zamknij

Wiadomości

W Rybniku uruchomiono dodatkowe kontenery na odpady. Gdzie ich szukać?

2015-10-08, Autor: bf
Od wtorku (6 października) na terenie naszego miasta uruchomiono trzy Dodatkowe Punkty Odbioru Segregowanych Odpadów Komunalnych. Są one ogólnodostępne dla rybniczan, a korzystanie z nich nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Gdzie szukać tych punktów?

Reklama

- Od początku lipca 2013 roku, w ramach wykonywania usług odbioru i zagospodarowania odpadów z terenu miasta Rybnika, obserwujemy rosnące zapotrzebowanie mieszkańców Rybnika na deponowanie odpadów segregowanych, zielonych oraz wielkogabarytowych dodatkowo, poza terminami przewidzianymi w harmonogramie – wyjaśnia Mateusz Golik z firmy EKO, która zajmuje się odbiorem odpadów z naszych posesji.

- Po doświadczeniach z dwóch lat odbioru odpadów z terenu Rybnika po zmianie ustawy uważamy, że dopełnieniem funkcjonującego systemu i jego uszczelnieniem będzie danie mieszkańcom możliwości pozbywania się odpadów w kilku stałych miejscach na terenie miasta – dodaje nasz rozmówca.

Po uzgodnieniu z Urzędem Miasta Rybnik, firma uruchomiła dodatkowe punkty odbioru segregowanych odpadów komunalnych:

- ul. Oskara Kolberga 65 – głównie dla dzielnic Chwałowice, Meksyk, Śródmieście, Boguszowice Stare, Boguszowice Osiedle, Kłokocin, Gotartowice
- ul. Przemysłowa 35 – głównie dla dzielnic Ligocka Kuźnia, Paruszowiec-Piaski, Kamień, Północ, Wielopole, Golejów, Grabownia, Ochojec
- ul. Pod Lasem 70b – głównie dla dzielnic Niewiadom, Niedobczyce, Popielów, Radziejów, Smolna, Maroko-Nowiny, Zebrzydowice, Orzepowice, Stodoły.

W tych punktach można bezpłatnie oddać takie odpady jak: plastik, opakowania wielomateriałowe, papier, szkło, odpady zielone, odpady wielkogabarytowe, opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Punkty czynne są w następujących dniach:

- ul. O. Kolberga oraz ul. Przemysłowa:
Wtorek, Czwartek 07:00 – 16:00
Sobota 07:00 – 14:00

- ul. Pod Lasem
Wtorek, Czwartek 07:00 – 15:00
Sobota 07:00 – 14:00

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~rodzyn 2015-10-08 08:58:42

  A co dla ludzi pracujących? Nie da się ich postawić w miejscach ogólnodostępnych?

  6 1
 • ~Gryjta 2015-10-08 09:09:30

  Oczywiście rodzyn.....proponuję parkingi przy Realu, OBI i h...tu akurat jest trochę mało miejsca- wiec może na polu golfowym

  4 0
 • ~coolok 2015-10-08 09:12:13

  WOW! A może wystarczyłoby w terminie odbierać odpady?? I wyposażyć pracowników w odpowiedni do tego sprzęt? Wstyd, żeby pracownicy musieli odpady zmieszane ręcznie wysypywać na samochód marki Lublin wdychając przy tym popiół i całą resztę. Mam nadzieję, że worki z segregowanymi odpadami odebrali, bo czekają od wczoraj.

  14 1
 • ~lukrecja50 2015-10-08 11:23:49

  A dlaczego wywiezienie odpadów do podanych punktów wiąże się z dodatkowymi opłatami? Nie dość ,że człowiek sam zawozi to jeszcze opłata za to co już jest opłacone. Owszem jeśli ktoś wymienia np meble i stare są do wyrzucenia, a termin na odpady wielkogabarytowe jest odległy to wystarczył by telefon do służ zajmujących się wywozem z informacją by wywieźli. Władze miasta powinne dążyć do tego by ograniczono wpychanie na każdym kroku w sklepach jednorazówek. Drugą rzeczą jest wprowadzenie skupu butelek szklanych, plastykowych tak jak jest to w pobliskich Czechach. Tam w dużych sklepach sa nawet automaty do odbierania butelek.W Niemczech też są odbierane plastykowe butelki, tylko u nas jakoś niby jesteśmy w Unii jeśli chodzi o uchodźców, ale jeśli chodzi o "głupie " butelki to już nie.

  8 0
 • ~lastwordsbd 2015-10-08 12:01:01

  ~lukrecja50 - Wywiezienie odpadów do podanych punktów NIE wiąże się z dodatkowymi opłatami.

  8 0
 • ~lukrecja50 2015-10-08 12:32:27

  ~lastwordsbd dzięki za poprawkę- umkneło mi "nie" w czytaniu artykułu

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 919