Unia Książenice z Pucharem Podokręgu!

2018-04-19, Autor:

Wczoraj w finale Pucharu Polski Podokręgu Rybnik Unia Książenice pokonała Fortecę Świerklany 2:1 i tym samym awansowała do dalszej części pucharu na szczeblu wojewódzkim.

Pierwsza połowa była zacięta z lekkim wskazaniem na zespół z Książenic. Kibice na pierwsze bramki musieli czekać do końcowych minut pierwszej połowy. W 39 minucie Rafał Przybyszewski wyrzucił piłkę z autu na sam środek pola karnego i po małym zamieszaniu piłkę w siatce zdołał umieścić Marek Malcher.

Forteca jednak szybko odrobiła straty, ponieważ już 2 minuty później po przejęciu piłki w środku pola skontrowała Unię. Prostopadle do Karola Mrowca podał Tomasz Zmuda, a kiedy bramkarz wyszedł, by zablokować strzał, ten podał w prawo do Tomasza Steleblaka, który miał już przed sobą tylko bramkę i nie zmarnował tej szansy.

Druga połowa również przebiegała pod dyktando Unii, czego wynikiem był zdobyty ostatni w tym meczu gol. W 78 minucie Rafał Przybyszewski ponownie popisał się dalekim wyrzutem z autu, gdzie najlepiej odnalazł się Mateusz Stajer i tym samym zapewnił wygraną w finale oraz udział w dalszej części rozgrywek, gdzie Unia zmierzy się z finalistami innych podokręgów w naszym województwie.

Tomasz Zmuda – kapitan Fortecy Świerklany

2 razy tracimy bramki z rzutu z autu. Wiedzieliśmy, że Unia ma zawodnika, który wrzuca piłki daleko w pole karne, niestety nie ustrzegliśmy się tego. Uważam, że nie byliśmy gorszą drużyną i mogliśmy powalczyć o dalsze puchary.

Arkadiusz Suchiński – kapitan Unii Książenice

Uważam, że z gry byliśmy lepsi niż Forteca i wynik jest adekwatny do tego, co działo się na boisku. Zamierzamy walczyć w każdym następnym spotkaniu i po to wygraliśmy, aby godnie reprezentować nasz podokręg w dalszej części pucharów.

Andrzej Paulus – prezes Podokręgu Rybnik

Mecz mi się podobał, był dość wyrównany z lekką przewagą Unii Książenice. Myślę, że Unia ma duże szanse na godne reprezentowanie naszego podokręgu, tym bardziej, że dobrze idzie im w lidze i pokonali ostatnio lidera, Slavię Ruda Śląska.

Otrzymany puchar jest zaprojektowany specjalnie na tę okoliczność. Jest to puchar z węgla i ma symbolizować naszą terytorialną przynależność do gmin górniczych. Jest to puchar przechodni, a każdy zdobywca otrzyma replikę tego pucharu.

Unia Książenice – Forteca Świerklany 2:1 (1:1)

1:0 – Malcher (39), 1:1 – Steleblak (41), 2:1 – Stajer (78)

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 2