Kultura, rozrywka i edukacja

Uczniowie SP 11 i G 17 najlepszymi szachistami w Rybniku!

2016-11-16, Autor:

W sali szachowej Fundacji EDF Polska w Rybniku rozegrano miejskie zawody szachowe dziewcząt i chłopców. Podczas dwudniowej rywalizacji wyłoniono mistrzów królewskiej gry w kategoriach szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Mistrzostwo Rybnika w kategorii szkół podstawowych wywalczył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 11 w składzie: Krzysztof Oleksy, Bartosz Panek, Marcin Rzepka i Kinga Zelek. Drugie miejsce zajęła SP nr 15, a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci SP nr 29.

W kategorii gimnazjów triumfowali reprezentanci Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17. Drużynę tworzyli: Julia Wieczorek oraz Dominik Janczak, Mateusz Górecki i Łukasz Frydrych. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z G1, G2, G3 i G7. Zwycięzcy wezmą udział w zawodach rejonowych.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0