Kultura, rozrywka i edukacja

Uczeń ZST zwyciężył w 3. Biegu Kopernika

2017-04-25, Autor:

323 zawodników wzięło udział w 3. edycji Biegu Kopernika zorganizowanej przez IV Liceum Ogólnokształcące w Rybniku. Wśród startujących była grupa 8 uczniów rybnickiego „Tygla”.

25 marca na terenie Nadleśnictwa Paruszowiec odbył się 3. Bieg Kopernika. 323 biegaczy pokonało 1- lub 2-krotnie pętlę o długości 5 km. Zaś zawodnicy nordic walking maszerowali na trasie 5 kilometrów.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 5 km bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku. Paweł Hajduk z klasy 2 Tfr zajął I miejsce, a Piotr Słonka z klasy 2 Tm ukończył bieg na II pozycji.

Pozostali uczniowie „Tygla” startujący w 3. Biegu Kopernika to: Łukasz Słupik (klasa 1 Ti), Szymon Krzyżanowski (4 Tm), Bartosz Szumski (4 Ts), Klaudia Wojaczek (3 To), Dominika Bochenek, Natalia Szymura (obie 2 Tp).

Opiekunem uczniów ZST podczas imprezy był mgr Marcin Gąsiorowski.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1