W Jaworznie TS Volley wygrał jednego seta

2016-10-02, Autor:

W drugiej kolejce II ligi siatkarze TS Volley Rybnik zmierzyli się w Jaworznie z kolejnym faworytem do awansu do I ligi.

PZPS tak ułożył terminarz, że od razu na początku rozgrywek rybniczanie musieli zmierzyć się z najsilniejszymi zespołami. Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce TS Volley, po zaciętym 5-setowym boju, przegrał z MKS-em Andrychów. W meczu z MCKiS Jaworzno rybnicki zespół nie mógł wystąpić w optymalnym składzie. Kontuzję nabytą podczas turnieju przedsezonowego nadal leczy Tomasz Pizuński, a kolejni dwaj gracze, Michał Łata i Michał Szmajduch, zgłosili drobne dolegliwości.

Mecz w Jaworznie rybniczanie rozpoczęli w składzie: Michał Dudek (kapitan), Błazej Podleśny, Krystian Lipiec, Sylwester Piotrowicz, Bartosz Jarzembowicz, Konrad Staje i na libero Damian Pilichowski.

Pomimo osłabień pierwszego seta rybnicki zespół zagrał odważnie i konsekwentnie taktycznie. Rywale nie mieli nic do powiedzenia - 25:17 dla TS Volley. W drugim secie walka toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 22:21 dla rybniczan, gospodarze zaatakowali w aut i otworzyła się droga do objęcia prowadzenia 2:0. Niestety po interwencji kapitana Jaworzna i konsultacjach z sędzią liniowym sędzia pierwszy zmienił decyzję i uznał, że atak dotknął bloku. Jak pokazało nagranie wideo bloku nie było. Końcówkę seta lepiej rozegrali gospodarze i wygrali seta 25:23. Kolejne dwie partie to już zdecydowana przewaga MCKiS, który wygrał do 17 i 19.

W trzeciej kolejce II ligi rybniczanie będą podejmować Juve Wakmet Głucholazy. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 8 października o godzinie 17:00 w hali Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku. Wstęp wolny.

2. kolejka:
Juve Głuchołazy - SMS PZPS III Spała 2:3 (25:22, 19:25, 24:26, 26:24, 14:16)
Górnik Radlin - UKS Strzelce Opolskie 3:2 (21:25, 18:25, 25:12, 25:16, 18:16)
AZS Politechnika Opolska - Winner Czechowice-Dziedzice 3:1 (25:19, 17:25, 29:27, 25:18)
AZS Rafako Racibórz - TKS Tychy 0:3 (20:25, 27:29, 19:25)
MKS Andrychów - AT Żory Jastrzębski Węgiel 3:0 (28:26, 25:17, 25:15)
MCKiS Jaworzno - Volley Rybnik 3:1 (17:25, 25:23, 25:17, 25:19)