zamknij

Wiadomości

Walka z białaczką: wielki odzew rybniczan!

2010-04-02, Autor: Patrycja Wróblewska
Aż 451 osób zarejestrowało się w banku dawców szpiku, podczas akcji przeprowadzonej 25 marca na rybnickim kampusie. - To ogromny sukces – mówią organizatorzy.

Reklama

Przypomnijmy, w Polsce co 1,5 godziny ktoś dowiaduje się, że jest chory na białaczkę, czyli nowotwór krwi. Co drugi chory nie znajduje dawcy. - Dlatego tak ważne jest, aby do banków szpiku zgłaszało się jak najwięcej potencjalnych dawców – mówiła Kinga Dubicka z Fundacji DKMS Polska.


> Wciąż brakuje dawców szpiku

Aby uświadomić ludziom jak poważną chorobą jest białaczka i w jaki sposób można uratować chorym życie, 25 marca na rybnickim kampusie odbyła się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. - W akcji wzięło udział aż 451 osób, co jest ogromnym sukcesem – cieszyli się organizatorzy, czyli przedstawiciele Fundacji DKMS PolskaSamorządy Studenckie Uczelni Wyższych w Rybniku. - Chcemy bardzo podziękować wszystkim tym, którym los innych ludzi nie jest obojętny. Z naszej strony zapewniamy, że taka akcja będzie odbywać się w Rybniku cyklicznie – poinformowali organizatorzy.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2010-04-02 12:38:10

  bardzo szczytny cel, szkoda tylko że tak mało nagłośniony przed. Może gdyby więcej informacji było w mediach i nie tylko to więcej osób by się zgłosiłom.in JA

  0 0
 • ~pomocny111 2010-04-03 11:22:37

  Niestety częsć mediów uważa takie tamaty za nieistotne dlatego w ogóle o nich nie pisze lub robi to bardzo nieprofesjonalnie...

  0 0
 • ~ 2010-04-03 12:05:54

  Zgadzam się.Ja dowiedziałem się o tym przez przypadek na tym portalu a mediach ciiiiiszaaaaa! Gdyby to było nagłosnione w mediach to chetnych byłoby kilkakrotnie więcej. Według mnie 450 ludzi to raczej porażka :(

  0 0
 • ~Duki 2010-04-06 10:10:54

  ~Tir 450 osób to raczej 450 potencjalnie uratowanych istnień ludzkich, a nie porażka. Każdy wie, że krew można oddawać zawsze a ile ludzi oddało krew w swoim życiu? Bardzo dobra akcja! A jak wyniki akcji dobre to należało by ją powtórzyć i tyle, może faktycznie w większym zaangażowaniem mediów, ale to już robota dla organizatorów. Moim zdaniem i tak zrobili bardzo dużo! Chociażby uratowany jeden człowiek to i tak już ogromny sukces. Gratuluje!!!

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 12361