zamknij

Wiadomości

Wiadomo już kto dostał w tym roku nagrody prezydenta Rybnika w dziedzinie kultury

2016-05-25, Autor: ww

W piątkowy wieczór w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyło się wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Rybnika w Dziedzinie Kultury. Tymi wyróżnieniami uhonorowani zostali: Jolanta Sobczak-Smołka, Andrzej Oświecimski, Piotr Bukartyk, Marian Wolny oraz Teatr Supeł i Teatr Supełek z Domu Kultury w Boguszowicach.

Reklama

Jolanta Sobczak-Smołka została uhonorowana m.in. za integrację rybnickiego środowiska muzycznego i organizację koncertów Filharmonii Rybnickiej.

Radny z Paruszowca-Piasków - Andrzej Oświecimski otrzymał nagrodę za całokształt pracy społecznej, ale przede wszystkim za działania na rzecz ocalenia pomnika kultury jakim jest zabytkowy dworzec na Paruszowcu.

Piotr Bukartyk zyskał uznanie m.in. za stworzenie w Rybniku amatorskiego ruchu muzycznego Non Stop Music i współorganizację Vinyl Swap Party.

Marian Wolny - dyrektor Domu Kultury Niedobczyce został nagrodzony z okazji jubileuszu 25-lecia znanego już w całej Europie festiwalu orkiestr i zespołów mażoretek Złota Lira.

Nagrodę zbiorową otrzymały działające od 20 lat w Domu Kultury w Boguszowicach grupy teatralne - Teatr Super i Teatr Supełek. Nagrodę odebrała szefowa teatrów - Izabela Karwot.

Piątkową uroczystość uświetniła formacja Zawiało, która przedstawiła projekt "Retro", czyli koncert zaaranżowanych piosenek z okresu 20-lecia międzywojennego.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~marys76 2016-05-25 23:02:35

  Nagrody jak najbardziej zasłużone (szczególnie w tym gronie pani Karwot) ale Pan Oświęcimski w dziedzinie kultury to już pomyłka na całej lini.

  0 0
 • ~templariusz 2016-05-26 07:48:46

  Widzę że obecny prezydent przyznał nagrodę flagowej osobie poprzedniego prezydenta. Kiedyś się zwalczaliście, teraz się nagradzacie. Ale jak widać, na tym polega władza. Nic dziwnego , że jest taki układ w radzie miasta. Ciekawe co na to pierwszy prezydent.

  0 0
 • ~obserwathor 2016-05-28 11:20:13

  "doceniono" starania o remont obiektu kultury jakim jest dworzec kolejowy , w tym dziwnym mieście chyba już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć

  0 0
 • ~Arteks 2016-05-28 17:23:23

  @obserwathor - jeśli wziąść pod uwagę, że obiekt związany z komunikacją może być zarazem architektonicznym pomnikiem kultury inżynieryjnej i to skalę całego kraju, to nie ma tu niczego zaskakującego i radny Oświęcimski na takie docenienie z pewnością zasługuje. Masz z tym problem to porozmawiaj z jakimkolwiek pasjonatem architektury, ja rozmawiałem z profesorem na ten temat i bezsprzecznie dworzec Paruszowiec jest unikatem.

  0 0
 • ~marys76 2016-05-28 18:11:06

  Arteks - pisze się WZIĄĆ!!!

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Kościół katolicki powinien być opodatkowany?
Oddanych głosów: 1559