W meczu na szczycie RMKS Rybnik lepszy od UKS-u LA-Basket Piekary Śląskie

2018-12-23, Autor:

W meczu na szczycie pierwszej grupy śląskiej II ligi koszykarki RMKS-u Rybnik pokonały po raz drugi w tym sezonie UKS LA-Basket Piekary Śląskie. Tym razem w Rybniku po bardzo wyrównanym spotkaniu wygrały 73:64 i umocniły się na pozycji lidera.

Spotkanie z Piekarami Śląskimi było bardzo interesującym pojedynkiem. W pierwszej połowie kilkupunktową przewagę utrzymywała drużyna gości. W 6 minucie wynosiła ona już 8 punktów (12:4), jednak do końca pierwszej kwarty, dzięki skutecznym akcjom najlepszych w tym dniu w rybnickiej drużynie Ponikowskiej i Soboty, udało się ją zniwelować do 5 punktów.

Drugą kwartę zespoły zagrały na remis, a przewaga w tej części gry drużyny gości nad RMKS-em wynosiła od 2 do 7 punktów. Po zmianie stron w 4 minucie trzeciej kwarty rybniczanki po zdobyciu 6 punktów z rzędu, w tym 4 przez Sobotę, objęły prowadzenie, które po skutecznej akcji przyjezdnych ponownie powróciło na stronę Piekar (39:38).

Dzięki skutecznej akcji Szlachty RMKS ponownie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do ostatniego gwizdka spotkania. Pierwsze minuty ostatniej kwarty, podobnie jak i całe spotkanie, miało wyrównany przebieg, jednak ostatnie akcje meczu lepiej rozegrały rybniczanki, które systematycznie powiększały przewagę nad drużyną gości i ostatecznie wygrały 73:64.

W styczniu 2019 r. podopieczne trenera Grzegorza Korzenia zagrają jeszcze w Rybniku z Częstochową (5 stycznia) i Wisłą (12 stycznia), ale już teraz wiadomo, że do rundy finałowej awansują z pierwszego miejsca w grupie z bilansem 5 zwycięstw i 1 porażki.

RMKS Rybnik - UKS LA-Basket Piekary Śląskie 73:64 (14:19, 16:16, 23:13, 20:16)

Punkty dla RMKS-u zdobyły: J. Sobota 23, N. Ponikowska 14 (2x3), W. Pawlak 11, K. Szlachta 10 (2x3), K. Antas 9 (1x3), S. Wojtylas 5 (1x3), K. Jagła 1, W. Ozga 0