że panu dyrektorowi powiedziano bierz to chłopie na własny kręgosłup, bo ... "Uchwałę przygotował oczywiście Zarząd Transportu Zbiorowego i rzeczywiście przy jej wdrożeniu zabrakło precyzji" a za uchwały odpowiadają radni. Jest w tym tłumaczeniu sprzeczność, musielibyśmy zobaczyć uchwałę i zweryfikować jak na prawdę było.

  0 0
 • ~ejtakwyszlo 2013-03-20 20:21:34

  a co z uczniami szkół policealnych?
  czy ci uczniowie zostali pokrzywdzeni przez system i będą musieli płacić 90 zł zamiast 45 zł? Choć normalnie chodzą do szkoły w systemie dziennym

  0 0
 • ~Grucha_88 2013-03-20 22:51:41

  Witam, Widzę że kontakt z redakcją rybnik.com.pl przyniósł zamierzony skutek. Niestety tego samego nie można powiedzieć o kontakcie z ZTZ Rybnik. W tym miejscu wypada mi pozdrowić Głównego Specjalistę ZTZ z którym prowadziłem pełną napięcia korespondencję. „Specjalista” po pierwsze nie potrafił udzielić merytorycznej odpowiedzi, po drugie stwierdził że korespondencję między nami uważa za zakończoną. Jest to osoba niekompetentna do zajmowania swojego stanowiska. Smutne jest to że takie osoby bagatelizujące ważny problem społeczny zasiadają w strukturach ZTZ Rybnik. Pracownicy nie wykazali jakiejkolwiek chęci przedstawienia problemu odpowiednim organom . Jednakże należy nadmienić, że najpierw problem należy zrozumieć zanim komukolwiek się go przedstawi. Niestety w tym jest duży problem. Nie jestem uczniem szkoły średniej jednakże mam nadzieję, że interwencja portalu rybnik. com.pl poprawiła humor niektórym uczniom klas czwartych szkół średnich, którzy nadal zamiast 45zł za bilet miesięczny płaciliby 90zł, gdyż ZTZ informował, że działa na podstawie Uchwały RM, a to że jest ona sprzeczna z obowiązującym prawem to już nikogo nie zainteresowało. Sytuacja ta jest najlepszym przykładem tego, że samemu trudno jest czegokolwiek dowieść. Dopiero działanie mediów przynosi jakikolwiek efekt. Pozdrawiam.

  0 0
 • ~Grucha_88 2013-03-20 23:20:14

  "Problem nie tkwi w treści uchwały. W myśl jej zapisów ulgą mogą być objęci wszyscy 20-latkowie w danym roku kalendarzowym.” – Te słowa są najlepszym dowodem na nieznajomość prawa, a nieznajomość prawa szkodzi. Problem tkwi w treści uchwały, a mianowicie jest ona błędnie sformułowana. W jej treści znajdują się dwa wykluczające się zwroty, a mianowicie „ ULGA PRZYSŁUGUJE DO UKOŃCZENIA SZKOŁY ŚREDNIEJ” „ NIE DŁUŻEJ NIŻ DO UKOŃCZENIA 20 ROKU ŻYCIA”. W przypadku sporej ilości uczniów rybnickich szkół średnich nie jest możliwe ukończenie szkoły przed ukończeniem 20 roku życia. Dlatego treść uchwały należy zmienić. Odwołując się do powyższych rozmówców należy stwierdzić że rację ma Pan Tadeusz. Projekt przekazał ZTZ, ale obowiązkiem RM jest zweryfikowanie i uchwalenie projektu. Zacznijcie sami interpretować tekst i nie opierajcie się na tym co powiedział Prezydent, Radny, Dyrektor itp. Kto powiedział że mają większą wiedzę od innych. Opieracie się na cytacie który ma się nijak do treści uchwały i rozstrzygacie kto ma rację. Na pewno nie ma jej autor słów umieszczonych na początku mojego wpisu. pozdrawiam

  0 0
 • ~kurier 2013-03-20 23:48:37

  Kota nie ma to myszy harcują... (Kot - prezydent Fudali się leczy, mysz1 - wiceprezydent o trudnym do wymienienia nazwisku, mysz2 - Berger z ZTZ). Ich harce ujawniły, że na pewno jedna strona mocno zawiniła - albo ZTZ z Bergerem albo Urząd Miasta. A biedny uczniak poniósł konsekwencje głupoty decydentów. Brawa dla dziennikarzy za rozdmuchanie sprawy!!!

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2013-03-21 00:01:16

  Dziękuję za poparcie mojej wypowiedzi. Dzisiaj nie miałem czasu zajrzeć do przedmiotowej uchwały, ale ze zwyczajnej ciekawości do niej jutro zajrzę. Chciałbym również zobaczyć protokół sesji, gdyż dla mnie jest również ważne kto jak głosował. Daje to obraz na przyszłość, jak głosować. Jak domniemywam nikt z radnych tego nie zweryfikował przed głosowaniem. Odnosząc się do słów interpretowania po swojemu prawa, popieram w całej rozciągłości, gdyż właśnie takie interpretowanie niedawno doprowadziło do zaskarżenia dwóch uchwał, również niezgodnych z prawem, a konsekwencji do zwrotu nielegalnie zabieranych pieniędzy przez rządzących. Przypominam radnym Rybnika, jesteście tam wybrani po to, aby pilnować interesów społeczeństwa.

  0 0
 • ~intrligent_centrum_SM 2013-03-21 00:57:11

  Rybniccy radni sobie pochlali, i na sesje przyjechali.
  Zaczęli debatować, i uchwały w Gacu z barszczem gotować.
  O niektórych studentach zapomnieli, bo trawki przy uchwalaniu nie mieli.
  Jednak jak wytrzeźwieli, i o wszystkim z Rybnik.com dowiedzieli.
  Winą kolesia z ZTZ obarczyli, i tak dobrze że za ich niedyspozycję go nie zwolnili.
  heppy endem cała sprawa się za niedługo skończy, i niech tu już nikt nie jątrzy.
  Dzisiaj wiosnę w mieście mamy, może z radnymi się dogadamy.
  Niech sobie jeszcze raz popiją, i uchwałą temperaturę podbiją.
  Trawkę niech zapalą, i naturę w dupę walą.
  Może w transie nam słoneczko załatwią, oni w tym stanie dużo podtrawią.
  Ludzie więc nie narzekajcie, do urzędu naginajcie.
  Wódę kupcie czterdziesto procentową, i następną uchwałę mamy gotową.
  Wojaczek radnym poleje, dziubek mu się roześmieje.
  Oj Allachu dobrze żeś nam zrzucił takich radnych do tego gmachu.

  0 0
 • ~intrligent_centrum_SM 2013-03-21 01:05:57

  Z dedykacją dla naszych studentów. Niech wam jazda ZTZ lekką będzie.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2355