zamknij

Wiadomości

W budynku po UŚ kształcą się studenci Politechniki Śląskiej

2013-10-06, Autor: Dominika Kuśka
Żacy z Rybnika rozpoczęli nowy rok akademicki. Od kilku dni studenci Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej uczą się w budynku, który dotychczas zajmował Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Reklama

Przypomnijmy, pod koniec maja tego roku senat UŚ zdecydował o likwidacji ośrodka w Rybniku (czytaj więcej). Tuż po oficjalnym ogłoszeniu tej informacji władze miasta zapewniły, że budynek po UŚ nie będzie stał pusty (czytaj więcej).

Budynkiem po UŚ zainteresowały się władze Politechniki Śląskiej. – W momencie, kiedy Uniwersytet Śląski podjął decyzję o wycofaniu się z kształcenia w Rybniku, a Politechnika otrzymała możliwość zagospodarowania budynku przy ulicy Rudzkiej, postanowiliśmy przenieść tam studentów i część administracyjną z budynku przy ulicy Kościuszki. Tak więc od października CKI będzie się mieścić w dwóch budynkach w Kampusie – mówił w czasie wywiadu dla Rybnik.com.pl prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

 

>> Politechnika Śląska poważnie myśli o kształceniu w Rybniku

 

Studenci CKI Politechniki Śląskiej zajęcia w byłym budynku UŚ rozpoczęli 2 października. Z kolei żacy UŚ, którzy nie zdążyli ukończyć studiów w rybnickim ośrodku, zostali przeniesieni na wydziały w Katowicach. 

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~bgm_cars 2013-10-06 12:48:19

  w końcu działanie rokujące na przyszłość, filologów wszelkiej maści mamy wśród bezrobotnej młodzieży na pęczki zaś technicznych ze świecą szukać. Skorzystają na tym zarówno młodzi ludzie jak i przedsiębiorcy

  0 0
 • ~GBB 2013-10-06 13:53:40

  Racja. UE i Politechnika to dobry wybór. UŚ ma problem również w Katowicach. Niestety uczelni nie udało się zbudować wizerunku, który przyciągałby studentów. Kadra też nie jest silna. O pozycji w rankingach nie wspomnę. Teraz zadanie dla miasta. Kampus musi mieć bibliotekę i halę sportową.

  8 0
 • ~frbro 2013-10-06 22:36:58

  Hala sportowa nie jest konieczna, biblioteka się przyda, natomiast najpoważniejszym zadaniem dla miasta jest przyciągnięcie inwestorów, który stworzą miejsca pracy dla tych przyszłych inżynierów. Niestety obecne władze miasta z takim zadaniem sobie nie radzą.

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 4358